MAKIJAŻ KROK PO KROKU - cz.1 - korektor

podstawy makijażu, korektorMakijaż

Korektor to kosmetyk zawierający dużą ilość pigmentu

dzięki czemu zawdzięcza swoje właściwości kryjące. Służy do maskowania cieni pod oczami, krostek, zaczerwienień, pajączków czy blizn.

W zależności od tego gdzie i do czego chcemy go zastosować – może mieć różne odcienie i konsystencje.

Cienie pod oczami
Do maskowania tego typu defektów posłuży nam korektor w formie płynnej. Jego lekka konsystencja sprawi, że nie będzie gromadził się on w załamaniach czy ewentualnych zmarszczkach. Obecnie na rynku jest duży wybór tego typu korektorów, znaczna część z nich posiada również właściwości rozświetlające, odbijające światło, co sprawia że nasze spojrzenie jest bardziej świeże, a cienie pod oczami mniej widoczne.

Pamiętaj, aby przy aplikacji nie rozsmarowywać kosmetyku a jedynie delikatnie wklepywać go opuszkami palców – dzięki temu dokładniej zamaskujesz zasinienie, a kosmetyk dłużej się utrzyma.



Zaczerwienienia i pajączki
W obu tych przypadkach świetnie sprawdzi się korektor w kolorze zielonym. Jeśli masz problem z zaczerwienioną skórą, taki korektor świetnie spełni swoją funkcję. Osobiście zachęcam do stosowania takich korektorów w raczej lżejszej formie, niezbyt ciężkiej.
Oczywiście aplikujemy przed zastosowaniem podkładu, wklepując go w miejsce które chcemy nieco rozjaśnić, zakryć zaczerwienienie. W przypadku cięższych korektorów możemy mieć później problem z zamaskowaniem korektora.

Blizny
Jeśli chcesz zamaskować małe blizny wybierz korektor gęsty, kremowy. Jest on najlepszy w przypadku maskowania tego typu defektów. Dodatkowo użyj pudru, który zmatowi i utrwali efekt.

Krostki, wypryski
Polecam korektory w sztyfcie bądź w kremie. Dobrane kolorem do odcienia podkładu, który używasz. Osobiście polecam aplikować go po nałożeniu podkładu, delikatnie wklepując korektor.

Autor: Joanna Abram – wizażystka/stylistka/doradca wizerunku
www.abram-makeup.com
email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
tel. 509-385-376

Tutaj więcej informacji o mnie oraz przykłady moich prac http://www.abram-makeup.com

Komentarze (0)

Zapisz sie do RRS feed tego komentarza

Napisz Komentarz

smaller | bigger

busy

Zaloguj / Załóż Konto



  • mężczyznamy kobiety

    Sukienka, kwiaty, a może długie nogi?

    Szukam tego symbolu kobiecości, bo choć dziewoją jestem, najwidoczniej to za mało, aby wiedzieć, co jest w tej kwestii najistotniejsze dla świata.

    Komentarze (0)

    Zapisz sie do RRS feed tego komentarza

    Napisz Komentarz

    smaller | bigger

    busy
    Więcej…
  • mężczyznaTwój facet

    Najpierw randki, na których zachwyciliście się sobą

    Potem wspólne wakacje, kiedy nieznane wam przyzwyczajenia partnera traktowaliście z pobłażliwym uśmiechem.

    Komentarze (0)

    Zapisz sie do RRS feed tego komentarza

    Napisz Komentarz

    smaller | bigger

    busy
    Więcej…
  • depresja poporodowaPo porodzie

    Urodziłaś niedawno dziecko i wiesz, że powinno być cudownie…

    a Ty czujesz się zmęczona, smutna, bezradna i samotna.

    Komentarze (0)

    Zapisz sie do RRS feed tego komentarza

    Napisz Komentarz

    smaller | bigger

    busy
    Więcej…
  • bezpłodność, przyczyny bezpłodnościBezpłodność

    Nie możesz zajść w ciążę?

    Sprawdź co może być tego przyczyną.



    Komentarze (0)

    Zapisz sie do RRS feed tego komentarza

    Napisz Komentarz

    smaller | bigger

    busy
    Więcej…
  • karmienie piersiąPo porodzie

    Karmienie piersią jest sprawą świadomego wyboru

    Aby karmić piersią z powodzeniem musisz więc znaleźć do tego własną motywację

    Komentarze (0)

    Zapisz sie do RRS feed tego komentarza

    Napisz Komentarz

    smaller | bigger

    busy
    Więcej…
  • Sex

    Antykoncepcja nabiera coraz to większego znaczenia we współczesnym świecie

    Coraz więcej ludzi przyznaje się do stosowania środków antykoncepcyjnych, jak również na rynku pojawia się coraz więcej nowszych i bezpieczniejszych produktów zapobiegania niechcianej ciąży.

    Komentarze (4)

    Zapisz sie do RRS feed tego komentarza
    ...
    0
    Sztuka Ekstazy Oralnej. Jak zaprowadzić ją na szczyt przyjemności jeszcze dziś.
    http://sztuka-ekstazy-oralnej.interkursy.pl/p/5219/
    user1987 , luty 02, 2012
    :)
    szanelka
    Widzę, że pigułki sylvie są bardzo popularne, chyba ze względu na niską cenę i dobra jakość. Ja biorę ale sylvie30.
    szanelka , luty 15, 2011
    Świadomy wybór = świadome macierzyństwo
    0
    Najlepsza i najskuteczniejsza metoda, a przy tym najwygodniejsza dla obojga partnerów to antykoncepcja hormonalna. Stosują ją świadome kobiety, tak samo, jak później świadomie zostają matkami. Tu nie ma mowy o wpadkach, ustępują również bóle menstruacyjne, zmniejsza się obfitość krwawień, po pewnym czasie maleje ryzyko raka jajnika i endometrium.
    Każde tabletki antykoncepcyjne są skuteczne, niemniej jednak nie każde dobrze tolerowane przed kobiecy organizm. Ja dla przykładu stosuje sylvie20, po których czuje się dobrze. Z kolei nie tolerowałam w ogóle tabletek Yaz i Rigevidon......
    Kamila , luty 13, 2011
    ...
    0
    Najlepiej przedyskutować tą kwestię z zaufanym ginekologiem. Mam super lekarza i po analizie moich potrzeb i mojego zdrowia zdecydowałam się na pigułki. A że facet jest normalnym człowiekiem zrozumiał że nie chciałabym aby pigułki kosztowały 50zł, dlatego przepisał mi sylvie20 za 20zł. Jestem bardzo zadowolona, nie mam skutków ubocznych i sex w końcu bez stresu.
    Zosia , luty 09, 2011

    Napisz Komentarz

    smaller | bigger

    busy
    Więcej…
kąpiel noworodka | niepłodność męska zdiagnozowana w klinice leczenia bezpłodności