Marihuana - objawy i skutki

Marihuana, haszyszNarkotyki

Marihuana to najpopularniejszy narkotyk wśród młodzieży, lekceważony i niesłusznie uważany za nieszkodliwy.

Spożycie marihuany, pomimo licznych kontrowersji, sankcji społecznych, stanowi dziś popularną formę "zakazanej rozrywki" – "bezpieczną i naturalną" alternatywę wobec "twardych" narkotyków.Marihuana (potocznie: trawa, grass, dżoint, gandzia, maria, ziele) to zielonobrazowe liście i nasiona, mieszanina suchych liści i kwiatostanów przypomina suszona natkę pietruszki bądź majeranek. Marihuana najczęściej przyjmowana jest  poprzez palenie jej suszu w skrętach lub szklanych naczyniach, często z domieszką tytoniu. Można spotkać również inee - mniej popularne - metody przyjmowania konopii tj. ciasteczka, nalewki czy tabletki. (THC) rozpuszcza się jedynie w alkoholu i w tłuszczach.

Tetrahydrokannabinol (nazwa angielska TetraHydroCannabinol, C21H30O2), w skrócie THC jest izomerem kannabidiolu i główną substancją psychoaktywną zawartą w konopiach indyjskich. Należy do grupy związków chemicznych zwanych kannabinoidami. Jest praktycznie nierozpuszczalny w wodzie, natomiast rozpuszcza się w rozpuszczalnikach organicznych, np. alkoholu, tłuszczach.

W krótkim czasie po przyjęciu THC oddziałuje na ośrodkowy układ nerwowy powodując umiarkowane zaburzenia percepcji, euforię oraz poczucie głębokiego relaksu. Ze strony układu krążenia występuje przyspieszenie akcji serca, zaś we krwi spada poziom cukru powodując zwiększenie łaknienia, tzw. "gastrofazę".


Działanie:

Efekty doświadczane po spożyciu marihuany są indywidualne i zależne od ilości, rodzaju oraz jakości surowca, sposobu przyjmowania, a także genów, organizmu czy ogólnej sytuacji. Najczęstsze z nich, to:

 • polepszenie nastroju,
 • tymczasowe upośledzenie pamięci krótkotrwałej, pobudzenie wyobraźni,
 • "otwarcie zmysłów", wzmocnienie percepcji, wzmożona wrażliwość na bodźce,
 • osłabienie koncentracji,
 • zaburzenia w percepcji czasu,
 • zwiększone łaknienie,
 • suchość w ustach i pieczenie oczu, spowodowane wyschnięciem śluzówek,
 • przyspieszone tętno, uczucie chłodu,
 • spadek aktywności fizycznej,

Objawy:

 • gadatliwość,
 • euforia,
 • zwiększony apetyt (tzw. gastrofaza"),
 • chichotanie,
 • zaburzenia koordynacji ruchowej,
 • przekrwione oczy,
 • żółtopomarańczowe zabarwienie białkówek,
 • kaszel,
 • uczucie odprężenia.

Skutki:

 • zaburzona ocena sytuacji,
 • spadek koncentracji,
 • zobojętnienie,
 • przewlekłe zapalenie oskrzeli i krtani,
 • astma oskrzelowa,
 • depresje,
 • lęki i psychozy.


Marihuana i haszysz (kanabinole) są produkowane z konopi indyjskich. O zażywaniu mogą świadczyć słodkawa woń oddechu, włosów i ubrania, nagłe zainteresowanie hodowlą roślin, fifki, fajki, bibułki papierosowe.

Źródło:
"Wikipedia"
"Zdrowie rodziny", Publikat S.A. 2007


Komentarze (271)

Zapisz sie do RRS feed tego komentarza
SZCZERZE
0
no siema, osobiscie trwam w tym jakis czwarty rok. Czy jestem z tego dumny ? Nie. Na poczatku sprawwialo mi to przyjemnosc relaks, ogolnie czill. Z roku na rok zauwazylem ze moj mozg kreci sie w okol marysi. Mialem wiele kobiet ktore byly mna zainteresowane (NIE WIEDZIALY O MOJEJ MILOSCI czyt. trawka) lecz szybko zauwazyly że jest cos nie tak ze mna, tego sie nie da ukryc twoja koncentracja skupienie sa marne. szczerze to zaluje ze zaczynalem ta przygode z ganja, co do legalizacji miekkich narkotykow jestem jak najbardziej za. i jeszcze jedno maryska nie jest dla kazdego uwierzcie mi kurwa;]
bob , styczeń 17, 2013
:)
0
wiecie co smilies/smiley.gif powiedzcie czy komuś się krzywda stała po skunie ?? nie bardzo spokuj ducha się czuje wyluzowanie ogromne człowiek muchy by nie skrzywdził jak nie paliłem to bylem za przeproszeniem skurwysynem zaczołem i jestem zmieniony o 180 wiecie ja tu nikogo nie namawiam bo marihuana nie na karzdeg działa tak samo tylko marihuana a nie 1/5 z was co rzekomo pali to pali wietnamski syf no własnie tak morzecie pisać jak to jest zle po tym ze ludzie się po tym zabijają itp ale to tylko amerykańska bzdura czy słyszycie zeby w amsterdanie jakieś mordy zabicia huliganka wybite szyby itp po skunie ?? bo ja nie a po alkoholu bo to on zchodzi z półek a nie ksiąszki ja wam tłumaczyć nie będę ile ludzi gina w wypadkach pobiciach chorobach alkochol legalny = marihuana nie legalna takie rzeczy tylko w polsce mnie to wkurwia bardzo tu się wypowiadają dzieci co piszą mam 10 lat i pale 2 lata smilies/smiley.gif to przytym kleknołem na taki dzieciak sie jeszcze rozwija a po co zamulać jeszcze po marihuanie bo marihuana kurwa nie jest dla dzieci !!! potem się wypowiadają ze o mari bo muzg im jeszcze sie w połowie nie rozwnię a już sie bierze używki i to wy 10 latkowie palicie dla wyluzowania spokoju ducha czy dla SZPANU ?? bo tu jest pies pogrzebany odemnie tyle tylko czekam na legalizację i unas to będę wiedział ze mam swoje swieże nie mieszane z czymś POZDRO dla kumatych co palą ganje ze stylem nie jak fajki codzień
marcin , styczeń 02, 2013
Dojrzały palacz radzi
0
Paliłem kilka lat, widzę po sobie jak działa mój umysł, jest spowolniony i zamulony, nie kojarzy faktów, a kiedyś byłem bystrym dzieciakiem który miał wiele zainteresowań, paliłem mało, rzadko zdarzały się ciągi. Skutku palenia na pewno się pojawią po kilku latach, kto nie wierzy niech pogada ze starszymi palaczami po trzydziestce. Biorąc na tapetę moją osobę to cieszę się że dojrzałem już żeby nie palić tego shitu, trzeźwy umysł jest lepszy i bardziej wydajny no i korzyści... wiadoma sprawa. Nie którzy mogą palić bardzo dużo przez połowę życia i nic im nie będzie a są jednostki które zapalą kilka razy i będą mieć problem ze swoim umysłem, zielsko zrobi im taki bałagan że nie trzeźwo nie będą niczego pewne, będą się bały, czuły strach i paranoje, to prosta droga do schizofrenii. Dlatego jeżeli jesteś z tych wrażliwszych osób to radziłbym ostrożnie, bardzo mało i im później tym lepiej, najlepiej jak skończysz dwadzieścia lat, Twój mózg ma być sprawny przez całe życie, jak zrobisz sobie krzywdę teraz to później będziesz mieć delikatnie mówiąc przesrane ze swoim życiem. Dlatego kto musi niech pali, jak nie musisz to ciesz się z tego i odkładaj na używane BMW smilies/smiley.gif)))

XX , wrzesień 15, 2012
ojojoj
0
LUDZIE NIE POTRAFICIE PALIC! PALI SIE CZYSTA MARIHUANĘ WIEDZĄC JAKĄ ODMIANĘ SIĘ PALI! CZY PRZYNAJMNIEJ POŁOWA Z WAS WIE JAKĄ ODMIANĘ PALI? PALICIE JAKIEŚ MIESZANKI Z NIEWIADOMO JAKIMI DODATKAMI MOCZONE W ROZPUSZCZALNIKACH ETERACH STRYCHNINIE ODPADACH AMFETAMINOWYCH I PRODUKOWANE NA INNYCH ŚMIECIACH...LUDZIE WY MACIE PROBLEMY WYNIKAJĄCE Z NIEWIEDZY!JAK PALIĆ ,ILE MOŻNA SPALIĆ...JAKĄ DIETĘ PRZEPROWADZIĆ BY MOŻNA BYŁO SIĘ UPALIĆ NA "UMÓR" BEZ WYRZĄDZANIA SOBIE KRZYWDY.. WY NIC NIEWIECIE I MACIE SIE TYM ZAINTERESOWAĆ A NIE MAJACZYĆ W TYCH KOMENTARZACH..
TO TAK JAK BY KTOŚ POWIEDZIAŁ '...JA JEM KURCZAKI I MI SZKODZĄ,BRZUCH MNIE BOLI JELITA PRZEORANE, DUPA KAPUT.."
..A KTOŚ INNY ZOBACZYŁ JAK ON JE I POWIEDZIAŁ "CZŁOWIEKU! KURCZAK JEST ZDROWY I WOGLE TIPTOP ALE NA MIŁOŚĆ BOSKĄ WYJMUJ Z NIEGO KOŚCI I GO UPIECZ!!"
wiecie o co mi chodzi?!
MYTHO , wrzesień 05, 2012
SZUKAM SZUKAM SZUKAM
0
Nie wiem czy mi sie uda, ale szukam tego chlopaka, ktory napisal, ze czuje sie jakby byl w telewizorze ! Mam do Ciebie pare pytan. To jest dla mnie wazne, wiec jak to przeczytasz, to odezwij sie.
Oliwia , lipiec 13, 2012
odradzam
0
Witam serdecznie.
Z doświadczenia jestem w stanie wyciągnąć kilka wniosków odnoszących się do palenia trawy.
Jaranie zielonki rozluźnia organizm, bardzo intensywnie pobudza czucie i ogólną perfepcję (odbiór bodźców sluchowych, wzrokowych itp.), poza tym wprowadza bardziej w "wewnętrzny świat". Niweluje szumy pochodzenia zewnętrznego, jak i wewnętrznego. Dlatego w tym momencie chce zaznaczyć, że osoba znajdująca się pod wpływem działania może spodziewać sie kontaktu z głębszymi regionami swojej podświadomości (psychiki), a nie każdy jest na to gotowy.
Wszystko to sprowadza się do tego, że jakość działania marihuany (ewentualne skutki negatywne lub pozytywne), moim zdaniem należy utożsamiać RÓWNIEŻ z indywidualnym zbiorem cech, podatności, predyspozycji, jak i wtórnych skutków dotychczasowego stanu emocjonalno-psychicznego danej osoby uzywajacej tego środka.
Załóżmy, że pali osoba, która przed inicjacją spożywania trawy była patologiczna (np. Agresywna, nie uczęszczająca do szkoły, zalękniona, antyspołeczna, niepewna siebie itp.) - jak myślicie, co u takiej osoby spowoduje palenie? Zdecydowanie pogłębi odczuwalność swoich stanów.
Okoliczności, w których palimy też mają wpływ na skutki palenia. Mu osobiście zdarzało się bardzo często kręcić i jarać jointy w pracy za barem, gdzie jak sobie później uzmysłowiłem, narażałem się na ciągłe poczucie oceniania, strachu przed zdemaskowaniem, przed policją, karą, czy choćby swoją irracjonalnością. Trawa, która miała mnie odprężyć, w owych sytuacjach powiększała tylko moją paranoje i strach. Dlatego, jeśli mogę jeszcze bez ogólnego zaopiniowania palenia, to chcę doradzić palaczom - róbcie to w komfortowych dla siebie okolicznościach, z ludźmi , z którymi czujecie sie dobrze i bezpiecznie, z dala od miejsc,b gdzie możecie narazić swój spokój ducha, bardzo potrzebny podczas palenia. (dlatego też nielegalność marychy w Polsce narzuca odgórnie palącym niewyobrażalną dawkę stresu i poczucia winy, z którym trudno sobie poradzić. Tylko idiota nie czuje stresu przed pozbawieniem wolności).
Palenie mmoże spowodować niechęć do nawiązywania otwartych relacji z ludźmi. Czyli "allienować". Z reguły powodowane jest to wzrastającym poczuciem pustki w sobie i niechęcią di siebie, co jest z kolei powodowane przez wyrzuty sumienia lub bardzo zaawansowany stan "mentalnego" uzależnienia od środka, objawiahacego się "niezainteresowaniem niczym", jeśli nie zostało dostarczone THC. Dodatkowo u mnie rodził się kolejny niepokój, kiedy coraz wyraźniej zacząłem "widzieć", że zadowolony jestem tylko gdy zapalę. Ta świadomość nie dawała się już ignorowa - byłem świadkiem swojego uzależnienia się. A to tylko pogłębiało wzrastający ogólny niepokój wynikający z palenia, a więc wstręt do siebie, lęk przed pozostaniem w tym samemu, wyrzuty sumienia i ogólny lęk o marnowanie sobie życia, a to jeszcze bardziej odpychało mnie od ludzi i kontaktów. Byłem jakbycoraz bardziej sam w swojej szarej introspektywnej rzeczywistości. W tym momencie zrozumiałem, że czas to rzucić, choć ti bardzo trudne.
Potrzeba świadomej wiedzy i przygotowania na pewnego rodzaju mękę w drodze do uwolnienia. Będzie pustka, apatia, zamoty, niepewność, zamknięcie, marazm. Lecz to powoli mija i wraca naturalna motywacja i chęć do życia, radość i uśmiech oraz zaangażowanie i otwartość. Życzę wytrwałości i całkowitego pozbycia się lub w najgorszym wypadku niskiej częstotliwości i małej intensywności palenia,b ale tu należy zaznaczyć, że to spowodujewolniejszy proces uwalniania czyli prawdopodobne zwiększone napięcie między paleniem i niepokój. Powodzenia
orzeł , czerwiec 05, 2012
Marihuana
0
Witam was Mam 18 lat. Jestem palaczem 2 ,prawie już 3 roku. Na początku kiedy zaczełem brać fifkę do ust , miałem świetną fazę, Wszystko wydawało się być prawdziwe,wiele rzeczy doceniłem , Zobaczyłem jak jest naprawdę ,na znacznie więcej spraw otworzyłem serce, zrobiłem się bardzo otwarty zawsze z dobrym nastawieniem do każdego dnia. Ale po jakimś czasie ,głupie myśli zaczeły mi nachodzić, jak wyglądam w oczach innych ,co o mnie myślą ,idąc ulicami mojego miasta,mijając ludzi ,nie wiedziałem jak się zachować ,co o nich myśleć. Jak pale w gronie większych ,których dobrze nie znam , tak przelotnie , To ja wgl nie wiedziałem jak mam się zachować , kurde tyle takich kmin mam ,do napisania ,że aż nie wiem co napisać , i właśnie też to są skutki marychy , powiem wam też ,,że w chu* się zmieniłem ,kiedyś taki nie byłem ,ja czuję się jak bym był w telewizorze ,nie jestem wgl na tym swiecie co powinienem , wszyskto jest inne sztuczne ,nie do życia,wszystko straciło nagle sens ,jestem z tego powodu zły , chociaż nie zawsze tak mam , ale og piszę teskty , niby piszę ,bo jak nie paliłem ,to siadałem do kartki i po prostu obierałem temat i pisałem ,nie odkładałem tego na póżniej ,a teraz ? zamiast pisać ,to mówię "Dobra od jutra piszę teskty " a jutro mówię to samo i tak co dziennie, całe życie odłożyłem na jutro ,którego nie ma. Czuję sie sam ,samotny ,wracając ostatniej nocy sam "spalony" do domu zaczełem zadawać sobie sporo pytan,nawet też padło takie ,że zaczełem się zastanawiać czy mam tak na prawdę kolegów ? , każdy przecież zyje swoim ,a ja ? ja jak by niczym , zrobiłem się taki,leniem ,że masakra , kompletnie zgłupiałem , niszczy mnie najbardziej ta pustka w głowie,ja czasami wgl nic nie myślę ktoś do mnie gada ,a ja niby go słucham ale tak na prawdę jestem gdzieś indziej ,nie wiem gdzie, ogl mam taki problem teraz ze sobą ,ale mam nadzieję ,że wyjdę z tego telewizora , będę robić co kocham ,szanować co mam ,odrzucać co nie potrzebne . Też jest smieszne to ze wiecie co ,poznałem piękną ,mądrą wypełnioną pomaranczowych zachodem słonca , tęczą ,różami ,całym dobrem ,Kobiete , Tylko ona mnie rozumiała ,ale też ,Ważniejsze mi było palenie i zignorowałem ją ,wgl wychodzilismy co dzinnie na dwór ,czułęm ze wyciągała mnie z telewizora,było pięknie , i nagle drugiego dnia , po porstu zapomniałem o niej , Zresztą , nie będę się rozpisywał tu ,bo nie ma sensu i nie chce mi się smilies/smiley.gif , ale powiem tak ,a też jak paliłem ,słyszałem o tym wszystkich ,ze problemy mają i wgl ,a ja nie miałem ani jednego ,i wiedziałem ,że ja mogę palić ,ze to jest dla mnie ,ale to wszystko przyszło z czasem , i Dziś jest mi trochę przykro bo się zgubiłem w swiecie w którym żyję sam ,Pewnie jutro rano wstanę i zacznę się zastanawiać czy Świat jest zły ? czy dobry ? czy to co robię jest dobre ? itp,itd ,ale radzę wam , nie palić tego na prawdę nie przyniesie wam to nic dobrego ,może trochę ,ale to będzie 15% , a reszta 85 % Cię zgubi i bedzie się Tobą bawić ,aa i też wgl Czuję ,że we mnie są jak by 2 osoby , nie potrafię już tak żyć jak kiedyś ,naturalnie ,dzisiaj jest wszystko inne ,sztuczne ,udawane ,ehh . Wgl nie mam planów ,0 nic ,nic do mnie już nie dociera ,z niczego nie zdaję sobie sprawy ,nie chodzę do szkoły,na praktykę ,prawdopodobnie mnie wyrzucą , nie będę miał szkoły nic, Wiem Jestem Głupkiem ,Ale to skutkiem Marihuany , Jeśli chcesz być kimś najpierw musisz być sobą ,a jeśli chcesz być sobą to nie pal tego ,pozdrawiam wszystkich .
unnamend , czerwiec 03, 2012 | url
PALĘ , Lowly rated comment [Show]
aha...
0
A ja palę 10 lat. Teraz mam 22 lata. Jestem uzależniony, ale jakoś nie przeszkadza mi to w funkcjonowaniu w życiu. Co innego z papierosami. Sam nie wiem po co je jaram, już lepiej skręcić gibona sobie. I jeszcze jedno: trawka u dealerów jest moczona różnymi syfami a do tego droga!
Wniosek jest jeden: chcesz ją mieć dobrą, naturalną to wyhoduj ją sobie sam smilies/smiley.gif
Szczerze współczuję ludziom, którym psychika siada od jarania... przez te 10 lat spaliłem tyle, że można by to w kilogramach liczyć i żyję, potrafię się normalnie wysłowić, nie jestem zmulony, nie mam problemów z pamięcią. Ganja daje mi odprężenie po ciężkim dniu, kiedy mam kłopot z zaśnięciem. Właściwie kwiaty marihuany nigdy mi nie wyrządziły żadnej krzywdy, w przeciwieństwie do alkoholu ale szczegóły zachowam dla siebie. Dzisiaj wychowuje rocznego synka, który jednak daje więcej szczęścia niż głupia trawa. Robicie z tego zło, demona nie wiedząc o czym mówicie. To przykre ale to wasze a nie moje. Pozdrawiam wszystkich zielonych!
Smoke weed everyday smilies/wink.gif
Kacper , kwiecień 13, 2012
...
0
pale marihuane od 12roku zycia a mam teraz 21 pale duzo jak nie mam to nie pale... kiedy pale moje samo poczucie wzrasta o 100% a jak słysze ludzi którzy nigdy nie palili wkrecaja faze ze to zle itp. sprawdz sam co na ten tem sadzic np porównaj alko z gandia nie ma co porównywac po paleniu nigdy nie miłem problemów z policja.... a kiedy pije ciagle problemy pobicia rozboje itp.
kornikuss , kwiecień 11, 2012
uzależnienie zależy od organizmu!
0
Witam. Mam 16 lat zioło pale od 2 lat jak zaczynałem to co tydzień z kumplami się składaliśmy. We wakacje to było grubiej prawie codziennie było jaranie. Przyszła szkoła, nauka to palenie ograniczyło się do 1-2 na miesiąc i 2 rok tak samo. Za ch..a mnie nie ciągnie do tego. U mnie nie ma czegoś takiego jak uzależnienie :O Po prostu jak jest to pale jak nie ma to nie pale.
Tak samo z papierosami w 6 klasie paliłem przez ok. 2-3 miechy i nic mnie nie ciągnie do tego, obecnie tylko dla towarzystwa przypale.
ELO
Mateusz , kwiecień 06, 2012
PROBLEM PŁODNOŚCI , Lowly rated comment [Show]
marichuana
0
to czy marichuana otepia czy tez nie zalezy w jakim otoczeniu sie znajdujesz..np ja koledze porylem baniak i jest pierdolniety od tamtej pory ha ha
lk , marzec 20, 2012
OMG
0
Ludzie, przeczytałem 1/25 waszych komentarzy i są one śmieszne. Wasze "problemy" z marihuana wynikają z braku umiaru lub słabej psychiki . Sprawa jest prosta, trawka jest antydepresantem jedynym w swoim rodzaju, nic tak nie przywróci Ci sensu życia jak buch dobrego squna. W sprawie dopalaczy, nie są one nawet pochodną THC lecz zwykłym środkiem chemicznym działającym tak a nie inaczej, który wprowadza w totalny AMOK. Reasumując trawka nie jest złem, jak dla mnie ciężko nazwać ja nawet narkotykiem, gdyby ludzie palili tak często jak piją to byli by zdrowsi, spokojniejsi, z pozytywnym podejściem do życia i napotkanych problemów.
JEDNYM SŁOWEM: RAJ
Ganjaman , marzec 14, 2012
idioci , Lowly rated comment [Show]
Weet
0
Mam teraz 18 lat pierwszy raz zapaliłem gdy miałem 15 lat z kumplami odczucia zajebiste później było już coraz gorzej paliłem dzień w dzień weszła era dopalaczy paliliśmy raz to raz to mieszaliśmy przestałem palić jąkałem się miałem problemy z koncentracją i wgl schizowałem się że ktoś za mną idzie wieczorem jak było ciemno przeszło i zaczołem znowu ostro kopcić teraz leci 3 miech odkąd nie pale jest mi z tym dobrze czasami mam chęć ale nie wiem jak się to skończy
Barty , marzec 11, 2012
...
0
Mam takie pytanko... po czym ma się dobrą pamięć, słyszałam o jakimś narkotyku ale za ciula nie mogę sobie przypomnieć co to było
JA ONA , marzec 06, 2012
co zrobic aby szybko wytzrzezwiec
0
a wiec zeby wytzrzezwiec z marysi momentalnie wycisnij do szklanki 3-4 cytryny i szybko wypij poszekaj 5-10minut i juz, u mnie to dziala zawsze
Zielarz , marzec 06, 2012 | url
Ziele
0
Jaranie czyli ganja jest jak wodka, nie powinno sie jej pic dzien w dzien, strzel sobie blanta max 1 na tydzien i rob nigiedy miesieczne przerwy a nic ci nie bedzie smilies/cool.gif
Zielarz , marzec 06, 2012 | url
Podstawy wiedzy
0
Czytam i uwierzyć nie mogę w to, co widzę: euforia, przyspieszone tętno a jednocześnie spadek aktywności ruchowej? Przecież to niemal oksymoron.
kondor82 , marzec 03, 2012
I jeszcze jedno...
0
A, i jeszcze jedno. Nie ufajcie Palikotowi. To polityk.Ktoś słyszał żeby on wcześniej palił? Nie...zaczął chyba od niedawna.To polityk.Wpadł na pomysł wykorzystania tego, że młodzież w Polsce pali.Nie ma to związku z jego działalnością polityczną i z tym jakim jest naprawdę człowiekiem(a udowodnił że jest nie poważnym człowiekiem nie raz).Może w ogóle nie pali, tylko robi to na pokaz, dla poparcia politycznego.To pajac, w dodatku współpracuje z człowiekiem, który zamordował Popiełuszkę. To jedna i ta sama banda.Ci ludzie nie troszczą się o młodzież Polską, tylko o zdobycie władzy.Ich nie obchodzi marihuana i to czy będziecie palić czy nie.Po prostu wrabiają was tak jak inni demagodzy w swoją bajkę.Chodzi im o poparcie społeczne i wykorzystują do tego wasze słabości, bo nałóg to słabość do czegoś.A Palikot to pajac. Jakie państwo stworzyłby pajac? Śmieszne.
L , luty 25, 2012
Szczeże?
0
Szczeże....hmmm....to nieprawda, że marihuana nie uzależnia.Wielu mówi, że papierosy uzależniają a mariuhuana nie. Papierosy uzależniają tak, że chce się je palić od razu, marihuana uzależnia w dłuższych odstępach czasowych(załóżmy nie paliłeś tydzień to po tygodniu chcesz bardziej zapalić niż fajkę po dniu, tylko tak tego nie odczuwasz bo marihuana uzależnia psychicznie, w sferze bardziej podświadomej).Ogólnie...to nie jest prawdziwe szczęście.Prawdziwe szczęście znajduje się w spokoju i miłości-w Bogu, w odnalezieniu w sobie miłości i codziennym odczuwaniu jej. Nałogi są wtedy zbędne. Ogólnie nałogi odrywają człowieka od duchowych wartości i wprowadzają w przymus i różnego rodzaju ciągi.Odnalezienie miłości, w zupełności wystarczającej uspokaja dużo bardziej. Marihuana uspokaja? Nie, ona daje jakąś fazę. Gdyby heroina czy amfetamina były bardziej dostępne i mniej szkodliwe od marihuany to zamiast jarania ludzie wąchaliby brauna, i gdyby nie było zjazdów po fecie to tyle samo ludzi co jara wciągałoby procha bo faza od hery czy spida nie jest wcale gorsza, a dla wielu byłaby nawet lepsza.To faza, coś za czym się goni. A człowiek prawdziwie szczęśliwy nie musi za niczym gonić bo czuje się szczęśliwy i zbyteczne jest dla niego bycie na fazie.Na fazie są ci, którym brakuje spokoju w normalnym życiu-dlatego biorą bo daje im to sztuczny spokój, jakąś inną rzeczywistość.Ale to nie jest prawdziwe rozwiązanie, tylko szukanie czegoś co zastępuje rzeczywistość, szarą rzeczywistość czy też rozwiązuje jakieś problemy(problemy dobrego samopoczucia).Są to "dodatki".Nie sztuką jest bycie szczęśliwym przez dodatki, a jednak więcej nie znaczy lepiej.Paliłem wiele lat i trudno mi z tym zerwać bo faza od marychy jest przyjemna.Jednak nie jest to niczyja natura i nie jest to droga do oświecenia i nabycia wartości duchowych, a na pewno nie jest to droga do osiągnięcia spokoju.Rozumiem to wszystko kiedy jestem na skraju rzucenia trawy i cenie to sobie, że z tego wychodzę by nie potrzebować różnego rodzaju wspomagaczy dobrego nastroju.Dąże tylko do spokoju by odnaleść miłość.A potrzeba do tego właśnie wstrzemięźliwośći i cierpliwości, silnej woli ect.Używki to rozwiązanie na krótką metę.
L , luty 25, 2012
mery jane , Lowly rated comment [Show]
Ludzie czytajcie!!!
0
Tomek! Posłuchaj mnie. Miałem podobnie ale takie objawy nie występują po czystej marihuanie, mówię ci to naprawdę szczerze od serca. Miałem raz taka zła kapę, wgl wkręty o jakiś demonach, serce waliło, że szok i takie tam. Niektórzy wiedzą o co chodzi. Potem sprawdziłem ten stuff i okazało się, że był zarażony BRIXEM czyli sztucznym spulchniaczem. Rano zapaliłem czystą MJ i wszystko było okej. Kapa naturalna, taka jak powinna, 0 złych wkrętów. LUDZIE JARAJCIE TYLKO CZYSTY STUFF I Z UMIAREM. Max. raz na tydzień, może nawet dwa. Zawsze sprawdzajcie czy macie czystą MJ, bo o tego uliczego syfu bardzo łatwo i szybko idzie utracić zdrowie. Zamienicie się w nie kontaktujących zombie. Potem stąd taka zła opinia o MJ, bo ludzie często palą syf nawet o tym nie wiedząc. Pozdrawiam, wszystkiego dobrego i palcie tylko czystą ganje smilies/smiley.gif skuna nawet nie tykajcie
Kuba , luty 16, 2012
taka wolnosc...
0
To paradox , ale to co miało dac mi wolnosc, przez słabą wole , zniewoliło mnie. Mam problem i nadzieje ze znów bede wolny.
Marcin , luty 14, 2012
;-))
0
Ogólnie chciałbym aby każdy chociaż raz w życiu spróbował zapalić. Żeby wszyscy mogli doświadczyć tego jaki jest po tym stan. Chciałbym aby każdy usiadł i posłuchał przez moment reggae, poczuł tego pakamna, powkręcał sobie ze znajomymi jakieś schematy smilies/cheesy.gif Ale jak widzę na tym forum 15latka, 12latka którzy piszą, ze palą po 2 czy 3lata dzień w dzień... To ja tego nie ogarniam. Okiej gdybyście jeszcze palili swoje sadzone bez dodatkowej ilości THC, strychniny, fety, chemii i tego całego gówna. Albo gdybyście palili sobie raz w tygodniu. Wiecie chociaż jakie odmiany palicie? W wieku 12lat nie wiedziałem co to zioło, w wieku 15 jeszcze nie paliłem, wiadomo świat idzie do przodu i młodzież szybciej dorasta, ale myślcie nad przyszłością;] Pewnie wiecie, że są jakieś skutki, ale i tak macie to gdzieś. Jestem chemikiem z wykształcenia więc mogę wam napisać ;] Kolega który ma 12lat i pali, pewnie będzie bezpłodny, nigdy nie będzie miał dzieci. Teraz może o tym nie myślisz bo jesteś młody. Wyobraźcie sobie, że jeżeli palicie przed całkowitym rozwojem waszego organizmu, to siada wam system immunologiczny (odpornościowy), za jakiś czas będziesz dwukrotnie częściej przeziębiony i bardziej podatny na choroby niż inni rówieśnicy. Jeżeli nadal będziesz palił dzień w dzień i nie ograniczysz tego do minimum to przygotuj się na raka dróg oddechowych lub pokarmowych (kolega który ma 15lat miałby większe szanse, ale też już długo pali). W szkole średniej, będziesz miał problemy z zapamiętaniem tego co pisałeś w zaszycie a gdybyś chciał się tego nauczyć to i tak się nie nauczysz, bo Twoja koncentracje będzie uszkodzona. Też mnie zioło kiedyś wciągnęło zresztą pisałem o tym parę godzin temu. A kolega który pisz, ze to jest silniejsze od niego to już o ogóle masz przesrane, w tak młodym wieku jesteście podatni na uzależnienia a wasz organizm nie zniesie tego co organizm dorosłego człowieka. Pewnie już nie raz czuliście kołatanie w sercu, tak jakby nie równo biło? To jest właśnie efekt palenia. Po takich kołataniach powinniście sobie zrobić z miesiąc przerwy, bo wam pompa siądzie albo dojdzie do stałego uszkodzenia serca czyli arytmii. Także trzymajcie się ganja palacze i pamiętajcie, że w paleniu nie chodzi o pizdę tylko o chillout ja potrzebowałem trzy lata aby to zrozumieć, Bless ;-)
John , luty 08, 2012
;-))
0
Widzę, że strona cieszy się dużą popularnością i bardzo dobrze, bo trzeba uświadamiać ludziom, że zioło jest dobre, ale posiada także złe strony. Moja przygoda z baką zaczęła się gdy miałem 16 lat, potem jakieś dropsy, feta i takie tam. Nie jestem ani z biednej rodziny ani z bogatej, nie miałem problemów z nauką ani chodzeniem do szkoły, osiągałem sukcesy w sporcie i takie tam, teraz mam 22 lata smilies/smiley.gif Próbowałem wielu używek i skończyło się na próbowaniu, potrafiłem odróżnić syf który mnie niszczył od np: zioła które jest dobre na chillout. Wiadomo jak była grubsza impreza to były twarde dragi, ale to już przeszłość teraz palę tylko sensii :-) Generalnie jak pierwszy raz spróbowałem w wieku 16 lat to potem paliłem raz na pół roku czasem w ogóle. Gdy skończyłem 19-nastkę było tego więcej raz w tygodniu minimum. Potem zaczęło się częściej powiedzmy dwa razy w tygodniu. Wiadomo jak się zaczynało, siedzieliśmy ze znajomymi (koledzy, koleżanki) jakaś większa ekipa i można było sobie zapalić, bo to był zajebisty stan smilies/cheesy.gif No i tak mi zleciał kolejny rok :-) Było wszystko okiej tylko zaczęło się palenie samemu w domu, nie było jeszcze tak ostro wiadomo, stres przed egzaminami, starzy męczyli dupę to sobie przykurwiłem i miałem wszystko gdzieś :-) Po jakimś czasie palenia w domu spodobało mi się to, muzyka zajebiście grała, jedzenie lepiej smakowało (jak to zawsze na paku), grało się w gry lepiej itp, itd. I wyobraźcie sobie, że pewnego pięknego, słonecznego dnia uświadomiłem sobie, że jestem na piździe dzień w dzień. Pomyślałem sobie, chuj tam taki okres popalę jeszcze ten tydzień i zrobię sobie przerwę kilkudniową a potem ograniczę. Nic bardziej mylnego jak już dojdziecie do takiego stopnia, że będziecie sobie mówili: jeszcze tydzień jeszcze to tamto i przerwa to już jest pomów do zastanowienia się nad sobą. CDN ;-)
John , luty 08, 2012
;-))
0
CD. Nic bardziej mylnego jak już dojdziecie do takiego stopnia, że będziecie sobie mówili: jeszcze tydzień jeszcze to tamto i przerwa to już jest pomów do zastanowienia się nad sobą. No i tak mijały tygodnie a ja nadal paliłem. Wiadomo postanowiłem sobie zrobić przerwę, to zrobiłem ale ona trwała jeden dzień w którym i tak czułem się jak zjarany, ponieważ THC nadal utrzymywało się w moich szarych komórkach, tłuszczu, mięśniach i w czym tam się tylko odkłada. Cholernie mnie ciągnęło przez ten jeden dzień a następnego dnia wmawiałem sobie: co to robi, ze palę? Nie przeszkadza mi, czuję się dobrze. I tak paliłem kolejne pół roku. W wieku 21lat jarałem dzień w dzień, rano w domu wieczorem ze znajomymi nie było dnia bez palenia. Jarałem tylko gdy była okazja: przed siłownią, przed treningami. Nauczyłem się ogarniać pizdę wtedy gdy trzeba i tak sobie jarałem. Zawsze znalazła się kasa na jaranie, jak nie miałem albo miałem za mało to szukałem kogoś kto zajara ze mną albo brałem na kreskę u dilera. Wiecie ile kasy straciłem na palenie w ciągu roku? Prawie trzy tysiące polskich złotych nie mówiąc o pakmanie ;-/ Kumacie ile kasy?? Zauważyłem, ze nie potrafię się już posługiwać jakimiś logicznymi zdaniami, mądre wyrazy wyleciały mi z głowy. Nie mówiąc o liczeniu czy o tym, że jak coś przeczytałem to albo nie rozumiałem tego co czytam albo już nie pamiętałem co CDN.
John , luty 08, 2012
;-))
0
CD. czytałem linijkę wyżej. Jakieś 3 miesiące temu po analizie wydatków zobaczeniu, ze stoję w miejscu zamiast coś osiągnąć, że kondycja mi siada szybko się męczę i dyszę postanowiłem ograniczyć palenie, byłem zdeterminowany i postanowiłem ponownie zaistnieć w świecie sportu. Zacząłem chodzić ze znajomymi znowu na piwo, pizzę, do kina. I zrozumiałem, że żyłem w jakimś innym świecie. Po postanowieniu rzucenia palenia pierwszy dzień bez zioła był straszny, normalnie koszmar kurwa, szukałem wszędzie czy nie mam czegoś schowanego na czarną godzinę, albo czy jakaś lufka nie została do opalenia. Nic nie znalazłem, dzwoniłem o 23:00 do ziomka czy coś ma ale nic już nie zmontowałem. I tym fuksem mi się udało. Drugiego dnia było już lepiej, wmawiałem sobie, że tak nie może być. Biłem się z myślami czy sobie zapalić ostatni raz itp., ale dałem radę. Potem było już coraz lepiej, zrobiłem sobie miesiąc detoksu, w tym czasie nie dałem się nikomu namówić na palenie , nawet nie przebywałem w pobliżu zioła czy dymu, bo wiedziałem jak to się skończy. Teraz jestem uleczony, wiadomo zapalę sobie raz w tygodniu czy tam raz na dwa ty dla humoru ze znajomymi, dla powkręcania sobie jakiś śmiesznych rzeczy itd., ale wiem, ze nie mogę przesadzać. Często jest okazja aby zapalić częściej i przychodzi myśl, co się stanie jak zdarzy mi się zapalić dwa razy w tygodniu? Otóż dużo się stanie, znowu by się zaczęło. Dlatego tym którzy zaczynają mówię, ze mają ostrożnie podchodzić do sprawy i przedstawiam swoją historię. A Ci którzy są w potrzasku, pamiętajcie, ze jeżeli chcecie to rzucicie albo ograniczycie palenie. Trzymajcie się Bless!! ;-))
John , luty 08, 2012
Tajemny Sposób Na Doprowadzenie Jej Na Szczyt
0
Sztuka Ekstazy Oralnej. Jak zaprowadzić ją na szczyt przyjemności jeszcze dziś.
http://sztuka-ekstazy-oralnej.interkursy.pl/p/5219/
user1987 , luty 02, 2012
tylko dla vipów
0
wszystko co jest uzywane w nadmiarze jest szkodliwe , czy to sá dragi czy alkohol czy czekolada czy kurwa mcdonalds czy chleb ze smalcem , ale to trzeba umiec zobaczyc, tyle, potraktujcie palenie, kwasy , i wszelkie inne uzywki jak eucharystie , jak sacrum i wszystko bedzie ok , ale to potrafia tylko jednostki, ja pierwszy raz zapalilem jakies 16 lqt temu i musialem sporo przejsc zeby to ogarnác i dopiero od niedawna wiem jak to sie robi, szanujcie to co macie i szanujcie swoje cialo, a pierwszy rok czy dwa mozecie se jarac ile wlezie tylko pytanie w jakim kierunku potem polecicie , dla jednych trutka a dla innych karma , proste,duza czesc z was sie wykonczy , ale jedna lub dwie sa na odpowiedniej sciezce
egon , styczeń 28, 2012 | url
...
0
zadajce sobie pytanie jak bedziecie odpowiedzialni za swoje dziecko czy pozwolicie na to aby jaralo bo to takie fajne i nie szkodliwe.jest to do dupy,w glowach macie sieczke i pustke ziolo nie pomoze tylko to poglebia.
ANKA , styczeń 24, 2012
... , Lowly rated comment [Show]
Wyluzuuujcieee....
0
Ludzie , nie piszcie wiadomości typu "myślisz , że jesteś dorosły i wszystko wiesz" itp . Ponieważ to prawda , ja mam 15 lat , pale od jakiś 3 lat , od jakiś 4 , 5 miesięcy pale codziennie , wciągnęło mnie to , wiem , że zioło jest zajebiste , ale jak już się wkręcicie to będziecie prosili Pana "Boga" żeby wam pomógł . Ze mną tak jest , ja oczywiście nie chcę palić ale to jest silniejsze ode mnie . smilies/sad.gif
Więc zastanówcie się jeszcze póki macie czas , oczywiści nie mówię , żebyście przestali jarać , bo nikomu tego nie życzę smilies/cheesy.gif , ale żeby palić z umiarem .
GiZeL , styczeń 22, 2012 | url
...
0
Wszystko jest dobre, ale do czasu... Nie powiem bo ziolko jest w chuj dobre i nie zamierzam jak narazie z tego rezygnowac... Bo to jest zbyt dobre zeby to zakonczycsmilies/cheesy.gif... Jestem jeszcze młoda wiec korzystam z zycia do póki mogę...smilies/smiley.gif
Orina.. , styczeń 21, 2012
ps
0
jeszcze tak mi sie przypomniało wiekszosc z nas słucha poniekąd HH zachecam do przypomnienia sobie histori Ś.P.Magika nieco głebiej... tak sobie wkrecił schizofrenie ze jej dostał jak myslicie zryłby sobie tak beret gdyby nie mj? mysle ze nie..
Dawid , styczeń 18, 2012
hhe
0
troszke tu poczytałem.. szkoda ze połowa palaczy nie ma jeszcze pojecia ze to naprawde ma prawo nas pozamiatać na długie lata jak bedziemy palili duzo i regularnie. ja Kochałem palić kochałem uprawiac teraz moj mózg nadaje sie do wyjebania w chuj w smieci... pierdolone tripy, zwiechy, koncentracja? heh potrafie czytac godzine jedna strone ksiazki i niepotrafie jej strescic zajebista faza nie? palcie palcie człowiek w koncu uczy sie na błedachsmilies/smiley.gif najlepiej własnych taka natura człowieka sam bym sie wysmiał jeszcze pol roku temu teraz mam pierdoloną depreche czuje sie pusty jak pierdolona przysłowiowa blondynka.. ale to minie ja to wiem bo nad tym pracuje. i chuj mnie obchodzi co o mnie myslicie...
Dawid , styczeń 18, 2012
...
0
smilies/cool.gifsmilies/cool.gifsmilies/angry.gifsmilies/tongue.gifsmilies/tongue.gifsmilies/tongue.gif
PALE i TROSZKĘ SIĘ ZGUBIŁEM , styczeń 18, 2012
Pale rok i od 3 miechów co dziennie
0
Ludzie OGAR palę rok i 3 miechy codziennie życie jest inne tylko nic mi się nie chce czy to jest dziwne chyba nie. Jest jeden fakt trochę zmobilizowałem kolegów,i pale z ziomkami co tydzień oglądamy filmy itp.
Dorośli Jebcie się bo myślicie ze zjedliście wsio rozumy. smilies/tongue.gif smilies/tongue.gif smilies/tongue.gif smilies/tongue.gif smilies/tongue.gif
PALE i TROSZKĘ SIĘ ZGUBIŁEM , styczeń 18, 2012
to nic złego
0
ja mam 12 lat i pale od 2 lat i nic mi sie nie zdarzyło takiego żebym miła zrezygnować zaczęło sie to od tego żebyła kiedys jedna impreza koleszka chciał żebym sie wyluzowała i wyją fifke i nabił zioła...spróbowałam...był zejeeebiście i od tamtej pory nie mam rzadych zastrzeżeń co do zielonego
weroncia , styczeń 17, 2012 | url
konkretna bomba po wiaderku i prawdziwe objawy sami skomentujcie
0
mam na imię tomek jarałem od 5 lat trawkę rożne skuny paliłem i waliłem wiaderka i nic mi takiego nie było była bomba bo była ale dałem rade i kiedyś przeszłym do kolegi i kolega mnie się pyta czy walimy wiaderko ja mówię no pewnie nabiłem o 11 rano taki korek do rurki że nie dało się ciągnąć wo gule wiec przebiłem igłą no i podciągnąłem wodę i wlałem w puco weszło konkretnie się po kaszlałem a waliłem z takiego dużego garnka i w nim był konkretny osad no i przyjęło się te wiaderko no i nagle tak mnie pierd lolo to wiadro że nie wiedziałem co jest halo jak się patrzyłem na kolegę to nie mogłem utrzymać wzroku na niego ,czułem się dosłownie jak bym w smole pływał wszystko w spowolnionym tempie było wo gule się porysowałem konkretnie nie miałem wo gule kontaktu z rzeczywistością poszyłem do toalety porzygałem się a to co miałem w głowie to jest szok potem poszyłem się klapałem na łózko czułem się jak by mi szare komórki wyżarło miałem koszmarne wizje masakryczne koledzy siedzieli gadali a ja się tak porysowałem w tedy konkretnie źle się czułem konkretnie potem się jeszcze porzygałem kilka razy potem przyszedł kolega i mnie odprowadził do domu w domu jeszcze coś zjadłem i się klapałem spać i rano wstałem i nic mi już nie było ale w głębi wiem że dało mi to konkretnie po głowie i że ta rysa zostanie do końca życia na dzień dzisiejszy nie przestałem palić bo widzę co się zemną działo jak nie zapaliłem to życie się wydawało zjebane ale to nic jak paliłem to czułem że zemną jest coś nie tak najbardziej thc daje po głowie jak palisz małe ilości to jeszcze daje się znieść np zabiera ci trochę szarych komórek ja walisz wiaderko to głupiejesz tracisz duże ilości komórek, thc siada ci na oczy ,oczy masz takie zajebane przymrużone z czerwonymi krwinkami , najgorsze to że po paleniu baki tak jak kiedyś zapaliłem to mogłem od razu iść spać a jak już paliłem częściej to nie mogłem wo gule spać , aha i co najważniejsza jeśli jarasz dzień w dzień lub 3 razy w tygodniu to jak nie zajarasz 1 dzień to życie ci się wydaje takie bez sensu czyli między innymi nie widzisz sensu bez trawy życie przestaje mieć swój smak i jeśli chcesz przestać później palić bakę to ciężko sobie odmówić , a jak już sobie odmówisz i to musisz się uczyć znowu od nowa czyli np jak już nie palisz ten 1 tydzień lub 2 to lepiej ci się wstaje z łózka nie budzisz się i nie myślisz jakie ty życie kopie po dupie wiem że dużo osób pali dla tego bo żucie kopie ich strasznie i jak zapalisz to zapominasz ale pamiętaj im więcej palisz tym gorzej dla ciebie można zapalić raz na jakiś czas ale nie co dzień i trzeba mieć ten ogranicznik w sobie jeśli to czytaliście to palacze wiedzą że bylem palący i zdawajcie sobie z tego konsekwencje że im więcej palić tym gorzej dla was bo jak ktoś się wciągnął w bakę to chce coraz mocniejszą banie czyli wiadro bongo te sprawy a każde wiadro jest kur... naprawdę szkodliwe dla mózgu nie mówiąc o płucach ,ja na tą chwile nie pale od 1 miesiąca i się czuje z dnia na dzień coraz lepiej
tomek123 , styczeń 15, 2012 | url
Marichuana - moje przeżycia
0
Witam smilies/wink.gif Mam prawie 18 lat i pale od 3 lat . Nie jestem typem nastolatka , który biega po kolegach z kartką w kieszeni i jara po piwnicach . Od niecałych 2 lat mam dziewczynę z którą wiążę plany na przyszłość . Jestem z nią dzień w dzień , a od środowiska koleżków dawno się już odciąłem . Nie myślcie że ze znajomymi się nie spotykam ale chodzi mi o to że teraz prawie cały czas poświęcam mojej dziewczynie a od czasu do czasu ze znajomymi coś sobie przysmażymy . Oczywiście pierwszy raz zapaliłem na blokach pod wpływem % nie wiedziałem co to jest ale wiecie jak to 15 latek eksperymentowałem . Przez to poznałem starsze towarzystwo , zacząłem palić parę razy w tygodniu . Wszystkie kieszonkowe szły właśnie na faje , alkohol itd . Parę razy spróbowałem też amfetaminy ale po 3 razach stwierdziłem że to gówno i do tej pory nie tykam tego choć wiele osób mnie nie raz namawiało . Co do marichuany byłem uzależniony ... pózniej już paliłem dzień w dzień , uciekałem z lekcji , kradłem tylko po to aby mieć pieniądze na jaranie ale nie chwaląc się dostawałem od rodziców jak na nastolatka ich dość sporo . Był pierwszy przypał i detoks parę miesięcy . Na początku było trudno ale pózniej o tym zapomniałem i obiecałem sobie że już tego nie zapalę , a jednak . Zapaliłem po dłuższym czasie z naciskiem kolegów i nie żałuję . Było zupełnie inaczej i wiedziałem że już muszę palić ją z głową . Znam dużo osób uzależnionych od marichuany , byłem świadkiem jak znajomi dostawali drgawek tylko dlatego że w ten dzień nie udało się nic zadziałać . Od tego przypału co wam napisałem marichuane palę parę razy w tygodniu z dłuższymi i krótszymi przerwami , poprawiłem się w nauce , poznałem dziewczynę . Aby mieć dobrą bombkę wystarcza mi 3-4 chmury z bonga , a wcześniej kopciłem po niecałej sztuce na głowę . Jestem abstynentem nie pije wogóle alkoholu . Marichuana teraz pozwala mi się zrelaksować , zapomnieć o problemach , a wcześniej zależało mi tylko na tym aby mieć jakąś fazę . Marichuane muszą palić osoby dojrzałe psychicznie , które wiedzą co to jest i do czego służy . Dużą rolę odgrywa też towarzystwo w jakim się kręcisz , bo ja początki miałem zbyt nieciekawe i niemiłe patrząc z biegiem czasu . Co do negatywnych skutków jarania jestem bardziej zmulony choć nie mam dużych zaników pamięci jak to u wszystkich bywa , Jeżeli mam coś wykuć na blachę idzie mi to bez problemu smilies/wink.gif Widzę też że parę osób napisało ze po paleniu miało myśli samobójcze , dostawało paniki . Czytałem , oglądałem i rozmawiałem dużo o marichuanie . Jeżeli ktoś jest smutny , zdołowany maryśka nie zawsze zrobi tak że od zaraz będzie lepiej . Zależy też od tego co właśnie sobie nabiłeś bo zupełnie inną miałem faze np po holendrze czy chemolu . Czasem po spaleniu maryśki osoba może bardziej się dołować niż dołowała się przed jaraniem . Może jeszcze bardziej zagłębić się w smutku jaki towarzyszył mu tego dnia . Przez marichuane jestem lepiej nastawiony do życia , jeżeli trzeba byłoby jaranie mógłbym rzucić na dłuższy czas bez żadnego problemu . Inni potrzebują zapalić papierosa , inni wypić piwo wieczorem , inni kawę z rana .. marichuana jest to normalna używka , która już dawno powinna być zalegalizowana . Szkodzi jak każda inna i wszystko to co napisałem w poprzednim zdaniu . Nie rozumiem ludzi którzy krytykują palących marichuane , a sami nigdy nie zajarali . Przeminie stare pokolenie i już niedługo w Polsce będziemy mieli Jamajke . Pozdrawiam smilies/wink.gif
Patryk , styczeń 14, 2012
maaryśka jest git
0
czytam to i jebie facepalmy, weźcie sie ogarnijcie palcie se co jakis czas ja se jebne co weekend tyte na pol w pt i sobote i jest zajebiscie potem faza mija i ok po alko rzygasz kac itp, maryśka nie szkodzi za chujja chociaz zalezy od orgaizmu, mi sie powiekszaja oskrzela, mam sahare w ryju i duzo jem, to chyyba wszystko smilies/smiley.gifsmilies/grin.gif
Adam , styczeń 11, 2012
MARIHUANA-POZYTYWNA
0
Powiem wam że palę od długiego czasu faktycznie sporadyczne spotkania w kątach czy na podwórku w plenerze tak zwanym w miasto ruszyć z workiem i lufą albo z bletkami , jednak jestem konsumentem dwa lata i zauważyłem że mam problemy z koncentracją gdy palę marichuanę często przez to nagrabiłem sobie w szkole ... paląc ją nauczyciele podejrzewają mnie o jej zażywanie albo czegoś jeszcze dodatkowo... szczególnie gdy ja niczego więcej nie brałem mam 20 lat i chodzę jeszcze do szkoły i mam w niej problemy przez ziółko sprzęcik i nawet w domu ciężko jest już się dogadać z rodzicami .. gdy wracam i widzą że mam przekrwione oczy a potrafię naprawdę dużo spalić i problem w tym polega że znalazłem wyjście w tym tylko jedne reakcję moich rodziców jak powiedzieli że mogę sie wyprowadzić jak dalej będe palił ... Opcją kolejną to moje zachowanie zmieniłem się i to bardzo paląc marichuanę dla nich dla siebie mam swój świat i nie palę 6 dni od napisania tego posta powiem wam że ciągle myślę aby nabić kurewską lufę i poczuć chillout albo skręcić ze sztuki ładnego skurwiela który będzie pachniał : D tak żeby powąchać bletkę nawet owocową .. ;p mniam, mniam system spierdolił mi całą opcję i muszę przestać palić na okres conajmniej 4 , 5 miesięcy żeby się ogarnąć powiem dodatkowo że na ten czas zacznę szukać dla siebie prawdziwej kobiety dla której się zmienie i prestanę palić chodź pewnie jak wpadnie impreza to skręce jakiegoś grubego skurwiela... ;d no nie da rady dla kogoś kto ma słabą psychikę i tak kiedyś go pociągnie i zajara sobie żeby sie wyluzować ja kocham ten stan a najbardziej boli to że nie mogę do niego już wrócić czasami w zyciu dokonujemy ciężkich wyborów odstawienie marichuany dla mnie to szok.. wyobraźcie sobie że tykam tylko alkohol na imprezach teraz musze to zmienić ... i prowadzić stan alkoholowy by czuć się w otoczeniu normalnym najbardziej nie nawidzę gdy wchodzę skuty do biedronki bo buchu i patrza mi się ludzie w oczy... to jest depresyjne .. i lęk mi się pojawia boję się niekiedy.. kurwa no tak nie można .. panowie jak ktoś chcę to przestanie palić ze względów na jego otoczenie albo zrobi to dla kobiety dobra myślę motywacja będzie , ale jeśli ktoś ma jakieś lepsze porady jak nie wrócić do palenia to zapraszam z poradą na email .. bo nadal czuję chęć żeby ogarnąć sztukę ... ; ] to tak tymczasowo ... ;d pozdrawiam palaczy .. smilies/smiley.gif jak zalegalizują będzie kurewsko wyjebiście posadzimy wszyscy planty skręcimy grubego skurwiela i będziemy może myśleć racjonalniej .. sądzę że mam wyjście z tego i dobry motyw by przestać jarać... kobieta to najpiękniejsze co może być i jej poświęce czas ale w wakację skręcę z nią grubego i tak właśnie jest zajebiście panowie / panie do wszystkich mówię jest zajebiście i marichuana nie jest szkodliwa !! tylko dla urojonych coś z głową może źle wpływać wystarczy obrać cel i drogę .. doszedłem do wniosku szybkiego xD że będę ją palił ale rzadziej po prostu bo codziennie paląc traci się zmysły przestając .. nie palę od 6 dni i czuje się normalny kontaktowy i nie wiem sam.. kurwa musze pomyśleć nad swoim życiem!!! ci co mają problemy podobne do moich niech dadzą plusa !! smilies/cheesy.gif
Radek , styczeń 11, 2012
Trawka pomocna w drodze do sukcesu...
0
Witam... Moja przygoda z Marysią zaczęła się w wieku 17 lat gdy kosiłem sobie trawę (bez skojarzeń kosiarką trawnik) w sobotę przed weselem siostry i kolega mój przyjaciel gdzieś tam zamieszał na spróbowanko nie powiem ze było źle ze nie poszedłem na to wesele bo chodź spędziłem wieczór u kumpla na strychu to był to jeden z najlepszych dni w moim życiu... jeżeli ktoś mówi ze marysia szkodzi i wychowuje inwalidów życiowych to powiem ze pale można powiedz ze prawie codziennie mam 26 lat, żonę nowo wybudowany dom 110m2,4 letniego pasata i skromne oszczędności na koncie... do wszystkiego doszedłem sam (bez pomocy rodziców ani teściów) swoją ciężką pracą w której bardzo pomocna była Marysia bo powiem uczciwie ze bez niej chyba sobie bym z tym stresem nie poradził...Więc czy trawka jest zła? 100% NIE
Buli , styczeń 07, 2012
Zioło dla ludzi mądrych i twardych psychicznie
0
Witam mam 28 lat i pale już od 18 roku życia. W ciągu ostatnich 3 lat praktycznie nie ma dnia bez blanta. Wiele się interesowałem na temat "gani", czytałem artykuły medyczne i różne tam rozprawki na ten temat. Teraz jako człowiek dorosły mam pewien pogląd na temat używania tego narkotyku. Na pewno nie jest to używka dla wszystkich, czytałem kiedyś ze spożywanie marihuany w młodym wieku tak do 15 roku życia na pewno w przyszłości wpłynie na rozwój psychiczny danego młodego człowieka, stąd też pierwszy skutek uboczny czyli paranoja i depresja. Zastanawiałem się kiedyś skąd lekarze lub inni ludzie zajmujący się badaniem marihuany, maja tak różne a czasami nawet wykluczające się wzajemnie spostrzeżenia? Wiadome jest, że mało jest rzeczy na świecie które nam nie szkodzą, dlatego wiem i każdy powinien zdać sobie sprawę z tego że "ganja" też na pewno nie jest w 100% zdrowa i nie szkodliwa, bo przecież na pewno nie ma takiej używki która była by zdrowa, ja takiej nie znam... 10 lat mojego palenia nie wpływa na mnie źle, na pewno po mnie nie widać tego ze tak długo pale. W swoim życiu spróbowałem chyba wszystkiego co można by nazwać narkotykiem, oprócz "dawania po kablach" i po tym czasie została tylko ona "MARIA PALONA", nie powiem bo czasami sięgnę jeszcze po coś innego ale zioło towarzyszy mi i będzie już zawsze, daje mi ono czysty umysł i wielkie pragnienie poznawania świata, jestem bardziej kreatywny i dokładny po blancie wiec nie wieże( na sobie nie odczułem) w brednie ze to otępia ludzi, nie wykluczam tego do końca ale uważam ze to właśnie zaczynanie tej zabawy w młodym wieku powoduje później takie a nie inne skutki. Ludzie powinniśmy rozmawiać o tym w taki sposób aby nie było to groźbą ale dydaktyczną formą uświadamiania prawdy, a nie wmawiania wszystkim że coś jest złe i tylko złe dla każdego, bo tak nie jest. Dlaczego tak myślę?, ponieważ nie mam jednostajnej zgody wśród zwolenników THC jak i przeciwników, każdy broni swego nie do końca tkwiąc w pewności swoich postulatów, z tym że przeciwnicy chcą za wszelką cenę udowodnić zło "zioła" podpierając się właśnie argumentami wyciągniętymi z "jednego worka", bo jednemu się tak stało czy dwojgu to wszystkim tak się stanie. Nie można tak podchodzić do sprawy, bo np. wódka tez jest zła, wszyscy to wiedzą a piją z tym że jedni w niej toną drudzy umieją pić ją z głową. Dlatego róbmy wszystko z głową, uświadamiajmy racjonalnie a nie straszmy dzieci tzw. "świętym Mikołajem". ZAKAZANE KUSI I SMAKUJE LEPIEJ!!! Kushi PNW
Kushi PNW , styczeń 06, 2012
...
0
A ja ostatnio jak walnełem 2 wiadra (inni więcej) to rzygałem i był to mój pierwszy raz. Wiecie może dlaczego? Boje się że tera w sylwka znowu tak będzie.
Macie może jakieś rady?
Szymon , grudzień 30, 2011
Ludzie !!!
0
Ludzie jeśli myślicie że zioło jest niezdrowe, to jesteście w wielkim błędzie. Ja palę już od 4 lat uwaga a mam 14 lat smilies/cheesy.gif Nie miałem nigdy żadnych objaw. Napiszę wam szczerze, że kiedy zacząłem palić zioło to mój umysł zaczął się rozwijać. Kiedyś miałem na wszystko wyjeb... i nic nie rozumiałem, a gdy palę już dłuższy czas rozumiem teraz czym jest życie. Zmieniłem się nie do poznania. Tak naprawdę to THC mnie uspokaja. Zawsze gdy jestem nerwowy, wyciągam lufkę i ubijam sobie porządnego bucha. Nie było takiego dnia kiedy nie miałem zioła schowanego gdzieś w domu, lub przy sobie. Choć nie mówię że zawszę je palę. Palę tylko wtedy, kiedy jestem bardzo zmęczony lub gdy jestem w złym humorze. Szczerze wam powiem to gdy zobaczyłem niektóre komentarze tutaj typu marihuana jest nie zdrowa to bardzo się zdenerwowałem. Teraz właśnie kręcę sobie lola bo też lubię sobie przyjarać dobrego 5 cm jointa.

Pozdrawiam was !
Bless !!
THC , grudzień 28, 2011 | url
mezczyzna.info
0
zobacz!
porter , grudzień 25, 2011 | url
mezczyzna.info
0
Zapraszamy na nowy portal mezczyzna.info. Śmieszne obrazki i gołe laski! smilies/cheesy.gif
porter , grudzień 25, 2011 | url
mezczyzna.info
0
Zapraszamy na nowy portal >>>>> mezczyzna.info
porter , grudzień 25, 2011 | url
Dla Moich Ludzi.
0
Jointów nie pale ale jestem pierwszy za legalem.
Myny , grudzień 21, 2011
Marihuana pozytyw
0
Paliłem maryśkę paręnaście razy i mogę powiedzieć że
bardzo jestem sobie wdzięczny że spróbowałem, gdyż z życia trzeba korzystać a dzięki trawce mogłem sobie wszystko rozkminić,
Polecam dla osób które mają dużo rzeczy na głowie
Marihuana pozytyw , grudzień 20, 2011
jaj sobie nie róbcie
0
Mam w was wyjebane hahahahaha zjeby genetyczne pale ziele juz od chuja czasu i nic mi nie jest uczę się oceny mam dobre i wgl i nie wciskajcie kitu babilońskie kurwy !!!!!!!!smilies/cool.gif
Madijosz , grudzień 19, 2011 | url
Nie mogę uwierzyć , Lowly rated comment [Show]
palenie nie jest złe...
0
Mój chłopak pali 8 lat... nic po nim nie widać... normalnie pracuje, nie ma z nim żadnego problemu... kiedyś uważałam że to wielkie świństwo... spróbowałam... zmieniłam zdanie... to nic złego... to prawie tak samo jak by palić papierosa...smilies/wink.gifsmilies/wink.gifsmilies/wink.gif
myszka22 , grudzień 16, 2011
ciągnąć backto jest to!!!;p
0
smilies/tongue.gif ja lubie od czasu do czasu sie zajarac idobrze mi wtedy jest nie ma zadnej spiny stresu jest luziksmilies/cheesy.gifsmilies/cheesy.gifsmilies/cheesy.gifsmilies/cheesy.gifsmilies/cheesy.gifsmilies/cheesy.gifsmilies/cheesy.gifsmilies/cheesy.gifsmilies/cheesy.gifsmilies/cheesy.gifsmilies/cheesy.gif
agulla , grudzień 13, 2011
Zielarz głosi nową prawdę
0
Heja to znowu ja . Dostałem w naszym klubie ganja palaczy tytuł Zielarza . Mogę teraz użądzać marsze wyzwolenia konopii . Zapraszam wszystkich na następny zjazd . smilies/cool.gifsmilies/cool.gifsmilies/wink.gif
Paweł , grudzień 11, 2011
GANJA - roślina życia
0
smilies/grin.gifsmilies/grin.gifNiech nikt z tych palantów którzy nie palą mojej kochanej sensi nie mówią żę jest zła . Moje całe życie kręci się wokół niej . Pali mój ojciec , brat i matka , pali dziadek , sąsiad i sąsiadka . Nie wim jak można żyć bez niej i to wcale nie jest uzależnieniem . Gdy pierwszy raz byłem na jamajce ( byłem na niej 28 razy ) to gdy zabaczyłem te liście tą łodygę to się po prostu zakochałem . Teraz gdy jad na Jamajkę pierwsze co to człuję moje święte ziele . Więc wy zjebani babilończycy odkurwcie się od rastafarian dobrze ? . Mam dość waszej nędznej polityki . A z wami RASTA niech będzie JAH i Haile Selassie !!!
Paweł , grudzień 11, 2011
LEGALIZACJA
0
Ja pale od 3 lat i żadnych skutków ubocznych. Zawsze za!!!
Tomasz , grudzień 08, 2011 | url
Nie jest ciekawie!!!
0
Panowie jakieś 2 lata temu paliłem w anglii po raz pierwszy po jakichś 6 miesiącach miałem uciski głowy stałego kapcia w buzi stany lękowe, myśli samobójcze itp wyleczyłem to ANAFRANIL SR 75. Do końca wtedy nie wie działem że to właśnie przez zielone ale po upływie jakiegoś roku znów spaliłem w ciągu tygodnia jakieś pięć worków i znów się leczę ;/ a wierzcie że ta choroba daje po dupie i nie leczy się jej z dnia nadzień jak grypy smilies/angry.gif
Wirus , listopad 22, 2011
taka prawda
0
heh, drogie pelikany...
paliłem zioło i czytałem tyle artykulow o tym że ho ho!!! teraz nie pale... przykro mi... ziolo i myslenie to jak woda i zapalki... lubie pivo, lubie basen, lubie swojego mercedesa, lubie wspinaczke, lubie sex, lubie swoją dziewczyne - i jej koleżanki też, ale co do ziółka.... zielonej cioci marysi, códownego pakieciku, malutki zipo woreczku... Ojcze Szatanie!!! nigdy więcej zielska! mój znajomy jeszcze na to cierpi... oczka jak żaluzje, kroki konającej lamy - czasami to on nawet nie chodzi tylko pływa po chodnikach, na głowie kutasy - albo dredy jak kto nie woli i od tygodnia robi sobie przerwe od jarania bo pozniej jak zapali bedzie mial wieksza peezde...w przeciagu 15 min rozmowy umawiam się z nim w sobote na browar a pod koniec rozmowy on się mnie pyta czy idziemy na jakieś piwo w sobote... no dobra spoko! ja mogę iść! i żeby to było tylko raz... ale nie.... bardzo fajny z niego kumpel ;] lubie sluchac jak pierdoli o tym ze chmury mu sie fajnie przesowaja i ze on czuje jak serce bije gołębiowi i naprawde ciesze sie że ja nie osiagalem wyzszego stopnia upalenia...
aha i jeszcze... nie wszyscy pala ziolo... kiedys tak myslalem bo jak palilem to znalem duzo osob ktore jaraja i z nimi sie raczej tylko bujałem po kątach z wiaderkami... teraz sądze ze wszyscy maja mercedesy bo ja tez mam.... wy tez macie? chyba wszyscy mają... gardzę każdym kto nie ma mercedesa!! to zwykłe śmiecie!

ide spać, adjuzz....
ja , listopad 03, 2011
MOJE DOŚWIADCZENIA Z GANJA SINCE 1998 , Lowly rated comment [Show]
marycha
0
marycha żądzi.
a w dodatku jest zdrowa
pozytywy , wrzesień 21, 2011 | url
hmm
0
Co do Marihuany to mogę wyrazić tak samo swoje zdanie na ten Temat...
Uważam, że Ganja jest dobra na wiele rzeczy, ale trzeba uważać jak się z niej korzysta, bo jeżeli naprawdę wpadnie się w nałóg, to może przynieść więcej kłopotów niż korzyści.

Na początek powiem tak - przez Marihuanę, mój światopogląd zmienił się bardzo, nie myślę tylko o tym, gdzie tu wyjść, żeby napić się piwa czy coś, zabrałem się w końcu 'trochę' za naukę (i chce się bardziej zabrać) i ogólnie odczuwam coś takiego, że mam bardziej poukładane w głowie. Pomaga mi tak samo zdrowotnie - ponieważ mam Alergię, i odczulanie nie pomagało tak bardzo, zacząłem palić. Spodobało mi się to, a co dziwne - Alergia bardzo, ale to bardzo diametralnie się zmniejszyła, nie swędzą mnie oczy, nie kicham co 5 sekund i czuję zdecydowany relaks przez cały dzień.
I gówno prawda, jeżeli nie zajaram w jakiś dzień, wcale nie muszę o tym myśleć, że chce zajarać, a dzień mija mi bardzo przyjemnie smilies/wink.gif (jeżeli tego oczywiście chce...) .

A teraz wady tego, że CI którzy palą, nie zawsze dogadują się dobrze z osobami które nie palą.
Mam ziomków, którzy nie palą, i przekonują mnie do tego, żeby nie palić itd.. ja i tak nie przestane, ale już ograniczyłem bardziej, i zauważyłem, że znowu dogaduje się z nimi jak naprawdę z Bardzo Dobrymi Kumplami. smilies/smiley.gif
Ale co do moich rodziców to inna sprawa, mój Tata cały czas wyzywa i wgl, jak dowiedział się, że palę Marihuane zaczął mnie wyzywać i wgl...
ale są takie dni, kiedy nie zapalę (ale mam THC w organizmie) i dogaduje się z nim bardzo dobrze smilies/wink.gif

Więc tak naprawdę, palenie marihuany ma zalety tak samo jak i wady. Od przedawkowania witaminy C też mogą powstać różne skutki uboczne...

i na koniec tekst Fokusa ' Właściwości THC znają Ci co palą ', więc Ci którzy nie palą nie powinni mówić o tym źle, ponieważ nie wiedzą tak naprawdę jak Ten Holenderski Cud wpływa na nasz organizm i na naszą psychikę smilies/wink.gif

pozdro dla palaczy 'peace and joint smilies/wink.gif
Majlo , wrzesień 19, 2011
...
0
A ja to mam tak.
Palę to ziele bo lubię, generalnie lubię palićsmilies/smiley.gif
Palę na okrągło. Nie wiecej niż gram dziennie,
ale dodam ze nigdy nie mniejsmilies/wink.gif ale to jest moja
fanaberia żeby nie palić zbyt duzo.
Powiem tak, jest mi obojętne czy jest rano czy
wieczór. Jestem nerwowy z natury, palenie zdecydowanie
pomaga mi ściągnąć cugle.
Nie sadze jednak żeby to był dobry sposób na
Życie w szczególności dla osób które nie maja
hamulców. Trawa jest niebezpieczna. W zasadzie to
co niesie ze soba, luz, ogolnego leniwca smilies/wink.gif
Nastepstwa mogadiscio bic rozne. Pamiętajcie

Olor , wrzesień 18, 2011
O co kaman? , Lowly rated comment [Show]
huj wam w dupe , Lowly rated comment [Show]
Zmiana
0
Ja nie mam już 16 lat i jak paliłem na studiach było trochę zabawy i tyle. Po studiach parę lat nie miałem styczności. jakieś pól roku temu udało mi się zdobyć grama i postanowiłem zapalić z żoną. Od tamtej pory wszystko się w naszym życiu zmieniło. Potrafiliśmy już wspólnie przegadać niejedną noc rozmawiając na tematy, które poruszane wcześniej powodowały tylko agresję i kłutnie. Nie pozwalały nam ruszyć z życiem do przodu. Uzmysłowiliśmy sobie dotychczasowe błędy i ograniczenia jakimi się sami kierowaliśmy. Od pól roku zmieniam co tylko się da w swoim życiu. Zacząłem od mizany pracy - teraz o wiele więcej zarabiam, zaczłąłem razem z żoną planować i organizować wszystko dookoła siebie, bo panował straszny bałagan. Jest wiele innych aspektów pozytywnych jeszce i ja złego słowa na trawkę nie powiem. ALE WIEM JEDNO, ŻE DO TRAWKI TRZEBA DOJRZEĆ, ŻEBY NIE TYLKO SIE CHICHRAĆ ALE TEŻ ZROZUMIEĆ SWOJE EMOCJE.
Knyp , wrzesień 17, 2011
znawcy tematu.. heh..
0
śmieszą mnie ludzie, ktorzy zapala sobie raz w miesiacu czy tygodniu i twierdza ze jest nie szkodliwe, wszystko ok, myslac ze wielcy z nich znawcy...

wszytko sie zaczyna od proby z kumplami, fajnych spotkan, wesolych rozmow okazionalnie, az w koncu wpada sie w nalog.
ja palilem dosc sporo 1-3 G/dzien przez kilka lat dzien w dzien. Efekty byly nastepujace: w pewnym pieknym dniu dostalem drgawek i kolatania serca, ktore nie chcialo przestac, wiec zabrala mnie karetka. 2 mlodych lekarzy zaszeptalo miedzy soba: "ty, jak bralem amfe, tez tak mialem" , wiec powiedzialem im bez problemu ze palilem, dali mi zastrzyk, i powiedzieli zeby sie wiecej tak nie przecpac.., wiec nie jest prawda ze palenie jest nie szkodliwe fizycznie.
Na psychike tez dziala zle, bo czlowiek traci zainteresowanie czym kolwiek, caly dzien jest zkoncentrowany na "kiedy sobie wrescie zapale". Nastepuje otepienie, i odizolowanie sie od srodowiska niepalacego. Skutkami ubocznymi odstawienia moze byc schizofrenia, depresja, paranoja.
kilka bledow ludzi wypowiadajacych sie, mitow:
-palenie nie uzaleznia -uzaleznia i to bardzo
-jest nie szkodliwe -czytaj wyzej (juz nie wspominam o zawartosci smoly w ziele, ktore sie pali bez filtra w przeciwienstwie do papierosow)
-nie ma kaca po ziele -jest, tylko odpowiednia ilosc zapal.

A teraz chcac byc obiektywnym mimo wlasnych przezyc musze dodac, ze okazjonalne spozycie nie wielkich ilosci moze wplynac pozytywnie np. na tworczosc artystyczna, i moze polepszyc humor oraz dac odprezenie od rzeczywistosci.
x , wrzesień 13, 2011
thc
0
ja mam 18 lat pale juz prawie 6 lat i lubie se zajarac nigdy tego nie odmowie hehehe
Krycha1920jp , wrzesień 12, 2011
...
0
żeby palić trzeba umieć to kontrolować ja pale od 2 lat i najlepiej jest zapalić z dziewczyną podczas stosunku naprawdę polecam
LIPINY THCsmilies/grin.gif
zLipin , wrzesień 12, 2011
Baczka
0
Pale 2 lata mam 16 lat i jest dobrze!smilies/kiss.gifsmilies/kiss.gif
Kryka , wrzesień 11, 2011
lek , Lowly rated comment [Show]
...
0
Ja pale 4 lata dodam ze jestem kobieta, dla mnie marihuana byla wybawieniem na bole glowy ktore byly cholernie silne, lezalam czasem po 2 dni w lozku w ciemnnym pokoju i nic nie pomagalo, lekarze przepisywali jakies tabletki od ktorych rozwalilam sobie watrobe :/ pewnego razu moj chlopak kazal mi zapalic i to pomoglo moze nie przestala mnie calkiem glowa bolec ale moglam normalnie funkcjonowac. Pale codziennie. Relaksuje mnie to. Nie mam i nigdy nie mialam jakis dziwnych odlotow, wszystko jest normalnie. Mieszkam w Anglii i czasem jak jade do domu do Polski to nie pale 2 tygodnie i tez nie widze zadnych zmian, nie jestem rozdrazniona i nie mysle caly czas ze musze zajarac takze nie mowcie mi ze lepsze jest faszerowac sie tabletkami (od ktorych mialam wieksza faze niz po ziole) po ktorych wymiotowalam i nie nadawalam sie do niczego niz zapalic sobie lufke i dalej robic swoje. Tak jak ktos juz wspomnial wolalabym zeby moje dziecko zapalilo ziola niz chodzilo gdzies pijane albo zacpane.
lila , wrzesień 09, 2011
....
0
Witam palaczy a także tych którzy nie palą...
Marihuana jest najpopularniejszą używką wśród dzisiejszej młodzieży... Pragnę przedstawić kilka punktów , za , i przeciw Marihuanie z mojego punktu widzenia...
Za:
1: Marihuana pozwala na chwilę oderwać się od codziennej szarości i problemów które nas otaczają...
2: Marihuana zawiera środki przeciw bólowe a także antydepresyjne...
3: Po przez Marihuanę nie umierają ludzie , w odróżnieniu od alkoholu i narkotyków twardych...
4: Ja osobiście wolał bym żeby moje dziecko zajarało Jointa i normalnie funkcjonowało , niż miał bym je znaleźć naje.bane gdzieś w rowie , albo co gorsze po przedawkowaniu narkotyków twardych...
5: Marihuany nie da się przedawkować , i jest ona mniej szkodliwa niż papierosy , alkohol , czy inne używki które są legalne...

Przeciw:
1: Marihuana jest nielegalna.!

Marihuana została zakazana ze względu na jej szybki wzrost(od nasiona -do plonu) i trudność z pobieraniem podatków, urzędnicy zakazali marihuany dla własnej wygody i korzyści...
MzR , wrzesień 04, 2011
Do tych co uważają, że palenie jest ok , Lowly rated comment [Show]
... , Lowly rated comment [Show]
nom
0
ja pale 8 lat i jest ok tylko mamuska zbija mi faze bo sie strasznie denerwuje jak wpadam zajeb...y do domu i mi relaks popołudniowy nie wychodzi więc pale tylko wieczoramismilies/cheesy.gif pozdro dla GanjaTeam
Szop , sierpień 31, 2011
SAMA PRAWDA O THC !! , Lowly rated comment [Show]
Wiadro dobre
0
Ja wale wiadra i lubie takze wycieka zajebac
Tłok , sierpień 16, 2011
Przeczytaj ja z tym musze zyc
0
ale zapalilem ok 3 miechy temu i mialem napadylekoe mysli samobojcze , widze o teraz jakby nie do konca realnie i ogolnie fazuj tzn mysli takie dziwne .. nie rospisuje sie bo malo kto to czyta jakby ktos chcial pogadac moj nr gg 11472637
Micq , sierpień 15, 2011
Nikt nie powie kto nie przeżył
0
Powiem wam palilem maryske bylo fajnie pieknie pachniała i same jej posiadanie przyspazaloo radosc.

ale zapalilem ok 3 miechy temu i mialem napadylekoe mysli samobojcze , widze o teraz jakby nie do konca realnie i ogolnie fazuj tzn mysli takie dziwne .. nie rospisuje sie bo malo kto to czyta jakby ktos chcial pogadac moj nr gg 11472637
Micq , sierpień 15, 2011
legalize it !
0
Witam, zarówno zwolennicy jak i przeciwnicy maja trochę racji. Ja palę od 15 lat dzień w dzień i mogę powiedzieć, że dzięki legalizacji paliłbym szu z legalnego pochodzenia, co za tym idzie naturalny (czego nie można powiedzieć o tym co jest teraz na rynku)Mimo tego iż palę pół życia rozwijam się całkiem normalnie ( szkoły, praca, zona , dziecko)to zauważam, że właśnie przez nasączenie zioła niewiadomo czym ( dla wagi?) jest sporym problemem. Odkąd pokazało się te zioło zaczynam odczuwać jkakies negatywne skutki (psyhika - zespół amotywacyjny) I tu jest problem który rozwiązuje legalizacja - człowiek pali zdrowe zioło nie zatrute jak teraz przez co nie występują skutki uboczne ( sprawdzone na własnej skórze. Co do prowadzenia pojazdów - prowadzę samochód po upaleniu codziennie nieprzerwanie od blisko 10 lat i nie miałem nawet stłuczki, oczywiście różni ludzie reagują inaczej - mi akurat to pomaga. Ogolnie marycha mi pomaga przejsc ta cała beznadzieję trochę z głową w chmurach, jakby nad tym wszystkim nie odmużdżajac mnie na tyle bym nie mógł funkcjonować w społeczenstwie. Chwała Bogu , że coś takiego istnieje. Ps nie użuwam żadnych innych dragów. Cóż więcej dodać - legalizowac i to szybko jedyna szansa na godne życie i dla panstwa i dla mieszkancow pozdro
Paweł , sierpień 12, 2011
SPZ
0
SADZIĆ PALIC ZALEGALIZOWAĆ
SPZ , sierpień 11, 2011 | url
lepsze jutro
0
Pomyslcie co by byly gdyby nagle zabraklo marichuany wielki problem paraliz niektorych stanowisk pracy lub calych sektorow tego nikt niewie to raz a dwa to ze mowienie o tym jak o lekarstwu na cale zlo to jest jakas paranoja chcesz pal tylko uwazaj na siebie bo z regoly rasta musza byc jak to powiedziec sterowani pozdrawiam zale i pretensje to tego na gorzesmilies/grin.gif
Pawel , sierpień 02, 2011
ODPRĘŻACZ
0
zajebisty narkotyk nic więcej nie moge napisać sami spróbujcie !!!!!!!!!smilies/grin.gifsmilies/grin.gifsmilies/grin.gifsmilies/grin.gifsmilies/grin.gifsmilies/grin.gifsmilies/grin.gif
genowefy , lipiec 28, 2011 | url
O co Wy walczycie ?
0
smilies/angry.gif macie mózgi ? kto w tych czasach dobrego gibona nie zajarał ? wchodzą tu jacyś wszechwiedzący niewolnicy Babilonu w wieku 40 lat i pierd__olą farmazeony fraglesy obsikane , a ich dzieci teraz właśnie jeb__ią sobie z wiadra za domem czy z porządnej fajki wodnej . wiecie tyle co przeczytaliście na jakichś dennych stronach . sami spróbujcie i dopiero wtedy możecie cokolwiek stwierdzic w tym temacie . nie chcesz palic ? nie pal - ale też nie obrażaj innych . ja jestem za legalizacją bo teraz nawet gdy psy Cię z lufką złapią to z głupim uśmiechem puszczają , a co niektórzy nawet wezmą po małym buszku - tak tak, sama się o tym przekonałam .
____ POZDRO DLA PALĄCYCH : D
Marysia , lipiec 14, 2011
Tak I Nie
0
smilies/smiley.gif Marihuana jest narkotykiem i to bardzo silnym..
może jeszcze tego nie zrozumieliście ... Ja pale od 1 roku i widze ze wiem co raz mniej mam czesto gdy zajaram dziwne fazy. Ostatnio zrobiłem sobie troche przerwy z paleniem i powiem wam że lepiej sie czuje
PRZEKONAJCIE SIE SAMI !!!;P
rafał , lipiec 09, 2011
Marihuana=inny zaj.ebisty swiat
0
po marysce czuje sie po prostu swietnie smilies/cheesy.gif . na poczatku jak jaralam to mialam chore wkrety ;P . az ciezko opisacsmilies/smiley.gif a teraz delektuje sie tym, wykorzystuje ten stan aby sie odprezyc i sobie malowac niestworzone historie w glowiesmilies/smiley.gif oraz smiac sie z innych i ich pokreconych pomyslow ;P . tak jak teraz. mmm. kocham ten stan kiedy sie najaram smilies/cheesy.gif . a mowie od razu ze czesto nie palesmilies/wink.gif . do: NIE POLECAM-> musisz miec odpowiednie towarzystwo zeby sprobowac zajarac pierwszy raz i oni beda CI tlumaczyc co i jak, co jest normalne w tym stanie i ewentualnie pocieszac jakbys popadl w chwilowa depresje smilies/tongue.gif . to tak samo jak mi tlumaczyli- ale to juz nie o marihuaninkee chodzilo;> hehe ;P . pzdr;P
Marta , lipiec 08, 2011 | url
:p
0
Według mnie Marihuana to nie Narkotyk... Ludzie Ktorzy Jarają szlugi dzien w dzien Niz ci ktory palą dzien w dzien Trawe Bardziej się szkodzą Ponieważ W papierosach jest wiecej substancji Smolistych I TEgo Gowna Nikotyny;p...Sam pale szlugi ale nie da sie nie palic zwłaszcza to ze Nasi Koledzy Też palą ,,uczymy sie od nich zeby zaszpanowaćsmilies/tongue.gif ..Ludzie Pomyślcie troszke Jeżeli Halfiksmilies/smiley.gif Będzie zalegalizowany to Będzie lepiej w państwie Ogolnie to poprawią Sie Finanse Państwa i Nie tylko..smilies/smiley.gif smilies/cool.gif
HaRy , lipiec 07, 2011
Beka
0
MAM z Was beke bo marihuana to nnie narkotyk tylko lek i trzyma od 3 - 7 godzin a nie sam pale codzienie i czuje sie zajebiscie smilies/smiley.gifsmilies/smiley.gifsmilies/wink.gifsmilies/wink.gifsmilies/wink.gifsmilies/wink.gifsmilies/wink.gifsmilies/wink.gifsmilies/grin.gifsmilies/grin.gifsmilies/grin.gifsmilies/grin.gifsmilies/grin.gifsmilies/grin.gifsmilies/grin.gifsmilies/tongue.gifsmilies/tongue.gifsmilies/tongue.gifsmilies/tongue.gifsmilies/tongue.gifsmilies/tongue.gifsmilies/tongue.gifsmilies/tongue.gifsmilies/tongue.gifsmilies/tongue.gifsmilies/tongue.gifsmilies/tongue.gif:
P
dEo , lipiec 03, 2011
faza
0
faza działa od 2h do 4h ale spokojnie da sie to ogarnąć ja wracam do domu zjarany i nigdy nikt się nie skapnął a czasami nawet idę do pokoju jaram przez okno , a potem siedzę w domu z rodzicami albo pisze coś czy rysuję bo mam wtedy lepsze pomysły .Ale jak pierwszy raz palisz to pamiętaj mało tylko aby zobaczyć i nie wracaj do domu odrazu.Nie buj się tego bo jak bedziesz czuł strach to może ci się nie spodobać bo może być tak że bedziesz bał się bardziej , nie myśl o przypale itp .I uważaj na chemię ja zapaliłem chemię 2 tygodnie temu i czuje się dziwnie nic mi się niechcę wszystko mnie nudzi ale nie mam problomów z psychiką wszystko normalnie a zreszto nawet nieiem czy to było po tej chemi czy tylko tak .
Mój kolega miałpodobnie ale mu przeszlo więc się nie boje ale jak ktoś zna jakiś sposub żeby ta zamuła szybciej mnie pusciła to bedę szczęśliwy smilies/cheesy.gif
jak już ktoś ci sprzeda chemię to niepal jej sprzedaj lub jak ci nie szkoda kast to wywal
jagienek , czerwiec 30, 2011
SMIECI
0
Ale jak ja nie ktore komentarze czytam to plakac mi sie chcesmilies/grin.gif ja osobiscie choruje na epilepsje i marihuana bardzo dobrze wplywa na moje objawianie sie epilepsji czyli utrate swiadomosci, dzieki niej potrafie kontrolowac to co jest niedoskontrolowania w tym schorzeniu.. PEACE&LOVE BRACIA I SIOSTRY!Ld
Ras Tafari , czerwiec 21, 2011
Masakra
0
Zasada jest prosta, wszystko jest złe nic nie jest dobre wszystko w nadmiarze stwarza problemy, zarówno można sie uzależnić od czekolady jak i od marihuany, nawiązując do tego co niszczy zdrowie- wystarczy jedna wycieczka pod sklep, Tak ! popatrzcie sobie na tych ludzi którzy przez wiele lat pili alkohol, a spójrzcie na niektórych ludzi którzy palą trawkę przykładowo ? Ras Luta osiągnął wiele nabrał w sobie mocy poezji aby móc wydać wiele utworów, czytając wasze nędzne komentarze ktoś powiedział że jeśli będziecie palić trawkę więcej niż 30 lat dostaniecie zaniku kości itp itd.. taaak jasne marihuana nie przyczynia się do żadnych zmian w układzie szkieletowym i mięśniowym a najlepszym przykładem tego jest pewien staruszek Iron Lungs a dokładnie http://www.youtube.com/watch?v...re=related proszę bardzo zapraszam do oglądania, ten człowiek ma już ponad 60 lat i jak wspominał jego wnuk w komentarzach pali trawę od 15 roku życia do dziś czyli 45 lat, w ten sposób integruję się z młodszym pokoleniem co jest prawidłowe, zapewne alkohol psuł by towarzystwo i nie było by żadnej mowy o integracji wręcz przeciwnie wyzwiska itp.Nie mówie że marihuana na nic nie szkodzi ale jej skutki zdrowotne nie są tak wielkie jak wiele innych legalnych rzeczy, palenie samej trawki okej, do inwalidztwa mogą doprowadzić wyższe narkotyki, ale to zależy od własnej woli sam pale już kilka lat i mam sie dobrze(szkoła,matura,studia,praca) bez problemów, wystarczyło robić przerwy które nie wywoływały braku koncentracji ani żadnych przypadków uzależnienia, to tyle dla wszystkich idiotów którzy myślą że to z czym spotykają sie na co dzień jest zdrowe a marihuana to najgorsze gówno, Pokój.smilies/smiley.gif
Ktos , czerwiec 13, 2011 | url
...
0
hehehe serce od blanta wy jestescie pojebani palcie codziennie przez 2 lata to zobaczysz jak bedziesz sie czul wtedy mozg pracuje nagralem dzieki temu 2 plytki
Mattt , czerwiec 06, 2011
...
0
marihuana to nie narkotyk.niewiem czemu niektórzy tak piszą.
Adam , czerwiec 04, 2011
...
0
Mam 25 lat i jaram ponad 10 lat co dzień,jak czytam o skutkach palenia to jak bym czytał o sobie.Próbuje przestać od dłuższego czasu bo już sie nie da żyć tak dalej.Weźcie pod uwage że w polskim jaraniu jest dodawane przeróżne gówno i mało jest czystej naturalnej gandzi,a chemia ryje głowę.Nie chce mi się opisywać co i jak.Ci którzy palą raz na czas to się cieszcie,a ci którzy co dzień i jeszcze nie mają chorych faz to się ogarnijcie puki nie jest za późno.Wpiszcie sobie w google,bodek narkotyki,i tak samo przeczytajcie sobie zielone mity,pozdrosmilies/smiley.gif
w innym swiecie , czerwiec 02, 2011
...
0
Wszystko jest dla ludzi, tylko róbcie to z głową. Szczerze mówiąc, czytając te komentarze to tylko kilka osób pokazało swoją inteligencje, a 90% z Was, pisząc "je.bac system", używając co drugie słowo przekleństwo i twierdząc, że marycha nie pozostawia po sobie żadnych negatywnych skutków pokazujecie tylko swój niski lvl wiedzy na ten temat i niski poziom własnej mentalności. To jest substancja, która wiele zmienia w człowieku nie tylko fizycznie, ale i psychicznie. Jednak te zmiany nie są takie kolosalne, bez przesady.. no chyba, że ktoś jara dzień w dzień, bez umiaru przez ileś tam lat. A człowiek może uzależnić się od wszystkiego. Po co Wam legalizacja? Skoro chcesz jarać to i tak będziesz jarał, dilerzy zarabiają na tym dużo kasy, jeśli rzeczywiście "pier.dolisz system" to powinieneś czerpać satysfakcje z tego, że robisz to nielegalnie smilies/wink.gif w końcu to też nas do tego przyciąga. Jeśli marycha byłaby zalegalizowana dzieciaki, które nic nie wiedzą jeszcze o świecie miały by do niej jeszcze bardziej łatwiejszy dostęp niż dziś. A prawda jest taka, że marycha była, jest i będzie jarana. I tak samo jest z alkoholem spożywanym przez osoby nieletnie. Temu nie da się zapobiec, trzeba robić tylko tak, aby każdy był świadomy konsekwencji tego i potem nie było żałowania.
nevermind , maj 29, 2011
...
0
@jolka (maj 14, 2011) Fakt, że pieniądze z nielegalnej sprzedaży marychy trafiają często do przestępców nie jest winą (bądź jest niewielką współwiną) jaraczy zioła. Nie jest winą także przeciętnego zwolennika marihuany, że są ludzie, którzy po zaćpaniu się gańdzią wsiadają do samochodu i zabijają siebie i innych po drodze. Nie jest też ich winą, że zawsze się znajdzie delikwent, który przejdzie z zioła na twarde narkotyki. Winę ponosi rząd, który nie dość, że za posiadanie dają taką samą kare jak za nieumyślne zabójstwo, to jeszcze, że tak powiem zamiata temat pod dywanik. Rząd musi zrobić dwa kroki, a problem rozwiąże się sam - to jest: 1) zalegalizować, 2) dużo uczyć młode pokolenie o skutkach palenia oraz jak zapobiegać uzależnieniu się, jednym słowem - uświadomić społeczeństwu czym jest gańdzia - wbić im do głowy, że jest to pewien element rozrywki, a nie element życia! Po legalizacji ilość palących spadnie, zaszyje się dziura budżetowa, a pieniądze przestaną trafiać do kieszeni przestępców. Nawet antyzwolennicy zioła powinni zrozumieć, że legalizacja jest mniejszym złem, niżeliby zostawienie rzeczy tak jak jest teraz, a jest źle - ludzie są nieuświadomieni, a podziemie przestępcze wzbogaca się, rząd nie daje rady ze swoimi długami, a wraz z przestępczością rośnie korupcja - i to nazywasz wolną Polską, w takim kraju chcesz żyć w przyszłości?
Filip , maj 18, 2011
... , Lowly rated comment [Show]
kogo dorabiacie kupując i ćpając , Lowly rated comment [Show]
...
0
jak ja che sobie zapalić to piszę do kumpla i za 10 min mam już smilies/smiley.gifsmilies/grin.gifsmilies/grin.gifsmilies/grin.gif
gość , maj 07, 2011
Dzień dobry
0
Zioło nie zaszkodzi nikomu bardziej niż piwo ale niestety rząd nie potrafi tego zrozumieć
HYHY , maj 04, 2011
do Brydzia.. mnie nie interesuje ile palicie, ile macie lat, i ile iq
0
do brydzia: po 1 mowisz ze jesli 12 latek bedzie palil marihuane w takich ilosciach jak marihuane to to bedzie szkodliwe dla jego umyslu.. ale zastanow sie chlopie czy bedzie lepiej jak marihuana bedzie legalna czy nielegalna.. bo gdy bedzie nielegalna ten 12 latek bedzie ,,cpunem" ,,narkomanem" ,,kryminalista", bedzie musial chodzic do jakichs poradni, na komisariat, byc moze straci szkole... a po 2 to taki 12 latek nie jest pelnoletni wiec marihuany na legalu nigdzie by mu nie sprzedali.. co innego teraz gdzie w kazdym miescie znajdzie sie diler ktory sprzedaje dzieciakom pierdolona chemie..
Koper , maj 03, 2011
Palcie MARIE!!!!!!!!
0
Pierdolą smuty ja pale juz 4 lata i nic mi nie jest
filip , maj 02, 2011 | url
szczera prawda , Lowly rated comment [Show]
...
0
Legalize pale 4 lata i tylko nie moge zapamiętać za dużo rzeczy naraz a tak to kurwa raj
Oni tutaj gówna wiedzą pierdolą a nigdy tego nie palili flety Jebac System
Janek , kwiecień 16, 2011
zal du.e sciska,ze nie mozna sobie w pl legalnie zajarac
0
przeciez trzeba z tym do prezydenta.... zal mi was chlopki snopki, ktorym to ciagle potrzeba cos na rozluznienie zwieraczy HAHAHA w du.ie byliscie gow.o widzieliscie i na tym koniec smutnej egzystencji aha i do panienek, ktore sa ku.wa takie cool bo sie spuszczaja nad paleniem. Takiej to nawet kijem przez szmate bym nie dotknal= krolowa meskiej toalety az sie gwint zerwie.
bobek , kwiecień 05, 2011
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! , Lowly rated comment [Show]
Idioci
0
Jebac te policyjne ustawy.! kto palil bd palil i nikt tego nie zmieni.!! >>NATURAA<


Sadzic Palic Zaregalizowac
legalizacjaa.!! , kwiecień 04, 2011
troszke zastanowienia , Lowly rated comment [Show]
...
0
taa nie dawno minął rok od kiedy zaczołem smażyć i powiem tak wszystko jest dla ludzi ale nie mozna tez przesadzać. tak samo jak z innymi używkami, ale ogolnie pozytywne odczucia. pozdro dla kumatych smilies/cheesy.gif nie długo Marsz Wyzwolenia Konopi wiec trzeba czekać na zmiany smilies/cheesy.gif LEGALIZE
Kajfik , marzec 22, 2011
SZMATY JEBANE!!!!!!!! , Lowly rated comment [Show]
...
0
Mam uczulenie jaram 6lat czy to od jarania?
jacolek , marzec 12, 2011
zalegalizowac
0
powinni zalegalizowac to by było dobrze bo nikt z tym nie musiał by zie jusz kryc bo marichuana nikogo nie zabiła sam pale bo morzna sie dobrze wyluzowac i uspokoic
legalizacia , marzec 06, 2011
Pale Stale
0
To jest tylko takie gadanie. Bzdura
Ja pale już od 3 lat i nie zmarłem ..
Pzdr..
Jeba.... System
Bakuun , luty 28, 2011
Astma hah
0
Że niby od trafki dostane astmy oskrzelowej ? hahh nieźle. Alkohol papierosy i kawa 3 rzeczy ktore zabil najwiecej ludzi. marihuana nikogo nie zabila. i jest zakazana. czemu ? Bo nikt by nie pil i nie jarał szlug,
Krzysztof , luty 21, 2011
; D
0
Ty koleego ! Ze lubimy se zapalić to nie znaczy ze jesteśmy ćpunami , chyba nie wiesz nawet co to jest ćpun no ale cóż . ! a jak Ci się nie podoba te forum to nie czytaj i nie dawaj tych swoich nudnych komentarzy okeey ? bo żałosny jesteś , wszystko jest dla ludzi , nikt nikogo nie zmusza do tego tak !! a tak wgl to lubię se od czasu do czasu przypalić ; DD ha ha żałośni są niektórzy ; D !
Blondi , luty 14, 2011
Ćpuny!!! , Lowly rated comment [Show]
Marihuana pozytyw 100%
0
wczoraj zapalilam piewszy raz i uwazam ze powinno byc to zlegalizowane bo macie wszyscy racje ktorzy chwalicie ta rosline ciekawe odczucia oderwanie od zczywistosci. i jest to lepsze od alko bo po tym to ci sie we lbie pierdoli i nie bardzo wiesz co robisz smilies/cry.gif
kinior , styczeń 31, 2011
Co to za bzdury!!!
0
Czytam te wypowiedzi i nie moge uwierzyć że są tycy debile na świecie. szok. Zwłaszcza te historie z psyhoazmi, lekami i psyhiatrami.
Kochani rodacy to nie wina maryśki że macie takie problemy z głową, to nie jest wina zielska które nie jest niczemu winne. WY jesteście po prostu idiotami, bierzecie wszystko co popadnie i Wam wali na czaszki. Szuakcie winnego i zwalacie wine na palenie, no bo co może być tego powodem? Powiem Wam prawde, nawet gdybyscie nie palili byłoby tak samo. A dlaczego? Bo to że kończycie tak jak piszecie to TYLKO I WYŁĄCZNIE WASZA WINA!!!
Wasze problemy, kompleksy, urojenia, szukanie dziury w całym to jest problem który rośnie tak że aż musicie brać leki.
Pale od 8 lat skręty z zielska jak papierosy zwykły palacz i nigdy nie czułem sie zle, nigdy nie miałem urijeń i dziwnych faz. Można palić marihuane ale TRZEBA BYĆ NORMALNYM.
Przemyślcie to i zastanówcie sie bo to żałosne te wasze historie i pretensje które możecie mieć za to co sie z Wami dzieje tylko i wyłącznie do samych siebie i do Waszych rodziców że spłodzili potęcjalnych psyholi.
Pozdrawiam i szybkiego powrotu do zdrowia.
Opos , styczeń 26, 2011
...
0
Np., Wielka Brytania
http://londynek.net/wiadomosci...cat_id=40
"W zeszłym roku w wyniku chorób spowodowanych nadużywaniem alkoholu, śmierć poniosło 40 tys. Brytyjczyków – alarmują eksperci. To pięciokrotnie więcej niż podają źródła rządowe."
Koleżko nie wiem jakim ty jesteś znawca tematu ale nie 42000tys., tylko 42tys.
hmm.. , styczeń 26, 2011
...
0
Trawka nie zabija!

ale nie ma też samych plusów!!!!!!!!poza tym co to za filmik i skąd te dane?

42000 tys ludzi w niemczech przekręca się rocznie z przepicia.
sami pomyślcie kto mógł ten filmik robić i o jakich poglądach smilies/smiley.gif
maxim , styczeń 25, 2011
Do alkoholika
0
MAREK , styczeń 25, 2011
Alkohol
0
Ja jak pije na ostro, od rana do wieczora, to po dwóch dniach mam tak zwane "lęki" wszystkiego się boje, głupie myśli, nie mogę zasnąć i mam "zimne poty", jestem roztrzęsiony. A trawki jeszcze nie próbowałem, boje się że może być jeszcze gorzej.
Daf , styczeń 25, 2011
...
0
kolego x2fast4u.


nie muszę się edukować w tym temacie bo paliłem dobrych 5-6 lat i jestem pewien, że nie miałeś okazji palić tak dobrych, tak silnych i tak euforycznych tematów jakie paliłem przez ten okres.

smilies/smiley.gifsmilies/smiley.gif napisałeś, że psychozy leczy się właśnie marichuaną. Kolego sorki ale śmieszny jesteś.

Słyszałem od swojego psychoterapeuty, z którym mam bardzo dobry kontakt jak kolesie "przejarani" wracają z emigracji prosto do szpitala psychiatrycznego. Uwierz mi, że tam im nie dają trawki, jako złotego środka na psychozy, lęki smilies/smiley.gif

Poczytaj sobie kolego x2fast4u trochę poważniejszych stron na necie o życiowych historiach jak ludzie zniszczyli sobie życie i jadą teraz na psychotropach.
Jasna sprawa jest, że setki milionów ludzi na świecie pali i palić będzie.

Też kiedyś paliłem i wydawało mi się, że jest to lek na wszystko smilies/smiley.gif

Dzisiaj nie palę.
Życzę szybkiego powrotu do zdrowia tym, którzy "po latach" dostali w pakiecie z trawką lęki, psychozy i inny dziwne odchyły psycho. Kto z tym walczy i jest świadomy tego, że coś z nim nie tak - to wie o czym piszę. smilies/smiley.gif

peace
maxim , styczeń 24, 2011
Proszę :)
Administrator
Nie chcę was tutaj cenzurować, ale gdybyście mogli przestać używać wulgaryzmów byłoby miło smilies/smiley.gif
Administrator , styczeń 24, 2011 | url
ŻENADA!!!
0
TYLKO SŁABE SZTUKI POTRZEBUJĄ SIĘ CZYMŚ UPIERDOLIĆ ŻEBY SIĘ DOBRZE BAWIĆ!!!
ŻENADA!!!
ZZZ , styczeń 24, 2011
nie zabija
0
nikogo nie zabiła a jednak zakazana [removed]void(0);
kaper , styczeń 23, 2011
Klamstwa i mity
0
LoL palenie uzaleznia czlowieku pale codziennie i wyjezdzam na 9 miesiecy na statek i wougle mnie nie ciagnie a jakos papierosy maja inaczej PRZESTAN dawac tak bzdurne komentarze i OKLAMYWAC ludzi radze sie troche doedukowac i poczytac o skutkach ubocznych faktycznych bo NIEMA K***WA ZADNYCH.Spoleczenstwo od lat karmione jest bajkami bo gdyby zalegalizowano te rosline duzo koncernow stracilo by zrodlo swojego chleba a politycy musza na czyms tez zerowac.A co do LEKOW i PSYCHOZY loool przeciesz te choroby LECZY sie wlasnie MARICHUANĄ.Jak czytam takie rzeczy to mi sie chce zygac przejzyjcie w koncu na oczy marichuana stanie sie legalna niewiem kiedy ale napewno bo takiego PRZESTEPCZO-NIEMORALNEGO klamstwa jakie jest o niej wymawiane nie da sie wiecznie utrzymac.
x2fast4u , styczeń 23, 2011
...
0
skoro trawka nie ma żadnych skutków ubocznych to zachęcam (przede wszystkim tych co palą już trochę) do próby zaprzestania palenia na okres kilku miesięcy smilies/smiley.gif wiele osób się zdziwi, że bez trawki nie da rady smilies/smiley.gif po jakimś czasie stajemy się uzależnieni od rozluźnień. a to dopiero początek smilies/smiley.gif
maxim , styczeń 17, 2011
marycha
0
hmm po pierwsze marychy nie przedawkujesz mozesz sie tylko przejarać. ona nie jest jak feta czy tablety ze mozesz przedawkowac. w Europie od marychy jeszcze nigdy nikt nie umarł a przez alkohol fete czy co innego np.dopalacze umarło wiele osob .. ale przeciwnie marichuana jest jak srodek leczniczy w roznych panstwach zalecają ludziom umierającym o przypalenie sobie na usmierzenie bulu..
Paweł , styczeń 13, 2011
...
0
Ludzie którzy uważają marihuanowe jako narkotyk to najczęściej ludzie którzy nie mają o niej zielonego pojęcia. Nie wiedzą że jest mniej szkodliwa od kawy, aspiryny, a o alkoholu już nie wspominając. Żyją w propagandą wpieraną przez ogromne korporacje i koncerny głównie farmaceutyczne. Ci wszyscy ludzie to naiwni hipokryci. Niech się trują swoim alkoholem...
pająk , styczeń 12, 2011
...
0
ja pale od wakacji ale nie palilam duzo i to praktycznie zawsze na domowach czyli jak sobie lekko popilismy.....a teraz jak zaczelam palic bez zadnego alko czyli od jakis 3 miesiecy mam takie zaburzenia w czasie schizy straszne wydaje mi sie jakbym cos strasznie dlugo cos robila choc czesto teraz pale to nadal nie potrafie sie do tego przyzwyczaic
karolka , styczeń 09, 2011
LEGALIZE
0
ej Kurwa ludzie ja paliłem 2 latka i nie pow na SENSI ani jednego złego słowa ona zawsze mi pomagała w trudnych sytuacjach i moglem się oderwać od szarej rzeczywistości teraz nie pale bo zależy mi na kimś ale z chęcią zijad bym jakiego bonia smilies/grin.gif
PZDR Dla wszystkic co jaraja jebac rzad


LEGALIZE
Rasta , styczeń 07, 2011
... , Lowly rated comment [Show]
Jaranie
0
Siema,
Jaram, i z własnego doświadczenia wiem,że większość tych objaw tu wymienionych jest prawdziwa, ja nie mialem tylko przekrwionych oczu i pieczenia oczu, jaram z 2razy w tygodniu i skutki mam takie że sie lekko "laguje". Wszystkim polecam ale tylko jak sam chcesz nie że ktoś cie zmusza czy zeby zaszpanowac i z umiarem

pozdro
Ja , styczeń 07, 2011
Mówicie, że szkodliwa.
0
Jest szkodliwa. Nie ukrywajmy. Ale gdybym chlał do porządnego wstawienia codziennie i mając przy tym kilka "zgonów" dziennie, też bym miał problemy z psychiką i pewnie dużo gorsze z organizmem. Marihuana (chociaż zakazana) jest znakomitą odskocznią od szarego życia a jeżeli chcemy by była nam przyjacielem a nie wrogiem, palmy ją z umiarem. smilies/wink.gif
leni , grudzień 23, 2010
...
0
jestem za smilies/smiley.gif
tom , grudzień 17, 2010
...
0
dodaj jeszcze tylko, że do dziś pamiętam moje słowa wypowiedziane do naszego składu.
skoro palenie jest takie zajebi*** to bede palił całe życie. zmieniłem zdanie.


A wspomniana przez inne osoby agresja palaczy to pierwsze oznaki uzaleźnienia, braku substancji psychoaktywnych w organizmie, i pierwsze odchyły.
maxim , grudzień 14, 2010
ZASTANOWCIE SIĘ NAD TYM CZY WARTO !!!
0
Przeczytałem większość Waszych komentarzy. Zdania były, są i będą podzielone.

Ci co palą nigdy nie powiedzą złego słowa o jaraniu. Odrazu napisze, że paliłem ponad 6 lat. Od 4 miechów nic. I tak już zostanie.
Kiedy zaczynałem, kiedy paliłem wszystko było zajebiście. Świat był piękny, śmiechawa, ustawki, piwko, lufka, blancik, impreza, ogień. Czy można chcieć więcej?
Zawsze miałem dostęp do zajebistego tematu, który klepał od pierwszego strzału i wyjebke miałem na to czy był "podelewany" żeby miał kopa.Było fajnie i to sie liczyło.Jarałem kilka razy dziennie.Codziennie.
Schody w dół zaczeły sie dwa lata temu. Pierwsze lęki, lekkie psychozy i oznaki uzależnienia.
Rok temu psychiatra i leki. Dzisiaj psycholog i psychoterapia która potrwa lekko dwa lata jak nie lepiej. Kto miał lub kto ma lęki to wie o czym piszę i doskonale mnie rozumie.
Czy wszyscy bedą mieć odchyły psychiki? nie wiem.zdaje się że większość, wcześniej czy później.
Dzieki paleniu stwarzamy sobie swój piekny swiat i wierzymy, ze tak miało być i tak musi być.

Nie mam nic do osób co palą. sam żyje w towarzystwie gdzie prawie każdy jara. Sam twierdze, że są momenty kiedy warto zajarać, są ludzie którzy tego potrzebują (cięzko chorzy np. na raka).

GDYBYM MÓGŁ COFNĄĆ CZAS, TO NIGDY BYM NIE ZAPALIŁ

Ja się przejechałem, straciłem wiele.Teraz bardzo powoli powracam "do życia" i ląduje z pomocą najlepszych specjalistów, psychologów w kraju!

Podsumowując: wszystko jest dla ludzi. Joint raz w tygodniu, miesiącu - luz.
Jaranie kilka razy dziennie dobrego sprzętu - stu procentowe uzależnienie i utrata zdrowia psychicznego,lęki i psychozy wcześniej czy później.

pozdrawiam
maxim , grudzień 14, 2010
za bardzo pozytywna, dlatego zakazana
0
Siema
Ja pale już hmm..no kilkanaście lat. po przekroczeniu 10ciu przestałem liczyć. Wiadomo, że wiadro/bonio po pracy obowiązkowe. Mam stałą melanżową grupę i znamy się tyle lat co ja palęsmilies/cheesy.gifD Przerobiłem eldorado dla palaczy - netherlands - 2 lata pobytu w pracy. Tam to dopiero były konkretne melanże. Teraz mam 3 miesiąc przerwy - delegacja i brak możliwości skręcenia. Anomalia?? hmm.. tęsknota za tematem, nienawiść do policji, polityków i wszystkiego co zakazuje MJ. Sporadycznie miewam jakby uczucie de-ja-vuu. Twardo trzymam swoje zdanie, mam konkretne plany na życie, nie dam sobie w "kaszę" dmuchać. Takie są anomalia MJ które odczuwam..
PZDR DLA WSZYSTKICH CO SĄ W TEMACIE :_/*
niko , grudzień 11, 2010
lkjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj jjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj jjjjjjjjjjj,,,,,,,,,,,,,,,
0
ja pale jusz 2lata i jest zajebiście wole zapalic nisz wciogac koke i ine huje muje polecam
s , grudzień 09, 2010 | url
palic palic i sie nie zalic
0
smilies/wink.gifsmilies/cry.gifSiemka ja pale 5 latek i pale dluzo i wcale nie odczuwam zeby w jakis sposub mi to szkodzilosmilies/tongue.gif dlatego bende palil i wielki szacun dla palaczy trawy jebac tych co sa przeciw i naszych politykow
Seba , grudzień 08, 2010
uzaleznieniue
0
ja palilem przez 9 lat trawe w jednym dniu potrafilem spalic kolo 2 gietow do wyjazdu do holandi wszystko bylo oki jednak po 12 miesiecznym pobycie tam porylo mi psyche mialem lenki milem wrazenie ze ktos ciagle o mnie mowi i nie tylko trawa to guwno kiedys tez sie smialem ze to szkodzi zezalem ludzi ktorzy tak sadzili teraz wiem ze to prawda pozdro dla rastamanow
pawel , listopad 18, 2010
Zwolennik konopii =))
0
z doświadczenia:
objawy jakie tam są wymienione to prawda ja nie mialam tylko-żółtopomarańczowe zabarwienie białkówek,
Sandra ***** , listopad 16, 2010
...
0
śmiać się chce jak to czytam, stek bzdur, napisał to napewno jakiś konserwatysta, który w swoim życiu nigdy nie palił, ale za to równo nap.....la w gaz i twierdzi że to jest zdrowsze. Czemu alkocholu nie nazywa się narkotykiem, bardziej uzależnia i ma tragiczny wpływ na organizm, nie tylko pijącego ale i otoczenia.
narkotyk , październik 23, 2010
ja i ona
0
MJ o ludu jak by piekie było jak by wszystko wygladało tak jak w holandi! osobiscie jestem za tym by zakazali alkocholu bo ten kto pali wie ze po MJ jest błogi spokój i wszystko wyglada tak ze niemysli sie o tej szaraej żeczywistosci ! nikogo niezabiła a jednak zakazana men
dejw , październik 22, 2010
Uzależnienie? o :
0
Nikt mi tutaj nie powie, że palenie nie uzależnia. Owszem, uzależnia i to dość bardzo. Zacząłem palić w kwietniu, przez wakacje praktycznie dzień w dzień, ale gdy zaczęła się szkoła.. to wszystko odstawiłem, może i dalej napalam, ale tylko jak idę na jakąś impreze(raz na tydzień). Tak jak ktoś pisał, większe ciśnienie mam na ptaasie mleczko, niż na samarke. Pozdro dla kumatych smilies/smiley.gif
Michał , październik 18, 2010 | url
...
0
zbychu !! widze że przesadziłeś z tematem !! jak na poczatek na pierwszy raz to pali sie z umiarem bo czasem MJ działa z opoznieniem . ja tez kiedyś na poczatku swojej przygody z zipem przekminiłem dobry towar i z kumplem pamietam mielismy sztuke (1g) na dwa razy. to tym drugim razem pamietam tak sie ubomibiłęm że przez dwa dni odczuwałem jak mnie trzyma a własnie kumpel od ktorego kminiłem mowił że by sobie spalić troche odczekać posmiać sie i dopiero po jakism czasie . oczywiscie go nie posłuchałem i pozniej wyszedłem na tym jak wyszedłem że dwa dni uzipany chodziłem . ale według mnie to normalne a podstawa po ciezkim jaraniu jest dobry seeen i dosyć długi żeby dojść do siebie smilies/cheesy.gifsmilies/cheesy.gif
Kajfik , październik 09, 2010
...
0
Jak sie boisz to nie pal , bo ci sie huj*we jazdy wkreca , jak przed paleniem sobie pomyslisz ze bedzie fajnie to na prawde tak bedzie smilies/wink.gif
ja pale jakies 2,5 roku , gdy pale codziennie przez dłuższy okres czasu to sam po sobie widze ze czesciej niz zwykle czegos zapominam (ale tez bez przesady- nie jestem az tak strasznie zarąbany kupą jak to sobie niektorzy mysla po prostu mam troszke slabsza pamiec - tyle), a gdy pale raz na 2 tyg. to zadnych negatywnych zmian w sobie niewidze , moje ziomki tez pala i maja tak samo jak ja.

szkoda tylko ze MJ nie jest zalegalizowana , bo przeciez tak na prawde nie wiem co pale , syszalem ze dilerzy dorzucaja tam wiele roznych srodkow tylko po to zeby czlowiek sie uzaleznil i bral wiecej towaru , np. dorzucaja metaamfetamine ;/
nie wiem czy to prawda ale jakis polski profesor wypowiadajac sie tak powiedzial.

Ktos tutaj pisal ze jej chlopak po MJ jest agresywny - szczerze to mnie to smieszy , mozliwe jest to ze jej chlopak sporzywa amfetamine , pije alkohol , jest wiele opcji.Ludzie nie wiedzac dokladnie jaka jest sytuacja pisza takie bezsensowne komentarze , a potem inni nie wiedziac nic o marihuanie mysla ze po dluzszym okresie palenia jest sie agresywnym czy cos - i wlasnie tacy ludzie psuja niepotrzebnie obraz marihuany


Poecam film The Union ( mozna obejrzec w paru czesciach na youtubie ) - film pokazuje co to jest marihuana , czy jest szkodliwa , co mozna z niej uzyskac , na prawde bardzo ciekawy film , powinni go obejrzec w szczegolnosci posłowie aby dowiedziec sie czym tak na prawde jest marihuana ( bo oni wiedza tylko ze to jest 'bardzo szkodliwy narkotyk' - haha żal.pl


Palacz , październik 07, 2010
Marihuana vs. Dopalacze
0
Duża wiekszosc komentarzy jest pozytywna co do Zioła. Ciekawe jak by wyglądały te komentarze gdyby tematem były DOPALACZE. To jest proste ze negatywne.
Oni tak sie głowią jak to zlikwidować i nie wiedzą. JA mam proste rozwiązanie sprawy: Zalegalizować Poztywną MARIHUANE, a negatywne DOPALACZE znikną...smilies/smiley.gif Zgadzacie sie?
Dawid , październik 02, 2010
... , Lowly rated comment [Show]
...
0
Marihuana może uzależnić tylko wtedy gdy się pali jointy zmieszane z tytoniem. Amen
C.a.a. , wrzesień 30, 2010
Nie wiem co jest 5 :] , Lowly rated comment [Show]
...
0
smilies/wink.gifZ moich badan wynika ze Temat nie uzależnia... jakbym miał poważny powód nie palił bym do końca życia, jednak takiego nie ma smilies/smiley.gif jak sobie wkręcisz ze uzależnia to po 2 miesiącach będziesz miała nawet drgawki.
U mnie działa to na zasadzie lubię coś to robię coś. Jestem uzależniony od komputera bardziej chyba smilies/tongue.gifP
Pale długo... najdłuższa przerwa miesiąc, bo po co przerywać jak mi nie szkodzi. Przerwa tylko związana była z brakiem.

Marihuana jest środkiem w stylu- W co wierzysz tak masz :** szkoda tylko że ludzie po jednym złym haju zrażają się i mówią że to jest złe... haj jest po to żeby się relaxować... to nie narkotyk...Po największym Bad haju wracam do siebie i nie wierze w myśli na fazie, to rano wstaje zrelaxowany i śmieje się z moich wkręt a następnym razem mam fazę w której pierdole takie głupoty że leże i kwiczę ze śmiechu xD ogólnie super sprawa...Zakazana jest tylko dlatego że alkohol ma monopol jest jedynym narkotykiem na rynku i prezesy zbierają hajsy
flo , wrzesień 24, 2010
ziele...
0
Jaram ziele o lubie kocham jego zapach smilies/smiley.gif Pale mniej wiecej raz w miesiacu czasami dwa. Wtedy lubie sie posmiac z kolegami z byle czego poprostu zeby sie smiac ^^. Muzyke to słucham taka co ryje banie totalny "mózgojeb" styl: ProgressiveGoaTrance lub PsychadelicGoaTrance. Lecz moja ekipa nie docenia takiej muzyki. Jeżeli chcecie palic ziolo to radze wam abyscie w trakcie fazy mysleli co robicie bo czasem jak widze zjarane osoby to az nie moge na nie patrzec TheBile 100% xD. To tyle z mojej strony pozdrawiam
Rychu , wrzesień 18, 2010
pierwsza próba
0
witajcie...nie wiedzialam ze takie zioło moze tak dzialac smilies/smiley.gifsmialam sie chyba godzine, mialam tak wyostrzone zmysly ze muzyke rozbieralam na poszczegolne instrumenty!! normalnie obłęd! nie wspomne o tym cudownym sexie,jaki przezylam w wieku 34 lat!wydawalo mi sie jakbym miala dwa mózgi i kierowala z gory sobą...bylam jak reżyser i aktorka filmu porno w jednym...rewelacja!!
Aisza34 , wrzesień 12, 2010
Ganja
0
ja jaram juz dosyc dlugo i niezamierzam skonczyc
Ganja , wrzesień 11, 2010 | url
afgan
0
zioło było jest i będzie jarane, ello pozdro dla wszystkich jaraczy! Jest takie miejsce tutaj w europie gdzie ludzie legalnie kopcą konopie u nas to niedopuszczalne dla nich to nie problem by na co dzień spotykać się z doktorem jointem.
DIIL , wrzesień 01, 2010 | url
...
0
ja to pierdole nie pale juz dwa tygodnie i nie mam wicej zamiaru hehe;p a co do muzyki przy jaraniu to ja np słucham różnej muzy przeważnie hh: young buck,em itp,czasem mnie weźmie na jakieś smęty to pih itd pozdrosmilies/grin.gif
Marika , sierpień 27, 2010
Do bartka
0
Z doświadczenia wiem
0
Wszystko zalezy od czlowieka, pale od ponad roku
czasem 9 dni z rzędu czasem raz na tydzien czasem nie pale nawet 2 miesiace. Nie mam ochoty to nie pale trudniej mi odmówić ptasiego mleczka,ryb czy innego pysznego jedzenia niz MJ.Potrafie sie bez niej obyc owszem widac niektore wady: czasem sie zawieszam lub nie moge sobie czegos przypomniec ale nie jest z tym zle. Znam osoby ktore nie moga sobie poradzic bez picia kawy wiec nie rozumiem tych sporow czy bardziej czy mniej uzaleznia. Wszystko zalezy od nastawienia do zycia i obranych celow. Wciaz sie ucze, w wolnych chwilach dorabiam sobie i cwicze akrobatyke, po prostu lubie czasem sie dobrze zbakac posluchac muzyki, porozmawiac ze znajomymi i dobrze zajesc pac-man'a. Oczywiscie nie jest to najwazniejsza rzecz w zyciu trzeba podchodzic do tego z dystansem, wszystko jest dla ludzi z głową. Wszystko na ten temat Pozdrawiam
bartek , lipiec 25, 2010


bartek uprawiam ten sam styl zycia uprawiam akrobatyke lubie pogadac posmiac sie przy lufce albo przy lolku jak nie chce palic to nie pal proste
Damian , sierpień 27, 2010
...
0
sorki teraz odbiegne troche od TEMATU smilies/grin.gif a wiec mam pytanko jakiej muzyki słuchacie przy jaraniu ?? moga byc nawet tytuły czy rodzaj . ja preferuje coś lekkiego wpadajacego w ucho np. eek mouse - ganja smuggling lub sensee party (NAPRAWDE POLECAM) albo jakis Polski protest propagandzia i takie tam . dla mnie muzyka musi być w temacie jarania wtedy dobrze wpada w ucho i lepiej sie przy niej pali smilies/grin.gif
Kajfik , sierpień 26, 2010
sadzidzidż , palić , zalegalizować .
0
Polska powinna pujść w ślady Czech i rozwiązać problem z tym co karzdy zażywa ale się nie przyznaje,karzdy się boij legalnej mafi policji co to chcą wsadzidż wszystkich za kratki na zlecenie na szego rządu.A kto kużwa na nich będzie pracował, głosował i.t.d. Spier papier i za granice bo marne szanse na jakiekolwiek zmianny na lepsze.
legalnezioło , sierpień 24, 2010
...
0
jeśli jest sie takim kretynem,żeby jarać non stop to pozdro,ja jarałam od ponad roku dzień w dzień,po 4 jointy i też myślałam,że wszystko bedzie ok,bo do tej pory nic mi nie było,ale nagle,po przejaraniu sie miałam faze życia,wiec nie pierdolcie,że po tym tez nic nie jest,jak któreś z Was sie przejara i zobaczy jak to jest fajnie,mieć bałagan w bani,to sie odezwijcie,troche rozumu,a nie ciagle szpan,że ojeja sensi jest boska,jaram non stop i nic mi nie jest nawet po pieciu . Kurwa ludzie rozumu troche
Marika , sierpień 23, 2010
pale stale i sie nie zale;P
0
pale 4 lata zdaza sie poleciec z tematem z 2tyg
ale rece to mi nie latajasmilies/wink.gif ktos pisze ze jakiemus typowi agresor sie wlacza??? bzdura!! w mojej ekipie nie jedna pekla 5 i nic nikomu sie nie dzialo..inaczej po alko,sztynie,krazkach itp po tym siada na banie a po MEry pelen relax total brecht,wiec jesli masz cos do powiedzenia to spal z 200g i wtedy cos napisz co sie z bania dziejesmilies/wink.gif
pozdr dla ElBLAGAsmilies/wink.gif)
gandzia men , sierpień 22, 2010 | url
UZALEŻNIA , Lowly rated comment [Show]
hmmm
0
Sadzić palić zalegalizować....
Zielarz , sierpień 21, 2010
!
0
właśnie o to chodzi że normalni ludzie tego nie rozumieją dlatego ja do tego troche inaczej podchodze niż wszyscy dla mnie palić to zaszczyt ! a nie jarac po to żeby sie ućpać i nie wiedzieć o co chodzi !! dlatego również nie ma sie czym chwalić bo jest to nielegalne w Polsce i nie wszyscy ludzie to akceptuja bo KTOŚ KIEDYŚ POWIEDZIAŁ ŻE MARIHUANA TO NARKOTYK a jak narkotyk to złe oczywiscie własnie tak to postrzegaja inni ludzie . Bo nie rozumiem tego za co zamykać i karac nie winnych ludzi lub jeszcze dzieci czy ktos mi to wyjasni ?? nasze organy ścigania strasznie chwalą sie tym w mediach jak złapia jakiegos dzieciaka z gandzia i mowia ze to przectepca a co on złego robił : zabijał , kradł , gwałcił ?? tylko sie odprezał i palił z ziomkami gras ?? pojebane państwo !! Czy ktoś kiedyś zauwazył że Bob Marley też palił i niosł ludziom pokój. marihuana to spokoj a alkohol to szaleństwo !! MARIHUANA JEST LEKARSTWEM NARODÓW CZYLI LUDZI WOLNYCH !!
Kajfik , sierpień 13, 2010
Wy
0
pojebańce nie dosyć ze sami się trujecie to namawiacie innych
gienek , sierpień 10, 2010
...
0
tak fazka trwa od tego w zależności jak długo sie juz pali i jaki sie ma temat i uczucie po spaleniu jest całkiem inne niż na poczotku kiedy sie pierwszy raz paliło . ja tak miałem że jak pierwszy i drugi raz paliłem to taki kapeć i zmuła a teraz to juz pełen luz i śmiech . i radze wam wszystkim robić przerwy znaczy ja robie tak że zapale sobie z dwa dni z rzedu albo trzy i robie sobie z tydzień lub dwa przerwy tak dla mnie jest lepiej bo jak taki spragniony sobie zapalisz to aż lepiej smakuje i pozatym człowiek sie kontroluje i sam ma nad tym władze bo niektorzy mowia że to nie uzależnia ale jednak jak sie pali klika dni z rzedu to na nastepny dzień tez by sie juz zapaliło ale to fajniejsze nie ma kaca to plus i ja ro jaraniu sie kontroluje mam świadomość a po alko to nie bardzo i nie ma objawow tak alkoholik żadnych drgawek czy trzesacych rak tylko jest taka swiadomosc że juz raz sie sprobowało i fajna perspektywa było by tez jeszcze raz zapalic przy pieknej pogodzie i pobajerzyc z dziewczynami . MIMO TEGO CO OTACZA MNIE JA WIERZE TYLKO JEJ . SADZIĆ PALIĆ ZALEGALIZOWAĆ !!!
Kajfik , sierpień 06, 2010
Legalizacja teraz legalizacja tutaj
0
dlugosc fazy zalezy od tego co i ile palisz. od 15 min- do kilku h
Pale juz ponad 3 miesiace. Skutki uboczne ? Nie widze narazie. Napewno jest to mniej szkodliwe niz alkohol. Nie wywołuje agresji. Wrecz przeciwnie smilies/smiley.gif
I jak ktos chce palic to ze szkła lub lolki. Inne sposoby takie jak butla, wodospad itp... cienka granica do przejarania sie ;p Ale i tak lepiej sie przejarac niz przepic, bo najwyzej troszke sie zmuli lub pojdzie spac ;p
A co najwazniejsze nie ma kaca ;]
Robert , sierpień 05, 2010
:P
0
piepszenie o szopenie moze i palenie jest szkodliwe ale co z tego bardziej mnie ryja szlugi ... trefne poglady spoleczenstwa i zasiane w ich mózgach ziarno obaw przed tym czego nigdy nie sprobowali ... i pewnie nie sproboja z obaw ze jak zapala to im sie w glowie popier**** wszystko dla ludzi tylko z umiarem moi drodzy smilies/smiley.gif
"niechce to nie wezmie przeciez swoj rozum ma
dajcie wreszcie spokoj
dajcie spokoj dziecia Jah" smilies/smiley.gif peace
BIALY8822 , sierpień 04, 2010
Jaraj Jaraj to samo zdrowie!
0
Ja pale już drugi rok praktycznie codziennie na wakacjach a w roku skzolnym co weekend i nic mi się nie dzieje...mam wyjebane na wszystko.Pozdro dla palaczy z kolic Jarosławia i Przeworska smilies/smiley.gif
Lukas , lipiec 30, 2010
Kupowanie
0
Czytając wasze komentarze typu: ,,mój ktośtam się uzależnił, stał się kimś innym" ,,stał sie agresywny" od razu wpada do głowy myśl, że kupujecie u nieuczćiwych dealerów którzy babrają to zielone cudo w innych uzależniających świństwach. NIE KUPUJCIE TYLKO SIEJCIE to najlepsze rozwiązanie
bartek , lipiec 28, 2010
Lepszy skun niz browar.
0
Ludziom bardziej odbija po zarzyciu alkoholu niz po zaj****** macha. Alkohol w polsce powinien byc nielegalny, gorsza faza itd.
Fan Anty-Alko , lipiec 27, 2010
Z doświadczenia wiem
0
Wszystko zalezy od czlowieka, pale od ponad roku
czasem 9 dni z rzędu czasem raz na tydzien czasem nie pale nawet 2 miesiace. Nie mam ochoty to nie pale trudniej mi odmówić ptasiego mleczka,ryb czy innego pysznego jedzenia niz MJ.Potrafie sie bez niej obyc owszem widac niektore wady: czasem sie zawieszam lub nie moge sobie czegos przypomniec ale nie jest z tym zle. Znam osoby ktore nie moga sobie poradzic bez picia kawy wiec nie rozumiem tych sporow czy bardziej czy mniej uzaleznia. Wszystko zalezy od nastawienia do zycia i obranych celow. Wciaz sie ucze, w wolnych chwilach dorabiam sobie i cwicze akrobatyke, po prostu lubie czasem sie dobrze zbakac posluchac muzyki, porozmawiac ze znajomymi i dobrze zajesc pac-man'a. Oczywiscie nie jest to najwazniejsza rzecz w zyciu trzeba podchodzic do tego z dystansem, wszystko jest dla ludzi z głową. Wszystko na ten temat Pozdrawiam
bartek , lipiec 25, 2010
............
0
ja jarałem długo i dalej zamierzam
... , lipiec 25, 2010 | url
Marichuana to ścierwo!!!!!!!
0
Pewnie wszyscy myślą że jak sie jara to jest tak fajnie może i jestsmilies/wink.gif ale trzeba z tym uważać weżmiesz za dużo i odpływasz...;( potem nie ma odwrotu... ja nic nie jadłam przez cały dzień i tylko piwo piłam i cole.. tak mi sie zajebało w głowie wszystko co wypiłam wyrzygałam potem sie dusiłam.. musiałam na mus pić... nie radze palić...;/
Elwira , lipiec 24, 2010
...
0
Tyle mówicie o skutkach ubocznych...że dziwnie się czuliście itp. Nawet przeczytałem o agresji. Agresje może wzbudzać kokaina, amfetamina, heroina, opium, alkohol czy rodzice. Kieruje to do koleżanki z historią o agresywnym chłopaku. Radze sprawdzić czy nie bierze nic innego ponieważ marihuana nie stwarza zagrożenia dla osób 3.

Kupując zielsko pamiętajcie że zanim trafi do Was przejdzie przez kilka osób a czasem dochodzi do kilkuset. Więc nie dziwcie się że dziwnie się czujecie ponieważ nie wiecie co znajduje się w takowym produkcie. Każdy dodaje coś od siebie aby zwiększyć moc czy ilość posiadanego towaru. Gdyby była zalegalizowana po pierwsze cena by spadła, nie paliły by jej dzieci ponieważ była by chroniona przez prawo. Wiem że to dziwnie brzmi ale dla 16 latka łatwiej dostać marihuane czy mocniejsze rzeczy niż papierosy i alkohol. Zawsze jest szansa zapytania "dowód jest?" A gdy kupujesz od dilera to ważne jest jedno - $$.

Dla tych co mówią że marihuana uzależnia. Radze przejrzeć wyniki badań europejskich i światowych organizacji które stwierdzają iż marihuana posiada mniejszą możliwość uzależnienia niż herbata, nie wspominając o kawie czy papierosach.

Proponuje zapalić czystą marihuanę i prosił bym aby wtedy wygłaszać opinie. A nie że on przy mnie pali, a jak nie zapali to jest agresywny.

Pierwszy raz gdy zapaliłem (po ukończeniu 18 lat) nic nie czułem. Nie powiem byłem wręcz zawiedziony, ponieważ tyle o tym słyszałem czego się nie wyrabia i co to nie daje. Zapaliłem 2 i 3 raz i również nic poza tym że byłem o wiele spokojniejszy. Nie miałem problemów ze wzrokiem czy poruszaniem się. Gdy zapaliłem kolejny raz, tym razem od innego dostawcy śmiałem się przez 10-15 minut. Dlatego też mogę stwierdzić iż nie ważne ile palisz tylko jakie i skąd je masz. Wiadomo łatwiej jest kupić niż samemu wyhodować ale nic poza prawdziwym wyluzowaniem się nie będziecie mieli.

PS. Nie wypalcie za dużo bo Was zamuli.
NoName , lipiec 22, 2010
Skun itd.
0
W moim przypadku skun nie uzależnia ... wiadomo jak pale dzien w dzien to na trzeci dzien by zapalilo xD hehe... z miłą checią , ale to nie jest tak jak z papierosami ani nie porównujcie do tego fajek . masz kase palisz skuna niemasz to kombinujesz .. niema skuna nie pale ... a z fajkami szlag chce trafić.
nie piszcie je nie jestem niedoświadczony pale od 2 lat mam teraz 18... nie jednego lolka wypaliłem i kresek zjadłem zeby o tym pisać ....
TRAWKA LEGAL
xxx , lipiec 02, 2010
trawka nie jest szkodliwa
0
problemy z trawka moga miec tylko osoby ktore zaczely palic w mlodym wieku np.14-15 lat. ja pierwszy raz zapalilem w wieku 18 lat. a od 20 roku zycia pale czesto(kilka razy w tygodniu), czasem codziennie. Teraz mam 33 lata, nie dokuczaja mi zadne wymienione przez was skutki. uwazxam ze po marihuane jesli juz to powinny siegac osoby juz dojrzale po 20 roku zycia, mlodsze sa jeszcze emocjonalnie nie dojrzali, ich psychika jeszcze sie rozwija(i tu trawka moze zaszkodzic). Owszem nagle przerwanie dugotrwalego sporzywania baki moze powodowac poddenerwowanie(nie agresje), ale to normalne tak samo jak zuci sie papierosy, tez pierwsze dni sa nerwowe. Trawka palona codzienni uzalerznia jak papierosy wiec nie mozna tez przesadzac i palic na umur dzien w dzien. Moim zdaniem czas najwyzszy ZALEGALIZOWAC i sprzedawac(na wzor Holandii w CoffeShopach) od 21 roku zycia. Odrazu polepszy sie tez jakosc towaru bo jak narazie nienajlepiej to wyglada, czesto dilerzy sprzedaja jakas pseudo trawke nakrapiana jakas chemia. Ja osobiscie takiego syfu nie pale nawet z braku laku, ale wielu pali takie glowno. nawet wielu nie zna prawdziwej trawki(wlasnie dzieciaki) i pala wciskane przez jakis oszolomow ciemne nie pachnace trawka glowno
kuba , czerwiec 28, 2010
jebać to
0
ja jaram od ponad roku co miesiąc czasami co dwa a czasami co tydzień i jakoś ani mie to nie wciagło i nie wciaga nie pierdoli mi sie w bani i o niczym nie zapominam ! a rząd bym chetnie zapierdolił bo siedzą tam i nic nie robią . Pozdro z Okolic Jarosławia dla palaczy !!!!!! smilies/cool.gif
Edzio , czerwiec 22, 2010
Co wy wogóle tu wypisujecie:/ , Lowly rated comment [Show]
sadzic palic zalegalizowac
0
ja paliłam jakis miesiąc temu i było zajebiscie;p ale najwiekszy zrzut ma z tego ,ze ma tak swieta kolezanke ktora jest w moim wieku niegdy nie apliął a zabrania mi palic smilies/smiley.gifsmilies/wink.gifto jest dal mnei anjlepsze xD!
pmndt , czerwiec 16, 2010
Jeszcze jedno...
0
Pragnę zauważyć że leki na ADHD są pobudzające! a nie jak niektórzy myślą uspokajające.
M , czerwiec 12, 2010
Żałuję tylko że tyle kasy na to wydaję.
0
Hmm. Co by tu napisać o trawce? Tyle opinii...
Jak czytam że ludzie palą po kilka lat dzień w dzień to lżej mi się robi bo sam pale dzień w dzień od 2 lat - znaczy odkąd mam stały dopływ gotówki. nie napiszę o wszystkich rozterkach emocjonalnych związanych z paleniem trawy.Ale jedno podejżewam - wyleczyła mnie z ADHD??! od zawsze potrzebowałem silnego pobudzenia aby normalnie funkcjonować. pamiętam jak szalałem kiedy nic się nie działo, kiedy mi sie nudziło, i wiem że odkąd zacząlem palić nie miewam takich problemów; tak jakby mi się wyrównało. Marihuana powodowała u mnie silne pobudzenie psychiczne dzięki któremu wszystko stawało się normalne. kiedy nie paliłem kilka miesięcy - znowu nie wiedziałem co z sobą począć.Wtedy jednak tego nie wiedziałem i myślałem że to zwykłe uzależnienie ale po latach zacząłem kojarzyć fakty. Nie dawno Mama powiedziała mi że miałem ADHD bo czytała "przyjaciółkę" i oglądała programy i tam o tym pisali,ale na początku lat '90 tych nikt w polsce o tym nie mówił i dlatego myślała że jestem po prostu nieznośnym dzieckiem. Teraz wiem że zacząłem palić aby poczuć się spokojnie właśnie tego potrzebowałem - zwykłego uspokojenia które możliwe było dla mnie po zapaleniu.
M , czerwiec 12, 2010
SENSI
0
jak to powiedział Bob Marley: gdyby marihuanna była legalna, to nie byłoby takiej przyjemności z jej palenia. Zgadzam sie smilies/tongue.gif niech zostanie jak jest ale mogliby rozluźnic atmosfere z tymi pierdołami polityki.smilies/grin.gif
SENSI , maj 29, 2010
...
0
smilies/wink.gifsmilies/wink.gifsmilies/wink.gifsmilies/wink.gifsmilies/cheesy.gif
kto[ , maj 27, 2010
trawka
0
polska jest poje.... niech porówna rząd alkocholika który pije od 2 lat , a palacza zioła . Szczerze żal mi polskiego żądu ... jestem za legalizacjąsmilies/smiley.gif
ktoś , maj 27, 2010
okropne skutki uboczne
0
Witam wszystkich!!! nie przeczytałam może wszystkich komentarzy, ale zgadzam się i z jedną jak i z drugą stroną. Rzeczywiście jeśli jara się "z głową", czyli bardzo sporadycznie, przy okazji jakiegoś spotkania z kumplami, np. raz na miesiąc, to mam takich znajomych i w życiu nie widziałam, żeby się w jakiś sposób zmieniali bądź nie mogli bez tego wytrzymać. Z drugiej strony dośiwadczam właśnie na własnej skórze skutki codziennego jarania tego "GÓWNA", a osobą, która tak właśnie jest uzależniona, jest mój chłopak (24 lata), z którym jestem prawie 1,5 roku i.... na pocżątku to skubaniec jakimś sposobem sprytnie to przede mną ukrywał, potem się dowiedziałam od znajomej, że w ciągu dnia u nich bywa i jara przynajmniej raz dziennie z jej chłopakiem, więc zaczęłam się trochę czepiać, ale że był to okres jeszcze wtedy mocnego zauroczenia, to jakoś mu uchodziło na sucho i mu darowałam - ładne oczka zrobił i wystarczyło... teraz jednak już się wogóle z tym nie ukrywa i jara 3 razy dziennie...no i muszę przyznać, że człowieka to gówno strasznie zmienia (pali już łącznie około 9 lat). Zauważyłam, że nie potrafi bez tego żyć, jest bardzo nerwowy i agresywny jak tego nie może zdobyć, obdzwania wszystkich możliwych znajomków, żeby tylko to mieć, oczywiście jak jest upalony, to jest super, ekstra człowiekiem, natomiast jak nie, to robi się agresywny, czepia się mnie o byle gówno, nie umie się ze mną umówić konkretnie, zawsze wymyśla jakieś niestworzone historie, że musi się z kimś spotkać, że jedzie z ojcem coś robić na działce, a potem się okazuje, że poszedł sie upalić (sam np. na swoje niewykonczone mieszkanie). ostatnio drażnią go moje zachowania, a jak powiem coś na temat zielska albo krzywo spojrzę jak sobie skręca, to się pyta z wyłupiastymi, agresywnymi oczami: "O co Ci chodzi? Masz jakiś problem?" Ja na to, czy musisz palić, że to już trzeci blant dzisiaj, a on na to "Muszę" i głupi uśmieszek... przykre to jest strasznie, bo mnie to zaczyna wykańczać psychicznie - najgorsze jest to, że ostatnio jak się wścieka na mnie za cokolwiek, a szczerze mówiąc to naprawdę nie należę do konfliktowych osób, to zaczyna rzucać róznymi rzeczami - ostatnio np. krzesłem o biurko walnął... krzyczy na mnie, mówi jak jestem u niego, że jak zaraz nie przestanę mówić, to wyjdę z jego mieszkania, że mam uważać i ogólnie robi przy tym straszne oczy jakby chciał mnie uderzyć... no i już dwa razy mu się zdarzyło że kopnął mnie w tyłek albo uderzył w niego z pięści bądź po prostu szturchnął za ramię i wypychał za drzwi pokoju - zawsze to wszystko przy okazji moich pretenscji o jaranie... tak to się o nic innego w sumie nie kłócimy. I co najlepsze, to on wie, że ostatni mój chłopak, z którym byłam 6 lat, raz mnie uderzył w twarz i za każdym razem jak na mnie wrzeszczy albo kopnął mnie w ten tyłek i mówię, że jeszcze nikt mnie tak nie traktował, to on mówi "Już nie przesadzaj, to wolisz zebym Cię bił po twarzy..?" a co najlepsze, to baaardzo często nie pamięta, że coś źle zrobił, np. mówi: "No co ty skarbie, napewno tak do Ciebie nie powiedziałem." albo "Ale chcesz jeszcze to roztrząsać? Oj, już przestań. już nie mów, że to takie straszne, że tak powiedziałem/zrobiłem".
Powiem Wam szczerze, że bardzo go kocham, z nikim nie spędzałam tak wspaniale wolnego czasu, ale czasy wspólnego jeżdżenia na koncerty, chodzenie do teatru i spędzanie czasu sam na sam juz minęły. Od momentu jak się już przede mną nie ukrywa z paleniem, jest strasznie zdemotywowany, nie chce mu się nawet na głupi spacer w słoneczny dzień przejść, a jak mamy wolny weekend to chce jechać do znajomych, bo tam jak od razu wpada to skręca na przywitanie 3 joity ;(, bo tam są kumple którzy jarają...
Nie pytam tutaj nikoo o to co mam robić, bo wiem... Czekam jeszcze chwilę, bo już tak od miesiąca intensywnie obserwuję jego paranoje i agresywne zachowania i wiem, ze niestety, ale trzeba będzie się rozstać, ponieważ to nie jest na moje nerwy - ja sie doktoryzuję, mam oprócz tego dobrą pracę, zostałam uwazam dobrze wychowana i nie chcę się przez tego cżłowieka w coś wpieprzyć i np. przez nerwy olać pracę czy coś...
Chciałam Wam tylko powiedzieć - głownie tym, którzy palą dużo, czyli parę razy w tygodniu, że choćbyście myśleli dzisiaj, że nic Wam od tego nie będzie, to się mylicie - skutki ujawnią sie wtedy, jak będziecie chcieli to odstawić..bądź nie będziecie mogli przez chwilę tego zdobyć..
Tak więc ostrzegam przed jaraniem, bo mimo, że mój facet ma naprawdę łeb jak sklep i jest bardzo inteligentny, to widzę, ze niestety ale z czasem to się kończy - pracuje dla ojca w sklepie i się tak opierdziela, że szkoda słów - śpi po 12 godzin i nie może się wybudzić, a jak sie go budzi za wczesnie to lapie paranoje, nie wie o co chodzi i sciemnia, że dzisiaj ma na pozniej do pracy...Przykre...
Pozdrawiam!!!
fatimka , maj 24, 2010
...
0
ej słuchajcie ludzie ! kilka dni temu prażyłem z kumplem , było zajebiscie . Po pewnym czasie rozeszlismy sie do domu . A na drugi dzień mój kolega mi opowiada że w domu poczuł jakby go z powrotem łapało . Zaczał mówić dziwne rzeczy i dziwnie sie zachowywać pomijajać fakt że sie zamulał jakby był nienormalny fart że jego starsza sie nie pokapowała o co chodzi . Ale mówił że patrzyła jak na debila !! nie wiem o co chodzi nigdy wczesniej sie z tym nie spotkałem !! smilies/shocked.gifsmilies/sad.gif
Kajfik , maj 23, 2010
...
0
hehe ale tu ludzie sa pier*** powiem wam tak XD MJ uzależnia wiec skończcie pierdo*** ,
Mój kumpel gadał kiedyś ze jara tylko od czasu do czasu po roku jara praktycznie dzień w dzień ale oczywiście trawa nie uzależnia smilies/wink.gif Pomyślałem ze założe sie z nim o wora że nie wytrzyma 2 tygodni bez jarania XD i oczywiście zajarał po 3 dniach Idąc dalej tym tokiem myslenia to jedyne o czym gada to o jaraniu , 0 innych tematów , jak jest zjrany to siedzi przyjebany że pożal sie boże smilies/smiley.gif gadka o marysi jako lekarstwie to normalka XD Nic życze chłopakowi żeby z tego wyszedł POZDRO dla normalnych
Chrzan , maj 12, 2010
zalezy dla kogo
0
moim zdaniem na kazdego wplywa inaczej.ja po 2 latach nalogowego palenia zachorowalem na schizofrenie a moj przyjaciel jara duzo dluzej i w wiekszych opdemnie ilosciach i ma wszystko wporzadku z psychika.ale jestem za legalizacja mimo wszystko
Mateusz , maj 07, 2010
...
0
Przeczytałem wszystkie opinie na tematt marihuany na tym forum i na innym !!! I powiem tyle ze gandzia wpływa inaczej na innych ludzi to chyba zalezy od psychiki danej osoby !!! sam pale wiec wiem że gandzia troche jebie wbani !!! mi troche już siadła na bańce a pale od nie dawna a mojemu starzsemu koledze ktory pali jakies 5 laat nic sie dzieje . Dalej sie dobrze uczy , normalnie sie skupia i pracuje a ja to sie zrobiłem leniwy ospały i nerwowy . To by było na tyle Pozdro dla kumatych smilies/grin.gifsmilies/grin.gifsmilies/wink.gif
Kajfik , maj 06, 2010
...
0
hahah popieram kolege na dole.... jaranie ma różne fazy mi też sie filmy wkręcały ze caly czas mnie ktoś śledzi, bjjaźnie itp ale to tylko jak czesto a nawet bardzo czesto palisz. kiedy przestajesz wtedy te urojenia znikają...
brylopalacz , kwiecień 28, 2010
...
0
Ja powiem jak ja się czułem,czuję...Mam 20 lat,paliłem od 2 lat bez przerwy praktycznie (jedno-strzały,bonga,lufki,pajpy,a nawet wiadra)... Na początku było fajnie,spotykaliśmy się zawsze z kolesiami na plenerze czy na chacie i jaraliśmy,było wszystko fajnie... Ale od jakiegoś czasu nie było już tak kolorowo,miałem różne chujowe fazy... Straszne rozkminy,gdy byłem w miejscu publicznym pod wpływem dziwnie się czułem mając wrażenie,że każdy się na mnie lampi.Poprostu coś lipnego się do głowy wbijało,najgorzej jeszcze jak jest kapeć a nie ma picia wtedy była tragedia...Wiem po sobie,że trawka ma swoje plusy i minusy...Plusy wiadomo,lepszy sen,czujesz się wyluzowany,lepsza zajawka na sex,gastro... ale jakby nie było na bańce trochę siada,bynajmniej mi siadło i miałem jakieś poryte fazy,dlatego odstawiłem to na bok i nie pale już ok.2 miesięcy.Czuję się w miare normalnie choć problemy z pamięcią są,połowe rzeczy z dzieciństwa nie pamiętam,które przed paleniem trawką na pewno pamiętałem,bo nie raz z kolesiami się gadało.
xxx , kwiecień 26, 2010
...
0
heh popieram cie na dole... to wciąga może jak kawa , i nie ryje bani jak koka czy amfa...
brylopalacz , kwiecień 18, 2010 | url
...
0
Witam wszystkich jestem za legalizacją marihuany, ludzie dostali by to czego chcą, po co chodzą do dealerów... gospodarka by ruszyła z kopyta i skarb panstwa mógł by spokojnie narzucić 30% podatek towar i tak by schodził, faktem jest ze jak idzie jasiu po pakieta a handlarz mówi niema ale mam cos innego... za zwyczaj cos innego to niebezpieczne twarde narkotyki np amfa,kwas,tablety którym mówimy NIE. jasiu sie skusi a po pół roku wciągania nie umie sie z domu ruszyć jak nie pierdolnie bany w nos( no chyba ze po snieg wyjdzie) wiem co mówie bo sam wciagałem 4 lata (od 3 lat nic)i z dnia na dzien powiedziałem nie a towar był naprawde mocny. Trawe palę od 7 lat nie zauwazyłem u mnie zadnych zmian przez gandzie(TAK SĄ ZMIANY! PAMIEĆ KRÓTKOTRWAŁA SIE ZAPOMINA smilies/smiley.gifALE TYLKO I WYŁĄCZNIE PODCZAS TKZ FAZY POTEM WRACA DO NORMY) czego nie moge powiedziec o amfie. NIE JESTEM ŻYCIOWYM NIEUDACZNIKIEM jak by co niektórzy chcieli na tym forum co potwierdziło by teorie ze szkolnych książek. Mam swój dom, narzeczoną, psasmilies/smiley.gif a w ciągu 3 lat zmieniłem 3 samochody za kazdym razem na lepsze smilies/tongue.gif no ale pieniądze to nie wszystko. Naprawdę dużo moich znajomych żuciło ganje po kilkuletnim paleniu więc nie uzależnia może najwyżej przyzwyczaić jak tv albo kawa rano no i niema sie kaca na drugi dzien jak po alko a jeśli chodzi o szkodliwość dymu (smoliste) to 1 JOINT = 6 PAPIEROSÓW. Dobra to sie rozpisałem piszcie na moje GG 19681556 bo niedawno zainstalowałem a nie mam kontaktów.
Karol , kwiecień 17, 2010
...
0
no właśnie to nie amfa czy koka. tego nie trza przerywać w pore bo to nie wciąga... no i jak jarasz cześciej nie 1,5 miesiąca to będziesz rozkojarzony i zapominał to masz powiedzieć. nie jaraj za dużo a wszystko bedzie oksmilies/smiley.gif
brylopalacz , kwiecień 16, 2010 | url
Kajfik
0
Ja to pierwszy raz zapalilem rok temu . ale taki mój pierwszy porzadny raz to było jakieś 3 miechy temu . od tego czasu paliłem jeszcze jakieś 4 lub 5 razy i powiem wam ze troche mi siadło na psychice . chodzi mi o to że jestem troche rozkojarzony , nie moge sie skupić i cały czas czekam z utesknieniem na nastepny raz . narazie sobie robie z 3 tygodnie przerwy a pozniej to kolega ma urodziny wiec sobie pojaramy troche smilies/cheesy.gifsmilies/grin.gif
mastergy , kwiecień 16, 2010
;p
0
to jest tylko ziolko ;] to nie jest narkotyk. smilies/smiley.gif to jest leciutke i nie zaszkodzi zapalic. traktuje to jak zwyklego papierosa, tylko ze jest po tym smieszniej smilies/wink.gif
moim zdaniem powinni to zlegalizowac bo ci ktorzy chca palic to pala..
pozdrawiam. ;p
ziolo rulez xd , kwiecień 15, 2010
WTF?
0
Kierujecie się religią "rasta"? to zobaczcie jak wygląda jamajka- bród smród i ubóstwo- jedyne co tam rośnie to ziele. Dla mnie religia to Chrześcijaństwo chłopcze i dziewczynko, a w ewangeliach apostołowie dobitnie wspominają o używkach. Co by było gdyby wszyscy pili wódę lub brali amfe- nic by nie było no może poza anarchią.Żeby trochę wyluzować powiem że dużo ludzi musi przejść przez "jakiś" kontakt z używką ale tylko dojrzali emocjonalnie przerwą to w porę.....
http://commed.pl/skutki-uboczne-narkotykow-vt6490.html
Zulugula , kwiecień 14, 2010
zryta bania
0
no i właśnie chłopczyku z jarosławia jak jarasz tyle że mówisz 10g na dzień to chemia co mózg wypala że huj... twój mózg wygląda jak gąbka.! a z reszta ja mieszkam w Virginii USsmilies/smiley.gif
brylopalacz , kwiecień 10, 2010 | url
Pierd...
0
Co wy kur.. amatorka wiecie o jaraniu wpadnijcie do Jarosławia zobaczycie jak sie jara jest 10 gram na dzien to pojdzie 10 he nara
Jabadaba , kwiecień 10, 2010
odpał
0
ej ja mam 14 lat i pale od blisko 2 lat... bez nałogu jedynie raz na 3 miesiąca wora kupuje 1g i przed szkołą z kolegom. wkurwia mnie takie coś jak ludzie piszą że to sra we łbie... zajarajcie i zobaczycie!! maria pobudza jakieś komórki śmiechu w mózgu i masz dobry humor ale jednak na drugi dzień jesteś przyjebany bo te komórki które musza ci wystarczyć na długi czas po zajaraniu wszystkie sie zużywają i od tego zły humor na drugi dzień..!! ja pale juz troche i nie jestem ani nie mam zamiaru być w nałogu... kiedyś słyszałem że jak chcesz zobaczyć czy nie jesteś w nałogu to wytrzymaj 6 tygodni bez zielska...;d i dla tego po każdym jaraniu czekam 6 tygodni żeby zobaczyc czy nie jestem w nałogu!!smilies/cheesy.gif NIE NAMAWIAM DO JARANIA ALE POWTARZAM W KÓŁKO PAL ZIÓŁKO PAL ZIÓŁKO PAL ZIÓŁKO. no i pozatym lubie jarać z dupamiiii :q nie piszcie że to ryje łeb bo to nie prawda! no moooże ale to na długa mete jak palisz dzień w dzień pzdr dla palących.smilies/cheesy.gif
brylopalacz , kwiecień 09, 2010 | url
szalofe xDD , Lowly rated comment [Show]
...
0
jest potym zajebiscie ale jak sie jara nalogowo to juz nie jest tak zajebisci poczatki sa fajne a potem z 3 lufy dziennie>[takie pierdolenie ze to nie uzależnia jasne ze tak]sama po sb wiem]nie raz chcialam wydac pieniadze przeznaczone na ziolo na cos innego ale to jest silniejsze odemniesmilies/grin.gif...
smilies/shocked.gif
zielone:D , marzec 25, 2010
Jarać maśke i nic więcej xDe hehehe
0
Ja lubie se zapalić ale nie za często bo mnie jakoś potem łeb napierdala dziwnie xD ale jestem za legalize maśki. Pozdro dla tych co lubią se buchnąć w gardełko hehe
Piotr , marzec 24, 2010
...
0
Jak przeczytałam niektóre z poniższych komentarzy to mi się normalnie śmiać chce.. Przecież zajarać sobie to nie jest jakiś wielki grzech !! Ludzie to jest zajebisty relax przecież.. i pierwszy raz słysze że ganja wywołuje agresje.. ja z kumplami paliny sobie w weekendy i jest fajnie i wszyscy są spokojni, nikt nikogo nie obraza.. Bosh.. okięzajcie.. !!

a z reszta co mnie to.. pale i bede palić, i nie ma takiej siły by nam palić zabronili !! smilies/cheesy.gifsmilies/cheesy.gifsmilies/cheesy.gifsmilies/cheesy.gif

aha.. i jeszcze jedno.. palenie to nie jest ćpanie!
GaGa ^^ , marzec 20, 2010
ipe piję, nie palę
0
Nie palę od roku, nie edlatego, że nie chcę ale dlatego, że nie mam. Kiedys postanowiłem, że nie kupię sobie zioła i spożyję jedynie to co sam wychoduę. Mam 28 lat, jestem inżynierem, na codzień podejmuję naprawdę ważne decyzje, nie jestem i nigdy nie byłem otępiony, nigdy nie byłem agresywny.
Moją pracę mgr/inż na PG pisałem spalony, i dostałem 5. Zrozumienie świata w wieku 16 lat (koniec buntu młodzieńczego) połączyło się z paleniem zioła, pierwsza miłość jest teraz moją żoną, jest tez matka dwójki moich dzieci, sama tez pali (oczywiście wszelkie używki, włącznie z kawą, w trakcie ciąży były odstawione). Jedynyne minusy jakie w swoim życiu widzę to dysleksja którą mam od kąd pamiętam (stwierdzona w 3 klasie podstawówki) oraz to, że żyję w kraju który pozwala na picie alkocholu i palenie papierosów, ktróe niszczą życia tysiący ludzi, a nie pozwala na posiadanie jednego skręta.
Piotr , marzec 19, 2010
Dużo w tym prawdy
0
Lecz trza zwócic uwage iż na każdego inaczej powyzszy środek działa. Możecie napisać że jestem narkomanem po przeczytaniu tego komentarza :]. Pale od czasów szkoly średniej czyli jakies 7 - 8 lat. w miedzy czasie zdarzylem spelnic swoje marzenia skonczyc studia zalozyc rodzine i kupić własny dom i nie czuje by marihuana wprowadzala mnie w stany depresyjne psychozy etc.. po prostu pale gdyż lubie po calym dniu odprezyc sie np zapalic sobie stojac przed domem i pomytślec "cholera mam wszystko czego chcialem w życiu " nie namawiam ludzi gdyz wiadomo ze na kazdego mj inaczej dziala lecz odpusccie Ci ktorzy wypisuja złe rzeczy , w wiekszosci sa to ludzi ktorzy mieli z mj do czynienia tylko w ksiazkach i na wykladach smilies/smiley.gif , aha i jestem tez ciekawy ilu ludzi palilo tutaj prawdziwy towar nie mowie o polskim zasyfialym odpacie w ktorym 80&#xsk;ladu to smieci smilies/smiley.gif.
rampage'yr'mind , marzec 18, 2010 | url
...
0
Sadzic palic zalegalizowac, polecam film THE UNION
Piotr , marzec 18, 2010
Ganja
0
Te kłótnie są chore... jak ktoś nie potrafi palić zioła to potem ma odpały. Marihuana ma skutki lecznicze i jest to naukowo udowodnione. kiedys jakis idiota uznal za narkotyk i tyle z tego wyszło... nauczycie sie palic ganje i poczujcie flowwww ;>>
Ganja , marzec 16, 2010
...
0
Czesi juz sobie moga legalnie palic a u nas dalej zacofanie.Niech nasz rzad zabroni picia wódki bo jest wcholere bardziej szkodliwa a zreszta slychac co ludzie po niej wyprawiaja.
Mariuch , marzec 12, 2010
NIE UJEŻDZAM , Lowly rated comment [Show]
...
0
MÓJ CHŁOPAK JARA JUZ OD KILKU DOBRYCH LAT NAJPIERW TAK "PRZY OKAZJI" A TERAZ TO JUZ ZYĆ NIE MOZE NORMALNIE BEZ TEGO .JAK NIE ZAJARA TO GO TRZESIE I SIE NA MNIE WYZYWA ROBI AWANTURY O BYLE CO ,BYLE BY POKRZYCZEĆ! JEST JAK W TRANSIE! TYLKO KOMBINUJE WIECZNIE ZEBY COŚ ZMONTOWAĆ! ZYGAĆ SIE CHCE ! OSTATNI GROSZ BY ODDAŁ BYLE BY ZAJARAC I USPOKOIĆ SWOJE NERWY!ŻAŁOSNE!ĆPUN I TYLE! KOPNE GO KIEDYŚ W D... JAK MNIE NIE WYKONCZY NERWOWO I FINANSOWO ,BO PRZECIEŻ JAK TU DO PRACY CHODZIĆ JAK TYLKO SIE MYSLI ZEBY ZAĆPAĆ!
marta , marzec 08, 2010
przypomina suszona natkę pietruszki bądź majeranek.
0
to widze, ze dobrego dilera macie ^^
johny11 , marzec 07, 2010
...
0
to widze dobrego dilera macie ^^
przypomina suszona natkę pietruszki bądź majeranek. , marzec 07, 2010
blee
0
Ty bolo chyba masz mniej niz 10 - do koki ludzi namawiasz albo za dużo koki fukasz bo jak debil piszesz
adam , marzec 02, 2010
co wy wiecie o thc
0
ej lamy co wy wiecie o thc thc moze i uspokaja ale thc jest slabe wiecie co to kokaina lub pigulki ile wy macie lat po 15 przeczytaliscie na necie co to thc moim zdaniem to smiec 2-4 godz faza a jak sie pali to niepali sie gram tylko2-3g a po kokainie przynajmniej szybko pracujesz tyle dzieci Tetrahydrokannabinol smilies/angry.gifsmilies/angry.gifsmilies/angry.gif
bolek , marzec 01, 2010
Zalegalizowac. xd , Lowly rated comment [Show]
...
0
wszystkich przeciwników trawki zachęcam do ataku na sejm w celu delegalizacji alkoholu, który ma dużo gorszy wpływ.
krzych , luty 25, 2010
...
0
KURWA STRAJK SOBIE ZROBILI NA FORUMsmilies/wink.gif
tomek , luty 24, 2010
marycha
0
hahahaah dobre co Ty gadacie ja pale i nic mi sie jest tylko zabaita jestem czesto smilies/tongue.gif
a wy farmaony odpierdacie smilies/cheesy.gif
nie wazne , luty 23, 2010
MASZ RACJĘ
0
TAK MASZ RACJE ZALEZY ILE SIE JESZCZE MA LAT JAK SIE PALI MARIHUANĘ JEZELI SIE PALI W WIEKU DOJZEWAJACYM TO OWSZEM SA SKUTKI.
TY MASZ PO ZA 20 LAT ?
I MOZE NIE MASZ SKUTKOW UBOCZNYCH!
ALE TO TYLKO DO CZASU ODSTAW NA JAKIS CZAS MARYCHE I ZOBACZYMY!
ALE TEZ MOZE JAK NIE PALISZ NON STOP I TO TEZ MOZE BYC JA JARAŁEM PRAWIE CODZIENNIE !
ROMEK , luty 23, 2010
...
0
Masz bardzo wiele racji.
Jednak wiele z tych problemów tak jak agresja, początkowo bardzo otwarty
szalenie ordynarny wpis, brak przemyślanej koncepcji w twojej otwartości,
nie jest spowodowanyn paleniem marihuany, ale brakiem zrozumienia i szczerych przemyśleń na te tematy
Jednak istnieje opcja po tym że mówisz że choddzisz do szkoły. W wieku rozwojowym marihuana jak i różnego rodzaju
długotrwałe uzależnienia mogą wpłynąć różnie na organizm a w tym wypadku mózg.
Godzine temu ściągnąłem 3 buszki słabej trawki i bezproblemowo odkładam ją głęboko na sobote i może niedziele i tyle,
nie ma problemuale jak ze wszystkim trzeba uważać i nie wpadać w jakisz szaleńczy ciąg.
Ciekawe są jeszcze te zjawiska między ludźmi którzy motają się za trawką - wyjątkowe. Jakieś dziwne wewnętrzne zaufanie
do osoby która pali i różne inne. Temat świeży i anonimowy i wierze że go zobaczysz Romku. Nie ma sensu pisać więcej. Szczęścia']
adam , luty 22, 2010
...
0
Zielsko ma to od siebie ze uspokaja a jednakowo relaksuje i poprawia twoj humor smilies/wink.gif
Nic sie nie stało nie uraziłeś mnie ale taka prawda ja nie mam nic przeciwko ze jarasz zielsko ale ja wiem co przezywam
1.jak np ktos mi zada bardzo proste pytanie to sie zastanawiam kiedys tak nie było.
2.jak jestem w sklepie w szkole łapie mnie bardzo stres i nie wiem co mam robic.
3.nie moge sie na niczym skupic i mam słaba koncentracje.
MOWIE CI TO CO JA PRZEZYWAM.
Ty mozesz sie z tym dobrze czuc smilies/smiley.gif
Ale zobaczysz jak odstawisz trawke dopiero po odstawieniu sie pojawiaja skutki uboczne.
Im wiecej sie pali tym skutki trwaja całe miesiace a nawet lata!
POZDRO
ROMEK , luty 22, 2010
...
0
Wybacz nie miałem zamiaru cię urazić. Jednak nie zaobserwowałem niczego podobnego czyli tego aby marihuana miała jakikolwiek związek z agresja.Wydaje mi się że wręcz przeciwnie - na podstawie dziesiątek nawet setek osób palących z którymi miałem taki czy inny kontakt. Tak jak pisałem o tym co było 4 lata temu - byłem strasznie nerwowy, kłótliwy i wszędzie doszukiwałem się czyjejś a nie swojej winy jednak po głębokich przemyśleniach i pracy nad tym zmieniłem to podczas ciągłego palenia. Teraz jestem skrajnie nie nerwowy ;p i nawet gdy ktoś bardzo na mnie krzyczy i wyzywa mnie nie odwzajemniam tego. Moja "poprawa stanu psychicznego" była związana z przemyśleniami i pracą nad sobą, a nie zaprzestaniem palenia. Czy czasami niema jakiś innych powodów dlaczego jesteś agresywny? Naprawdę nie pamiętam aby kiedykolwiek ktoś mi coś takiego powiedział oraz przeczy to moim obserwacją. Gdybyś pisał o amfie wszystko by się zgadzało, ale to trawka. Nie chce cię przekonywać do tego czy tamtego, po prostu jest to dla mnie nienormalne tj. to że za jakiś czas wyrośnie mi ogon. Pzdr.
adam , luty 22, 2010
Hmmm
0
Pierwsze nie jestem twoim kolega a to ze ona ci pomaga w matematyce itp.?to troszke dziwne bo nie ktorzy ludzie maja tak ze jednych otepia a drugich wspomaga!!!
A moj kolega jest walniety ja mu mowie ze inaczej sie zachowuje jak kiedys a on ze chyba mnie pojebało i tyle.
Jednak ona ryje psyche bo sam sie o tym przekonalem.
A to ze nie wpadasz w zadne agresje to jest do czasu zobaczymy puzniej?! Ona mnie pobudzila agresywnie bardzo nawet jak przestalem jarac to jestem agresywny kupilem sobie worek treningowy bo nie chce szyb w domu wybijac tak jak moj kolega to robi i swoją matke bije to jest normalne ???Ja bym nigdy w zyciu nie udezyl własnej matki a co do tego debila nie mam juz zadnego zaufania za to co zrobił niech dalej jara zobaczymy !
Ja sie juz z nim nie zadaje bo to psychol z byle czego bulwersa lapie i niechce zeby mi krzywde zrobił albo nawet zabił!!!On juz nie jest taki jak kiedys zioło go w huj zieniłosmilies/sad.gif
On był zajebistym kolega,teraz jak zwierze pobudzone agresywnie ktore by zabiło wszystko co mu stoji na drodze!!!
ROMEK , luty 22, 2010
Hey
0
Ciekawe opinie, szczególnie opinia ordynarnego kolegi poniżej hehe. Ciekawe doświadczenia. Myśle że masz po prostu głupiego kumpla, a co do tych twoich stanów wydaje mi się że szukasz nie tam gdzie trzeba. Dlaczego tak szastasz przekleństwami? To już wiele mówi o twym stanie świadomożci. Mam 25 lat palę marię od 10- 11 lat w tym większość tego czasu codzienie tak jak papierosy, w tym momencie nie pale gdzieś od 10 dni(robię sobie przerwy). Mam ochotę ale to raczej ochota porównywalna ze smakiem na kawe. Bede palił i do niej wracał tak jak do piwka ale nie mam zamiaru wracać do codziennego palenia głównie z prostego powodu związanego z osłabioną motywacją i sennościa(palenie od rana do wieczora). Porównajcie to sobie z taką samą częstotliwością picia alkoholu i tym samym uzależnienia od niego. Miałbym już nos jak truskawkę i na niczym by mi już pewnie nie zależało. Przeciwnie jest w wypadku mojego 10-letniego stałego palenia. Nie mam problemu. Ludzie piszący tutaj o objawach i problemach wrzucają wszystkie swoje niepowodzenia i złe stany świadomości do jednedo worka(worka w marihuaną) Co jest wg. mnie ogromną ignorancją i brakiem wiedzy o samym sobie.

misia , listopada 23, 2009 - bardzo dobrze cię rozumiem i przykro mi . Sam byłem kiedyś takim kretynem jak twój chłopak - jakieś 4 lata temu . Moja dziewczyna również przypisywała wszystkie problemy pod marie. Bardzo się kochaliśmy i myśleliśmy o ślubie bardzo poważnie. Jednak nie wytrzymała ze mną. Sam myślałem że to może przez marię choć oficjalnie temu przeczyłem . Jednak gdy odeszła odemnie zacąłem bardzo cierpieć i to spowodowało potrzebę zmiany we mnie. Okazało się że to jednak moje wychowanie i wzorce zaczerpnięte z domu(straszne kłótnie - naprawdę bardzo ciężkie dla mnie czasy) tak jak oteczenia były podstawą mojego zachowania. Teraz wiem na 100% że marihuana powodowała u mnie tylko tj. pisałem powyżej brak motywacji i senność(palenie od rana do wieczora), a nie wpadanie w szał, nerwice i straszne kłótnie.
Wojtek , listopada 24, 2009- to twoja wg. mnie denna krótkowzroczna opinia ale to typowe.

Teraz jeśli pale to wieczorami i czuję że pomaga mi to w myśleniu i stymuluje mój mózg. Po zapaleni sporadycznym zwiększa sie moja przyswajalność wiedzy i ogolna empatia tj. pisał
PIOTREK , stycznia 09, 2010 - zgadzam się w 100%.

To tylko moja krótka i wyciągnieta z mojego życia opinia. Nie namawiam nikogo . Powiem tylko na koniec że w tym momencie sporadyczne palenie bardzo pomaga mi w przyswajaniu wiedzy zaaw. Matematyki, Fizyki, chemi i psychologi.

Pozdrawiam Adam!
adam , luty 22, 2010
NIE PALIĆ
0
JARAŁEM ZIELONE PRZEZ NIE CAŁE DWA LATA I NIE CHCECIE WIEDZIEĆ JAK SIE CZUJE PSYCHICZNIE NIE WIDZE KOLOROWO ŚWIATA TAK JAK KIEDYŚ POPROSTU INACZEJ SIĘ CZUJE!!!
I MAM JEDNO PYTANIE BO NIE PALE JUZ Z 1,5 MIESIĄCA I CHCIAŁBYM SIĘ DOWIEDZIEC CZY MI TO MINIE.?
JA NIE MAM NIC PRZECIWKO MARIHUANIE ALE SKUTKOM JAKIE ONA CZYNI NA POCZĄTKU JAK ZAJARAŁEM TO TAKA BANIA Z KUMPLEM SIĘ CHODZIŁO WSZEDZIE PODNIECALIŚMY SIE ZE JARAMY ITP A JAK MIAŁEM JUZ GASTRO TO MI SIE W HUJ SLODKIEGO CHCIAŁO I MOJEMU KOLEDZE!!!A TERAZ TAK ZALUJE ZE JARALEM A MOJ KOLEGA NADAL PALI I COO???NAWET NIE DA SIE Z NIM DOGADAC PIERDOLI OD SENSU JAKIEŚ MELEPETOWSKIE ZECZY ???JA MU MOWIŁEM ZEBY KURWA PRZESTAL PALIC ALE ON MNIE OLEWA I PALI DALEJ JOINT ZA JOINTEM I CODZIENNIE CORAZ WIĘCEJ I WIECEJ JEDNYM SŁOWEM MAM NA NIEGO WYJEBANE JEGO GŁOS JEST TAKI CHRYPOWATY JAK BY MIAŁ COS W GARDLE? NIECH TAM SOBIE PALI ZOBACZYMY ILE DOZYJE JA ZAŁUJE ZE JARAŁEM I DALEM SIE NA TAKIE COS NABRAC BYŁEM GŁUPI!!!A TERAZ JESZCZE GŁUPSZY !JA NIKOGO NIE BEDE NAMAWIAŁ DO NIE PALENIA MARYCHY CI CO PALA SAMI SIE PRZEKONAJĄ CO ONA ROBI Z PSYCHĄ.
POWOLI TAK JAKBY DOCHODZE DO SIEBIE ALE JESZCZE SIE CZUJE DZIWNIE NP:JAK JESTEM W SZKOLE TO MNIE NA MAXA STRES ŁAPIE NIE WIEM CO MAM ROBIĆ ROZGLĄDAM SIE PO KĄTACH CZASAMI MIAŁEM CHEC WYBIEDZ Z KLASY ALE OPANOWAŁEM SIE I POWIEDZIAŁEM SOBIE ZE TO TYLKO UROJENIA?CO BY SOBIE MOJA KLASA POMYSLAŁA?NAUCZYCILE???
ZE JESTEM PIERDOLNIETY!!!
LUBIAŁEM MARIHUANE,TERAZ JEJ NIENAWIDZE MOJEGO KOLEGE MAM CHEC ZAJEBAC!!!MOWIĄ ZE OD MARIHUANY NIKT NIE UMARŁ A BOB MARLEY PRZECIEZ UMARŁ NA RAKA!!!
TYPEK NA BANI WYSKOCZYŁZ 4 PIETRA ONA CIE NIE ZABIJE ALE ZROBI Z CIEBIE PIERDOLNIETEGO DEBILA KTORY NIEWIE GDZIE MA SIE PODZIAC I NIE WIE CO MAM ZE SOBA ZROBIC
TAKA JEST PRAWDA I NIECH INNI MOWIA SOBIE CO CHCA JA WIEM SWOJE I WIEM CO PRZEZYLEM A NIC NIE WIEZME JUZ TEGO GOWNA DO UST!!!
ONA CIE NIE ZABIJE ALE TY SAM MOZESZ SIE PRZEZ NIA ZABIC!!!
TO JEST SCIERWO NAJGORSZE NA SWIECIE JAKIE WIDZIAŁEM NA OCZY WOGOLE NARKOTYKI TO SCIERWA!!!
CZEGO NIE ZLEGALIZUJA MARIHUANY ???BO JEST SZKODLIWA JAK BY BYLA NIE SZKODLIWA TO BY ZLEGALIZOWALI!!!
I TYLE MAM DO POWIEDZENIA !!!
ROMEK , luty 21, 2010
jointy i reszta eksperymentow
0
bylem na jamajce, palilem co tydzien z prawdziwym rasta, ktory mieszkal na plazy w lepiance i mial zawsze przejebane ziele,ale powiem wam JEDNO:
lepiej NIE Palic ziola, bo pozostaja TYLKO wspomnienia,a nie ma nic trwałego!
qqq , luty 11, 2010
...
0
To jest coś pięknego! Kocham to, w towarzystwie czuje się jak ryba w wodziesmilies/cheesy.gif Kapy są, nic nikomu nie robie i dobrze się bawiesmilies/smiley.gif Pozytywne w 100%!! Troche kasy idzie, ale warto. Jak mam się wódką najebać to wole zajarać, prowadze ogólnie zdrowy tryb życia, tzn: nie pale fajek, odrzywiam sie rossądnie i duzo duzo cwicze. Forma mi nie spadła, mam 16 lat i gandzia nie raz ratowala mnie z różnych opresji. Typu imieniny u Cioci.. PFK*** THC LEGAN!!
LEGALIZUJCIE TO! , luty 11, 2010
Słabi jestescie !!!
0
Ludzie co wy wiecie o zastosowaniu marihuany ??!! Poczytajcie trochę w necie co jest pięć !!! Marycha to pierwsza roślina która stosowano w lecznictwie i nie ma skutków ubocznych tak jak chemicznie produkowane leki !!! Oczywiście wszystko w nadmiarze jest nie zdrowe i szkodzi zdrowiu !!! Tak ze jak ktoś jest w miarę inteligentny nie wpadnie w żaden nałóg !!! i mam prośbę do tych co się negatywnie wypowiadają o roślinie - nie piszcie bzdur gówno wiecie a się udzielacie !!! Większość z was pewnie nie wgłębiała się w ten temat !!!! Pozdrawiam !!!
zielony , luty 11, 2010
...
0
pal ziele ziele pal ziele ziele ziomek i tyle w temacie bo zwinalem blanta zjaralem i nie ogarniam nie pamietam i nie moge sie ruszac a w ogole to pisze moj koles bo ja mam pizde taka ze cholera elo
dr Odlew , luty 01, 2010
NIE PALCIE !!!
0
Nie palcie grasu bo to tylko na początku wydaje sie takie ciekawe i nie groźne ockniecie sie po paru latach.Ale czasu sie nie cofnie .Mowie z własnego doświadczenia.
xxx , styczeń 25, 2010 | url
czas
0
Ile trzyma czasu od zajarania? I jak długo ma się zakrwione oczy? ;P
Mamy to we krwi , styczeń 24, 2010
omG
0
Ludzie mam 16 lat, pierwszego swojego lolka zjarałem w 1 gim, pale raz max. 2 razy na tydzień, maria to nic szkodliwego to co tu nawpisywali to pierdoły,ze 100% ludzi którzy pala gandzie tylko 11% wpadło w ciężkie narkotyki i to nie przez siebie tylko przez dilerów którzy są chciwi, chcą więcej hajsu i przekonują na cięższe!
Legalize IT , styczeń 23, 2010 | url
Cała prawda o marihuania
0
Wejdźcie na linka http://mad-dog.pl/index.php?op...&Itemid=88

Bill Hicks świetnie wszystko tłumaczy!

mad-dog.pl , styczeń 21, 2010 | url
...
0
dodam do tego co nizej ze mam 21 lat za soba 7lat wedzarni w tym 4 bardzo kolorowe
yuiy , styczeń 18, 2010
...
0
odstawienie tego wiaze sie z konsekwencjami dl;atego smiesza mnie 15-20latkowie ktorzy wyglaszaja swoje teorie...smilies/cheesy.gif
yuiy , styczeń 18, 2010
Pale!!
0
Mam 16 lat pale blanta wtedy kiedy mam na to hajs nieoszczedzam na paleniu bakam ile wlezie i powiem tylko jedno marihuana nie jest zła ani wcale dobra kazdy ma swoj rozum i powinien wiedziec co mu wolno a czego nie wolno.Marihuana jest lekiem na: bol stres itp ale tylko na chwile dopuki nie zejdzie zajebka ale popatrzcie na to z drugiej strony mozna sie uzaleznic jest to strata hajsu i co najgorsze jest to ze niewidzimy zmian w swojim zachowaniu i marihuana przedewszystkim jest dzwiami do ciezszych narkotykow.Zrobilem tyle bledow bo jestem zajebany jak prosie i leze w luzku.aha co do pytania ile to kosztuje to odp brzmi 30zl 1g(paczka) ale lepiej wziosc 2 paczki za 50zl
Ganja farmer , styczeń 17, 2010
SADZIĆ PALIĆ ZALEGALIZOWAĆ
0
SADZIĆ PALIĆ ZALEGALIZOWAĆ
Zioło , styczeń 16, 2010
NIE ZA WCZESNIE
0
MAM 30 LAT PALE OD 4 LAT I ZAJEBISCIE MI TO SŁUZY MYSLE ZE DZIEKI MARIHUŁANIE ROZWINOŁEM SIE W SFERZE DUCHOWEJ (NIE W KOSCIELNEJ OCZYWISCIE)BARDZIEJ MYŚLE O LUDZIACH ,CO CZUJĄ CO POTRZEBUJĄI KIM SĄ POLECAM ALE NIE WCZEŚNIEJ NIŻ W WIEKU DWUDZIESTU KILKU LAT
PIOTREK , styczeń 09, 2010
MAria Konopnicka
0
a no powiem jeszcze jedno co do uzaleznienia od Kopru..
Wiekszosc mysli ze koper nie uzaleznia byc moze maja racje ale pod wzgledem fizycznym.. bo psychicznie uzaleznia i to zajebiscie !!! Chec jest wielka segnac poraz kolejny po blanta badz bonio.. Palacz ktory pali juz jakis czas gdy wstanie to odrazu w głowie ma chec rozpalenia soczystego bonia.. Wiekszosc z nas co pali to ogarnia te klimaty ze nie ma takich bic ale czlowiek ze słaba psychika to bedzie kurwil jak smok. smilies/tongue.gif to nie jest tak ze jak nie zapale to umre jak tam z heroina.. Tylko poprostu jak sie baka jakis dluzszy czas i przestanie sie nagle to chec jest wielka w glowie rozkmina zeby przypalic a jak sie nei przypali to są nerwy rozkminy w głowie i tym podobne. smilies/smiley.gif Chyba ze ktos ma silne słowo to powie ze nie zakopci badz nie ma hajsu to normalnie sie ogarnie smilies/smiley.gif
MrRoberto , styczeń 05, 2010 | url
...
0
Faza Trwa w zalezonosci ile skurwisz smilies/cheesy.gif wiesz przewaznie to tak 3h ale jak przejebiesz pampersa to tylko spanie 10godzinne ci pomoze smilies/smiley.gif PALIC SADZIC LEGALIZOWAC !
MrRoberto , styczeń 05, 2010 | url
Koper
0
Sadzic Palic ZLEGALIZOWAC. !!!!!!
i Wszystko na ten temat.. smilies/smiley.gif
Powiem ci tak dziewczyno odrzuca przez chlopaka lepiej niech on sie skurwi niz zeby mial pic czy tam walic scierwo. smilies/smiley.gif Moze za duzo kopci.. Moze ma pierd****niecie na bani od palenia bo powiem ci ze ja tez bakam juz dlugo i są odbicia od normalnosci.. Powiem tyle wszystko dla ludzi ale z głową
MrRoberto , styczeń 05, 2010 | url
WTF?
0
Zmniejsza zdolnosci fizyczne? Gosc co napisal artykul chyba nie zna sie na rzeczy. Pale od lat czysty Amsterdam (Amnesia (haze), Apple Jack, Jack Herrer...) i to tylko pomaga mi przy sporcie: np. Nie jestem dobry w biegu na dystans lecz nie czuje juz tak przesadnie zmeczenia jak palilem. Gosciu, zapoznaj sie z rzecza zamiast sadzic farmazony na polu niewiedzy!
ak13 , styczeń 02, 2010
...
0
SADZIĆ PALIĆ ZALEGALIZOWAĆ
GANJA , styczeń 01, 2010
marysia
0
ja paliłem nie jeden raz marysia jest lepsza niż aspiryna np po ustawce wróciłem do domu cały obolały zjadłem coś bo nie powinno sie palić na głodnego zapaliłem pamiętam miałem gram jak sie skończył byłem na takim lajcie ale położyłem sie zasnąłem a po przebudzeniu nie czułem żadnego bólu tylko byłem spragniony i zaspany ale cały ból minął jak ręką odjął.
czajnik , grudzień 31, 2009
Dobra propaganda
0
potencjalna osoba szukajaca prawdy wpisuje w google "marihuana" i widzi ten beznadziejnie ubogi opis. Nie wspomnieli nawet o zastosowaniu medycznym, i co to za bzdury z astma???! Mam astme i w ten sosob zapoznalem sie z "ziolkiem". Lekarzem przyjaciel mi doradzil. nie mam atakow od 5 lat.
Pozdrawiam.
kapibara , grudzień 30, 2009
marihuana działa jak aspiryna
0
jest to prawda ze marihuana uzależnia ale tylko psychicznie tak samo jak kawa.paliłem nałogowo papierosy i było mi cieszko je zrzucić lecz gdy próbowałem to samo z marihuana nie mialem takiego problemu tak samo widze co sie dzieje z moimi ziomkami co wpadają w alkoholizm jest to naprawde straszne nie porównujcie ziela to innych środków...
michał , grudzień 28, 2009
Hah
0
Ja wpadłam w nałóg marychy dwa lata temu w I gimnazjum i nadal nie moge się od niej odzwyczaić ciągle nie ciągnie a nastrój mam zajebisty ^^
Paulina , grudzień 22, 2009
$$$$$
0
ile kosztuje gram?
Maćek , grudzień 21, 2009
-.-
0
Ludzie sa tacy glupi, tacy przewidywalni...ja niestety odczuwam roznego rodzaju skutki psychiczne palac od 2 lat dzien w dzien.
Uwazam iz ziolo uzaleznia nieco bardziej od fajek.

P.S. Jezeli macie okazje a nie chcecie palic to nie palcie, macie przeciez wlasne mozgi i sami potraficie myslec. Znam osobe ktora pali bo (chyba) chce sie dopasowac...to nie jest dobre rozwiazanie.

((Kometarz moze odbiegac nieco od tematu z powodu dlugotrwalego stosowania srodka odurzajacego i/lub poniewarz jestem zjarany.))
Seer , grudzień 21, 2009
mądry polak po szkodzie
0
Debil goni debila... lek? widziałeś gdzieś na jakimś leku aby w składzie była marihuana? jedynie czysta ODMIANA THC!! morfina też jest używana w medycynie i jakoś nie jest owiana dobrą sławą ;p połowa z Was pali "raz na pół roku" i myśli że coś wniesie do tematu... a co najlepsze osoba paląca nie widzi że ma z tym jakiś problem dopiero gdy postanowi odstawić swoją ulubioną używkę zauważa że się myliła... też myślałem tak jak wy... i się myliłem... teraz sam muszę się z tym zmagać... W samych tylko Stanach Zjednoczonych ok. 120 000 osób rocznie zgłasza się na leczenie z powodu uzależnienia od marihuany (Raport of National Instytut Drugs Abuse USA) i pewnie według Was chodzą sobie tam bo się nudzą ;p A jeśli chodzi o samą agresję to palacz pod wpływem nie jest agresywny a raczej się uspokaja... tylko spróbuj nie zapalić ;p już nie będę omawiać innych skutków długotrwałego palenia jak np. zajebista pamięć... Pozdrawiam palcie dalej... zobaczcie i uwieście... PS. "a może zerwał z toba i był nerwowy dlatego że ci to nie pasowało że on pali trawke;]] ...znam już takie przypadki że kobiecie się to nie podoba i meczy faceta o jego zapodobanie hehe" nie jesteś uzależniony? to po co palisz? kochasz naprawdę? jeśli nie musisz to czemu nie zrobisz tego dla niej? przecież to tak nie wiele jak odmówienie sobie zjedzenia batona ;p
XxX , grudzień 17, 2009
Marycha
0
ja jarałem skręta więc wiem jak to jest po zrajaniu skręta smilies/cool.gif
Mistrzu515 , grudzień 13, 2009
...
0
glupim powiedzieniem jest to ze narkomani zaczynali od trawki.
Rownie dobrze mozna powiedziec ze pijak zaczynal od mleka.
Z jednej strony jednak to jest prawda, ale tylko dlatego ze marihuana jest wrzucana do wora razem ze wszystkimi narkotykami. Osoba ktora sprobuje sobie takiego "narkotyku" jak marihuana nie odczuwajac zadnych skutkow ubocznych, pomysli sobie, ze te narkotyki nie sa takie straszne i wezmie cos powazniejszego
picia , listopad 30, 2009
...
0
"BadzPiekna.pl odradza palenie marihuany. Jest to przereklamowana używka siejąca spustoszenie w organizmie. Poza tym jest to nielegalne!"

BadzPiekna.pl gowno sie na tym zna i nie powinno zabierac glosu w sprawach o ktorych nie ma pojecia.
a wiec obiektywnie rzecz biorac:
plusy:
-zrelaksowanie
-niwelacja agresji
-dobry humor i samopoczucie
-jest NATURALNYM lekiem na wiele chorob(nie podaje ich bo jest ich sporo), nawet na takich na ktore nie wymyslono chemicznego odpowiednika
-nie uzależnia fizycznie
-polepszenie percepcji
-nie sieje żadnego "spustoszenia w organizmie" :|
minusy:
-trudnosci z koncentracja
-uzależnienie fizyczne(w malym stopniu, nigdy nie bedzie tak ze MUSZISZ sobie zapalic)
-przy nadużywaniu wieksza podatnosc na choroby psychiczne.

Moim subiektywnym zdaniem marihuana nie zaszkodzi osobom zdrowym psychicznie, a napewno nikomu kto pali od czasu do czasu(nawet raz w tygodniu)
sabaka , listopad 30, 2009
beezeeduuurrryyyy
0
Ludzie, czy wy ogłupieliście?? Ten, co artykuł napisał chociaż troszkę się zainteresował konopią indyjską?? A szczególnie częścią i rodzajem konopii którą się pali?? Czy zrobił "kopiuj - wklej" z jakiejś chrześcijańskiej stronki?? Polecam się zainteresować, poczytać PEŁNY raport WHO, zdobyć wiedzy na ten temat, a nie wypisywać głupoty i szerzyć herezje!!
Wiedza nie boli!!
Daniel , listopad 27, 2009
...
0
a może zerwał z toba i był nerwowy dlatego że ci to nie pasowało że on pali trawke;]] ...znam już takie przypadki że kobiecie się to nie podoba i meczy faceta o jego zapodobanie hehe
DziDzej , listopad 27, 2009
Huh?
0
A może twój chłopak pali maryśkę bo jest zbyt agresywny i pomaga mu się uspokoić huh?

ps. Jak można iść na odwyk przez palenie "M" to nie wciąga jak heroina a nawet jak papierosy xD
Szymon , listopad 26, 2009
Pomóż mu
0
Jak go kochasz to mu pomóż! Idź do specjalisty np w Monarze i dowiedz się jak go zachęcić do odwyku.
Wojtek , listopad 24, 2009
chora milosc
0
Witam
Niedawno rozeszłam sie ze swoim facetem, w sumie on mnie zostawił ma 27 lat, jakos pali trawe ok 10 lat, jest nerwowy, agresywny,bardzo źle mnie traktował, pomimo to kocham go i zastanawiam sie czy warto walczyc o tą miłosc po mimo wielu przeszkod, jego drazliwosc, jakies dziwne zasady ktore sam wymysla, zastanawiam sie co robic, kurcze jak ja go kocham....
misia , listopad 23, 2009
dsaasdsadsa
0
ok. 2-4h
adasdas , listopad 22, 2009 | url
Badzpiekna.pl najpierw spróbuj a później krytykuj...
0
lepiej by było jak by alkohol był nielegalny to przez niego ludzie umierają, stają się bardziej agresywni, występują patologie. O alkoholu się nic nie mówi, tylko ktytykuje marihuanę, ale za co ?? w wielu krajach jest stosowana jako lek itp. Ja palę dzień w dzień przez 7 lat i jakoś nie czuję skutków ubocznych... a co do alkoholu, nie próbował bym przez taki okres go nadużywać z wiadomych przyczyn, i takie coś jest legalne i masowo dostępne!!
Łukasz , listopad 21, 2009
Nie polecamy , Lowly rated comment [Show]
... , Lowly rated comment [Show]
Marihuana-pozytywna
0
Marihuana-troszkę na zmyślane jest z tymi skutkami zażywania MARIHUANY .
A wiem to z własnego doświadczenia . To jest zakazany owoc prawda, ale MARIHUANA nie jest taka zła jak niektórzy tak uważają to jest lek który pomoże Ci tylko na chwile zapomnienia która cie odpręży,szkoda że w POLSCE nie można legalnie zajarać smilies/sad.gif
trawa , listopad 13, 2009

Napisz Komentarz

smaller | bigger

busy

Zaloguj / Załóż KontoWarning: fsockopen() [function.fsockopen]: unable to connect to 193.0.6.135:43 (Connection timed out) in /home/rocklife/public_html/badzpiekna/administrator/components/com_joomlastats/count.classes.php on line 1029

Warning: fsockopen() [function.fsockopen]: unable to connect to 200.3.14.10:43 (Connection timed out) in /home/rocklife/public_html/badzpiekna/administrator/components/com_joomlastats/count.classes.php on line 1029

Warning: fsockopen() [function.fsockopen]: unable to connect to 196.216.2.130:43 (Connection timed out) in /home/rocklife/public_html/badzpiekna/administrator/components/com_joomlastats/count.classes.php on line 1029
 • damska torebkamy kobiety

  Torebka to bez dwóch zdań nasza najlepsza przyjaciółka

  Towarzyszy nam prawie wszędzie i ma w sobie wszystko, czego potrzebujemy.

  Komentarze (2)

  Zapisz sie do RRS feed tego komentarza
  Piękna skóra to Twoja wizytówka
  0
  Wygląd Twojej skóry jest jedną z najważniejszych wizytówek. Czy wiesz że 55% powodzenia w kontaktach z innymi zależy od wyglądu, w tym szczególnie od wyglądu skóry. Odbierz darmowy poradnik pielęgnacji: http://jakdbacoskore.interkursy.pl/p/5219/
  beti , styczeń 09, 2012 | url
  answer
  0
  If you are willing to buy a car, you will have to receive the mortgage loans. Moreover, my brother usually takes a short term loan, which occurs to be really firm.
  AlmaMclaughlin29 , wrzesień 14, 2011 | url

  Napisz Komentarz

  smaller | bigger

  busy
  Więcej…
 • mężczyznaTwój facet

  Okazji do obdarowania swojego mężczyzny prezentem jest pełno

  Urodziny, imieniny, rocznice, święta, walentynki... czasami po prostu brakuje pomysłów.

  Komentarze (3)

  Zapisz sie do RRS feed tego komentarza
  kosmetyki
  0
  mój facet zawsze się cieszy, gdy dostaje kolejny ekstra zestaw kosmetyków. Zawsze szukam w sieci jakiś ekskluzywnych zestawów, takich, których nie dostanie się w każdej jednej drogerii. Ostatnio był to drobny prezent na mikołajki z serii do golenia http://menspace.pl/men-u-swiateczny-zestaw-do -golenia-pedzel-krem-100ml-p13777.html
  gabrysia , grudzień 09, 2012
  Pytanie do Kaśki
  0
  Moja droga gdzie kupiłaś ten teleskop Opticon? To jest fajny pomysł na prezent.
  Stokrotka , wrzesień 15, 2010
  Prezent
  0
  Najlepiej to się uważnie przyglądać i słuchać co do nas mówi. I na 100% prezent będzie trafiony. Ja słuchałam, słuchałam i wiedziałam, że interesuje się astronomią, no to co kupiłam mu teleskop Opticon. Myślicie, ze wydałam na niego majątek. Otóż nie, kupiłam naprawdę w atrakcyjnej cenie.
  Kaśka , lipiec 19, 2010

  Napisz Komentarz

  smaller | bigger

  busy
  Więcej…
 • antykoncepcja, prezerwatywa, prezerwatywy, metody naturalne, metoda termiczna, metoda owulacyjna, pigułki antykoncepcyjneSEX

  Wiele z Was staje przed dokonaniem wyboru najlepszej metody antykoncepcyjnej

  Kóra z nich jest najlepsza? Na pewno ta, która jest najskuteczniejsza, a więc chroni kobietę przed niechcianą ciążą i koniecznością jej usuwania.

  Komentarze (2)

  Zapisz sie do RRS feed tego komentarza
  prezerwatywy
  0
  Klara masz dobrze...ja niestety nie mogę stosować hormonów w żadnej postaci..smilies/sad.gif. Rozmawiałam z lekarzem na ten temat, tabletki miałam zmienianie i samopoczucie dalej fatalne. Tak więc polecił mi testy owulacyjne i prezerwatywę. Tak też zrobiłam, kupiłam tester Afrodyta i jadę na prezerwatywach.
  anastacja , sierpień 05, 2011
  wybór
  0
  Wybór antykoncepcji jest sprawą bardzo indywidualną i wypadkową wielu składowych. Brany jest pod uwagę stan zdrowia, aspekt ekonomiczny, a czy z dana metoda będziemy się dobrze czuły jest to nie do przewidzenia.
  Osobiście bardzo służą mi tabletki antykoncepcyjne, nie narzekam na skutki uboczne. Mój organizm jest na tyle tolerancyjny, że nawet zamiana drogiego harmonetu na tańsze sylvie20 nie sprawiła różnicy w samopoczuciu.
  Klara , czerwiec 10, 2010

  Napisz Komentarz

  smaller | bigger

  busy
  Więcej…
 • Kalendarz ciążyKalendarz ciąży

  Pierwszy trymestr trwa od pierwszego dnia ostatniej miesiączki, do 12-13 tygodnia ciąży

  Podczas tego okresu ma miejsce tworzenie najważniejszych narządów i tkanek dziecka. Tworzy się pępowina dzięki której będą dostarczane wszystkie składniki odżywcze potrzebne dla prawidłowego rozwoju płodu.

  Komentarze (2)

  Zapisz sie do RRS feed tego komentarza
  Spider Man Beats
  0
  Spider Man Beats Spiderman Beats By Dre
  Beats By Dre Spiderman , grudzień 25, 2012 | url
  answer
  0
  One remembers that today's life is expensive, however some people require money for different stuff and not every person gets enough money. So to receive some loan or collateral loan should be a correct solution.
  CherieAtkins30 , luty 14, 2012 | url

  Napisz Komentarz

  smaller | bigger

  busy
  Więcej…
 • zapachy, aromateraiamy kobiety

  Chcesz mieć małżeństwo doskonałe, to rozpoznaj problem dlaczego takie nie jest

  Związek partnerski czy małżeński ma zadanie zapewnić szczęśliwe życie w rodzinie. Dlaczego tak się nie dzieje mimo, że wszyscy na początku tego bardzo pragniemy?

  Komentarze (0)

  Zapisz sie do RRS feed tego komentarza

  Napisz Komentarz

  smaller | bigger

  busy
  Więcej…
 • sex, miłośćmiłość

  Wyobraźnia w miłości jest potężną siłą inicjującą

  Przyciągającą i utrzymującą jej trwałość, ale wyobraźnię trzeba kształcić i rozwijać, podobnie jak wiele innych mechanizmów fizycznych i psychicznych.

  Komentarze (4)

  Zapisz sie do RRS feed tego komentarza
  ...
  0
  This information is really useful! It's just what I was searching for essay for sale
  essay for sale , grudzień 22, 2012 | url
  ...
  0
  Thanks, this story is very interesting and absorbing! I'm looking forward to reading your new stories! You wield a formidable pen, my friend! help me with my homework
  help me with my homework , grudzień 08, 2012 | url
  http://www.aubootsoutlet.co.uk
  0
  zwtmll Blossom, actually should nothing to do with the season. A lot of time in his life is confused, find a better reason to let himself not to want to some other people think unimportant matters.
  We all like a clown, in our lifetime playing five balls, the five balls is work, health, family, friends, and spirit. Five balls with only one is rubber, fall can play up and that is work. The other four balls are use made of glass, the off, broken...,ugg boots www.aubootsoutlet.co.uk 302641
  ugg boots , listopad 05, 2012 | url
  ...
  0
  Nie wiem kto takie freestyle pisze, ale gowno ma to wspolnego z prawdziwym zyciem, i z tym co jest naprawdę
  jim , wrzesień 15, 2011

  Napisz Komentarz

  smaller | bigger

  busy
  Więcej…